Amazon Müziğinizi Apple Müziğe Nasıl Dönüştürürsünüz?

Çok sayıda akış uygulaması sayesinde müzik dinlemek her zamankinden daha kolay. Kullanıcılar, sınırsız çalma listeleri oluşturabilir, çevrimdışı müzik indirebilir, müzik videoları izleyebilir ve bulundukları her yerden şarkı sözlerini okuyabilir. Uygulamalar arasında geçiş yaparken, özenle seçilmiş tüm oynatma listelerinizi yanınızda taşımak istemeniz nispeten normaldir. Ancak, genellikle nasıl olduğunu anlamak kolay değildir. Amazon Music’ten Apple Music’e nasıl […]

Amazon Müziğinizi Apple Müziğe Nasıl Dönüştürürsünüz?

Çok sayıda akış uygulaması sayesinde müzik dinlemek her zamankinden daha kolay. Kullanıcılar, sınırsız çalma listeleri oluşturabilir, çevrimdışı müzik indirebilir, müzik videoları izleyebilir ve bulundukları her yerden şarkı sözlerini okuyabilir.

Uygulamalar arasında geçiş yaparken, özenle seçilmiş tüm oynatma listelerinizi yanınızda taşımak istemeniz nispeten normaldir. Ancak, genellikle nasıl olduğunu anlamak kolay değildir. Amazon Music’ten Apple Music’e nasıl müzik aktarılacağını açıklayacağız.

Amazon Müzik ve Apple Müzik Dönüştürücüleri

Akış uygulamalarının ve hizmetlerinin çoğu, aralarında içerik değiştirmenize izin vermez. Bunun başlıca nedeni, geliştiricilerin hizmetlerini aylık ödemelerle desteklemeye devam etmenizi istemesidir.

Amazon Müzik, başta Amazon’un kapsamlı özelleştirme ve paylaşım planları nedeniyle birçok akış avantajıyla birlikte gelir. Ancak, öncelikle yerel Apple Music platformuyla çalışan Apple cihazlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşmez.

Sonuç olarak, Apple cihazı kullanıcıları, birbiriyle çalışmayan benzer hedeflere (müzik akışı) sahip iki platformla sonuçlanabilir. Tüm müziğinize her iki cihazda da sahip olmak istiyorsanız, her iki Premium hizmet için de para ödemeniz gerekecek, bu da maliyetli olabilir.

Her iki platform da farklı erişim sağladığından, birine daha az ödeme yapmak size bu süreçte bazı istenmeyen reklamlar verebilir.

Şans eseri, Amazon Music ve Apple Music ile çalışan birçok üçüncü taraf platform var. Uygulamaların biçim kilitlerini atlayabilir ve sahip olduğunuz herhangi bir cihazda dinleyebilmeniz için dosyaları dönüştürebilirler.

Bu üçüncü taraf hizmetleri genellikle ücretsiz değildir (ancak genellikle cömert bir deneme içerir), bu nedenle kolaylık sağlamak için yine de biraz para harcamanız gerekir. Bununla birlikte, birden çok uygulamayla çalışabilen bir dönüştürücünün fiyatı, genellikle aynı oynatma listelerini bu platformlara tekrar ekleme ve bunlar için ayrı ödeme yapma maliyetinden daha ağır basar.

Üçüncü taraf hizmetlerinin, Amazon Music ve Apple Music için oturum açma kimlik bilgilerinizi onlarla paylaşmanızı gerektirdiğini unutmayın. Bu tür herhangi bir programla çalışmadan önce, iyi güvenlik uygulamalarına uyduğundan ve Kullanım Koşullarında belirtilenleri aldığınızdan emin olmak için programı dikkatlice araştırın.

Aşağıda, Amazon Müziğinizi Apple Müziğe dönüştürebileceğiniz birkaç yoldan oluşan kısa listemiz bulunmaktadır. Bu platformlar ayrıca diğer akış uygulamalarıyla da çalışabilir, bu nedenle daha fazla seçenek için derinlemesine incelemeye değer olabilir.

Soundiiz

Soundiiz, Amazon Music’ten Apple Music’e müzik aktarmamızı sağlayan bir programdır. Hepsinden iyisi, parçaları ve çalma listelerini teker teker de olsa dönüştürebilen cömert bir ücretsiz teklife sahiptir.

Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve hem Amazon hem de Apple müzik için aktif bir abonelik. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Açık Soundiiz tarayıcınızda. Platforma bağlı olarak bir uygulamayı indirmeniz ve yüklemeniz gerekebilir.
 2. Soldaki menüde “Platformdan platforma”yı seçin.
 3. Kaynak olarak “Amazon Music”i seçin ve kimlik bilgilerinizle giriş yapın.
 4. Hangi dosyaları aktarmayı planladığınızı seçin.
 5. Hedef olarak “Apple Music” üzerine tıklayın ve giriş yapın.
 6. “Başla” yı tıklayın ve transfer sürecini “Partiler” listesinde gördüğünüzde rahatlayın.

Temelde, Soundiiz çok az verim sağlar. Ancak Premium teklifi, bir aylık erişim için çok ucuz. Tek seferlik hızlı bir aktarıma ihtiyacınız varsa, müziğinizi sıralamak için biraz kahve parası harcamayı düşünün.

MusConv

MusConv (Music Convert’in kısaltması), kaydettiğiniz hiçbir şeyi kaybetmeden müziği platformlar arasında aktaran basit bir çevrimiçi hizmettir. En popüler akış hizmetlerinden (ve nispeten belirsiz olanlardan) müzik dönüştürmenize izin veren bir uygulama biçiminde gelir.

İşte PC’de yapmanız gerekenler:

 1. MusConv’un ana sayfasına gidin ve uygun yükleyiciyi indirin.
 2. MusConv’u cihazınıza yükleyin.
 3. Bir hesap oluşturun ve hizmetlerine abone olun.
 4. Uygulamayı açın.
 5. Soldaki listede kaynak olarak “Amazon Müzik”i seçin.
 6. Amazon bilgilerinizle giriş yapın.
 7. Aktarmak istediğiniz oynatma listelerini veya dosyaları işaretleyin.
 8. Alt çubukta “Aktar” ı tıklayın.
 9. Listeden “Apple Music”i seçin.
 10. Apple Kimliği bilgilerinizle giriş yapın.
 11. MusConv’un işini yapmasına izin verin.

Aktardıktan sonra, Apple Music uygulamanıza giriş yaparak müziğinizin aktarıldığını doğrulayabilirsiniz.

MusConv, müziği dönüştürmenin yanı sıra müzik ayrıntılarınızı da güncel tutar. Apple ve Amazon Music hesaplarınız arasında sorunsuz bir şekilde senkronizasyon yapmanızı sağlar.

MusConv, oldukça büyük bir müzik kitaplığının tek seferlik toplu aktarımı için yeterli olması gereken ücretsiz bir deneme süresine sahiptir. Ancak, Apple Music’i desteklemesi için nispeten pahalı bir Premium hizmet için ödeme yapmanız gerekir. Her iki hizmeti de kullanmaya kararlıysanız, yıllık aboneliğe benzer maliyetli bir ömür boyu teklif düşünün.

Müziğinizi Ücretsiz

Bu uygulama bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda kullanılabilir. Başlıca avantajlarından biri, abone olmanıza gerek olmamasıdır. Tek seferlik bir satın alma ile birlikte gelir ve size akış hizmetleri arasında sınırsız dosya aktarımı erişimi sağlar. İşte akıllı telefonlar için bir örnek:

 1. FreeYourMusic’i uygulama mağazanızdan (Google Play Store veya Apple App Store) indirin ve yükleyin.
 2. Uygulamayı satın alın veya abonelik tabanlı bir hesap oluşturun.
 3. Uygulamayı açın ve alttaki “Aktar” bölümüne gidin.
 4. Kılavuzdan “Amazon Müzik” üzerine dokunun (kaydırmanız gerekebilir).
 5. Bilgilerinizle oturum açın. Uygulama, bir akıllı telefondaki çevrimiçi hesaplarınızla senkronize olmaya başlamalıdır.
 6. İstendiğinde hedef olarak ızgaradan “Apple Music” e basın ve oturum açın.
 7. Aktarılacak tüm şarkıları, albümleri veya çalma listelerini seçin.

Müziğimi Ayarla

Tune My Music, farklı servislerdeki müzik dosyalarını birkaç adımda dönüştürmenizi sağlayan harika bir uygulamadır. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Müziğim Ayarla bölümüne gidin Amazon’dan Apple Music’e dönüştürücü ve “Hadi başlayalım”a basın.
 2. Müzik dosyalarınız için kaynak hizmeti seçin (Amazon Music).
 3. Amazon hesabınıza giriş yapın.
 4. Aktarmak istediğiniz dosyaları veya çalma listelerini seçin.
 5. Hedef olarak Apple Music’i seçin.
 6. iCloud hesap detaylarınıza giriş yapın.
 7. “Aktarımı Başlat”a tıklayın ve uygulamanın işini yapmasına izin verin.

Tune My Music, Premium hizmeti aracılığıyla çalma listelerini senkronize etmenize, dosyalarınızı paylaşmanıza ve dosyalarınızı çevrimiçi yedeklemenize de olanak tanır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi resmi sayfasından öğrenebilirsiniz.

İnanılmaz Basit

Herkesin mükemmel uyumunu bulabileceği pek çok üçüncü taraf seçeneği var. Yukarıda seçilen birkaç tanesi sezgisel, güvenli ve hızlıdır ve size iyi bir başlangıç ​​sağlar.

Müziğinizi aktarırken hangi seçeneği tercih edersiniz? Listelemediğimiz başka bir harika uygulama biliyorsanız, aşağıdaki yorumlara ekleyin!

Teknory