Android sahipleri artık eSIM’lerini herhangi bir Android telefona aktarabilecek

Dhruv Butani / Android Otoritesi TL;DR Google, MWC 2023’te duyurulan eSIM aktarım aracını sessizce başlatmış gibi görünüyor. Kullanıcılar artık eSIM’lerini bir Android telefondan başka bir Android telefona değiştirebileceklerini keşfediyorlar. İşlevselliğin T-Mobile eSIM profilleriyle sınırlı olduğu görülüyor. Her geçen gün, eSIM’lerin fiziksel SIM kartların yerini tamamen alacağı güne daha da yaklaşıyoruz. Bu geleceğe hazırlık olarak Google, […]

Android sahipleri artık eSIM’lerini herhangi bir Android telefona aktarabilecek

Dhruv Butani / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, MWC 2023’te duyurulan eSIM aktarım aracını sessizce başlatmış gibi görünüyor.
  • Kullanıcılar artık eSIM’lerini bir Android telefondan başka bir Android telefona değiştirebileceklerini keşfediyorlar.
  • İşlevselliğin T-Mobile eSIM profilleriyle sınırlı olduğu görülüyor.

Her geçen gün, eSIM’lerin fiziksel SIM kartların yerini tamamen alacağı güne daha da yaklaşıyoruz. Bu geleceğe hazırlık olarak Google, Android için eSIM aktarım aracını sessizce başlatmış gibi görünüyor.

Buna göre Android PolisiGalaxy S24 Ultra kurulumu yapan okuyucularından biri, eSIM’lerini LG V60 ThinQ cihazından bir QR kodunu tarayarak aktarma seçeneğinin kendisine sunulduğunu fark etti. Çıkış aynı zamanda açılır pencerenin Galaxy S24 Ultra’dan Pixel 8 Pro’da (ve tersi) görünmesini de sağladı.

Bağlamda, Samsung’un SIM aktarma aracı One UI 5.1 ile piyasaya sürüldüğünde, eSIM’lerin bir cihazdan diğerine aktarılması yalnızca Galaxy cihazlarda işe yaradı. Kısacası bu bildirimin Galaxy olmayan telefonlarda hiç çıkmaması gerekirdi.

Ancak ilk kez FragmentedChicken tarafından Reddit’te fark edildi ve One UI 6.1 güncellemesinden sonra özelliğin dilinde ince ama önemli bir değişiklik olduğu ortaya çıktı. Artık Galaxy olmayan cihazlarla uyumlu olduğu bildiriliyor.

Çıkış, Samsung’un aracının daha geniş kullanılabilirliğinin, MWC 2023’te duyurulan Google’ın Android için eSIM aktarım aracına doğru nihai bir geçiş anlamına gelebileceğini söylüyor. Her ne kadar lansman tarihi açıklanmasa da, Google’ın aracı Pixel 8’de aktif olabilir. özelliği keşfedildi ancak Pixel 8’in eSIM aracının yalnızca diğer Pixel’lerle çalıştığına inanılıyordu.

Maalesef aracın belirli kullanıcılarla sınırlı olduğu görülüyor. Çıkış, özelliğin şu anda yalnızca T-Mobile’a bağlı eSIM profilleriyle çalıştığını söylüyor.

eSIM’inizi herhangi bir Android cihaza kolayca aktarabilecek bir araç çok kullanışlı olacaktır. Aracın yakında diğer operatörlere sahip cihazlara da genişletileceğini umuyoruz.

Android sahipleri artık eSIM’lerini herhangi bir Android telefona aktarabilecek

Teknory