Tüm Zamanların En Büyük MedTech Başarısızlıkları

Başlangıçta plastik implantlara daha iyi bir alternatif olarak lanse edilen metal üzeri metal kalça implantlarının, savunmasız hastalar için onları muhtemelen daha tehlikeli hale getiren bazı benzersiz riskler taşıdığı bulundu. A hatırlamak Hatta 2010 yılında, kusurlu implantları düzeltmek için ameliyat olmak zorunda kalan çok sayıda hastaya yanıt olarak yayınlandı. Skandal, bazıları halen devam eden binlerce davanın […]

Tüm Zamanların En Büyük MedTech Başarısızlıkları

Başlangıçta plastik implantlara daha iyi bir alternatif olarak lanse edilen metal üzeri metal kalça implantlarının, savunmasız hastalar için onları muhtemelen daha tehlikeli hale getiren bazı benzersiz riskler taşıdığı bulundu. A hatırlamak Hatta 2010 yılında, kusurlu implantları düzeltmek için ameliyat olmak zorunda kalan çok sayıda hastaya yanıt olarak yayınlandı. Skandal, bazıları halen devam eden binlerce davanın açılmasına yol açtı. Araştırmaya göre, hatalı cihazların yanı sıra, tamamen metal kalça implantlarının diğer kalça implantları türlerinden çok daha kısa bir ömre sahip olduğu da bulundu. Artrit Vakfı. İmplantın diğer birçok formunun yaptığı gibi 10-15 yıl dayanmak yerine bazen beş yıl sonra değiştirilmeleri gerekebilir.

Ayrıca zamanla ek kemik ve doku hasarının meydana gelebileceğine, iltihaplanmaya ve hareket kabiliyetinin azalmasına yol açabileceğine dair kanıtlar vardır. Cihazdan çıkan metal parçacıklar da aşınır ve bazı durumlarda kan dolaşımına karışabilirler. Artrit Vakfı, bu metal parçacıkların kalp hastalığı, nörolojik gerileme ve hatta kanserle bağlantılı olduğunu iddia ediyor. Hastalar bu sorunlardan herhangi birinden etkilenmeseler bile, implantın daha kısa kullanım ömrü, implantı tekrar değiştirmek için ikinci bir ameliyat geçirmeleri gerekme ihtimalinin daha yüksek olduğu anlamına gelir. Orijinal implantın neden olduğu hasardan kaynaklanan kemik kaybı, yenisini yerine sabitlemeyi zorlaştırdığından, bu ikinci ameliyatın daha az başarılı olduğu bildiriliyor. Genel olarak, yenilikçi bir MedTech çözümü olması gerekenden bir başarısızlık.

Teknory