Android 14 beta 4 geliyor, kararlı sürümden önce muhtemelen son beta

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, Android 14 beta 4’ü başlattı. Sürüm, muhtemelen Ağustos ayında gelmesi gereken kararlı lansmandan önceki son sürüm olacak. Özellikle, Android 14 Paskalya yumurtası ilk kez bu sürümde görünüyor. Google, dünyanın en büyük işletim sisteminin 2023 sürümü olan Android 14 için beta sürümleriyle sıkı bir program yürütüyor. Şimdi, dördüncü betanın […]

Android 14 beta 4 geliyor, kararlı sürümden önce muhtemelen son beta

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Android 14 beta 4’ü başlattı.
  • Sürüm, muhtemelen Ağustos ayında gelmesi gereken kararlı lansmandan önceki son sürüm olacak.
  • Özellikle, Android 14 Paskalya yumurtası ilk kez bu sürümde görünüyor.

Google, dünyanın en büyük işletim sisteminin 2023 sürümü olan Android 14 için beta sürümleriyle sıkı bir program yürütüyor. Şimdi, dördüncü betanın lansmanı ile bir çentik daha ekleyebiliriz.

Android 14 beta 4 şu an müsait desteklenen tüm Pixel cihazları için. Açık olmak gerekirse, Pixel 4a 5G’den sonra (ve dahil) başlatılan her Pixel cihazı budur. Ve evet, buna ilk kez Pixel Fold ve Pixel Tablet dahildir. Bu desteklenen Piksellerden birine sahipseniz, Android 14’ü yükleme kılavuzumuzu kullanarak dördüncü beta sürümünü yükleyebilirsiniz.

Ancak, bir beta lansmanında olmaktan rahatsızsanız, beklemek için uzun süreniz yok. Android 14 takvimine göre Google, Ağustos ayında işletim sisteminin kararlı sürümünü piyasaya sürme yolunda ilerliyor. Bu, bunun muhtemelen son beta olacağı anlamına geliyor, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde bir Android 14 beta 4.1 lansmanı görmemiz mümkün.

Android 14 beta 4’teki yenilikler

Bu sürümle birlikte Android 14’e yapılan en dikkate değer yeni ekleme, Android 14 Easter Egg’in tanıtılmasıdır. Mişaal Rahman. Buna, en son beta sürümünü çalıştıran bir telefonda şuraya giderek erişebilirsiniz: Ayarlar > Telefon Hakkında > Android sürümü ve ardından Paskalya yumurtası görünene kadar sürüm numarasına art arda dokunmak.

Paskalya yumurtası, uzayda yüzen Android 14 logosunu gösterir ve ardından bir galaksi navigasyon sistemi başlar. Uzayda hareket edebilir, muhtemelen giderken gök cisimlerini geçebilirsiniz.

Bunun dışında, diğer değişiklikler nispeten küçük görünüyor. Bazı biçimlendirme değişiklikleri ve birçok hata düzeltmesi yapıldı. Bununla birlikte, Android 14 daha önce platform kararlılığına ulaştı, bu nedenle yolda olan yeni özelliklerin çoğunu zaten biliyoruz.

Yine de, Google’ın Pixel telefonlara özel bazı önemli özellikleri kaydetmesi mümkündür. Eğer öyleyse, işletim sistemi kararlılığa ulaştığında bunları öğreniriz.

Dalışa geçip yenilikleri keşfederken, yeni lansmanı kapsayan daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!


Android 14 beta 4 geliyor, kararlı sürümden önce muhtemelen son beta

Teknory