AirPod’larınızı düzgün bir şekilde nasıl temizlersiniz?

Hepimiz oradaydık: AirPods kutunuzu çıkarırsınız, üstünü çevirirsiniz ve kulaklıklarınızın çok küçük (çok pahalı) petri kutularına dönüştüğünü fark edersiniz. Nasıl bu kadar kirlendiklerini bilmiyor olsanız da bazı şeylerin değişmesi gerektiğinden eminsiniz. Apple AirPod’lar pislik birikmesine özellikle eğilimlidir, bunun nedeni çoğunlukla bu şeylerin saklanabileceği çok sayıda köşe ve bucak bulunmasıdır. İşte birikmeyle mücadele etmenin birkaç yolu. AirPod’larınızı […]

AirPod’larınızı düzgün bir şekilde nasıl temizlersiniz?

Hepimiz oradaydık: AirPods kutunuzu çıkarırsınız, üstünü çevirirsiniz ve kulaklıklarınızın çok küçük (çok pahalı) petri kutularına dönüştüğünü fark edersiniz. Nasıl bu kadar kirlendiklerini bilmiyor olsanız da bazı şeylerin değişmesi gerektiğinden eminsiniz. Apple AirPod’lar pislik birikmesine özellikle eğilimlidir, bunun nedeni çoğunlukla bu şeylerin saklanabileceği çok sayıda köşe ve bucak bulunmasıdır. İşte birikmeyle mücadele etmenin birkaç yolu.

AirPod’larınızı evinizde bulunan araçları kullanarak temizleyin

AirPod’larınızı parlatmak çok fazla zaman almaz ve bunu evinizde bulunabilecek araçları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

  • Kürdan: Dar alanlardaki pisliği gidermek için kürdan kullanın. Kulaklıklarınızdaki ağ paneller dışarı fırlayabileceğinden veya yerinden çıkabileceğinden, nazikçe temizlediğinizden emin olun.

  • Soru-İpucu: AirPod’larınızın kıvrımları boyunca ve şarj kutunuzun içindeki parçacıkları toplamak için bir Q-İpucu kullanın.

  • Yumuşak makyaj fırçası: AirPods’unuzun siyah ağındaki kalıntıları temizlemek için temiz bir makyaj fırçası kullanın.

  • Mikrofiber bez: Herhangi bir mikrofiber bezi (genellikle güneş gözlüğü, gözlük ve telefon satın alımlarında bulunan küçük kare kumaş parçaları) alın ve tomurcuklarınızdaki toz ve kiri temizlemek için hafifçe ovalayın.

AirPod’larınızı temizlemek için bu ev eşyalarını nasıl kullanacağınıza aşağıdaki videodan göz atın:

Teknolojinizi temizlemek için araçlara yatırım yapın

Özellikle elektronik cihazları temizlemek için yapılmış aletlere para harcamak gerekli değildir, ancak bunların el altında olması, cihazlarınızın başlangıçta çok kirlenmemesi için düzenli olarak rötuş yapmanızı ve bakımını yapmanızı kolaylaştırabilir.

OXO’nun çift taraflı temizleme fırçası küçük elektronik cihazlar için büyük bir yardımcıdır. Cihazınızın en ince aralıklarındaki ve çevresindeki kalıntıları temizlemek için kauçuk ucu kullanın ve diğer taraftaki yumuşak kıllarla tozu fırçalayın.

Cihazınızın dış yüzeyini temizlemek için, Apple’ın önerdiği Yüzde 70 izopropil alkol ya da yüzde 75 etil alkol içeren bir mendil kullanın; sıvıya karşı hassas olan o sinir bozucu ağın etrafında dikkatli olun. Bu küçük dezenfekte pedleri, küçük el cihazlarının dezenfekte edilmesi için mükemmel boyuttadır ve hızlı, rahat bir temizlik için çantanıza atılabilir.

Teknory