Samsung, Galaxy S24 serisine gelecek olası AI kamera özelliklerini tanıtıyor

TL;DR Samsung, Galaxy S24 serisine gelecek olası AI kamera özelliklerini gösteren bir video yayınladı. Özelliklerin çalışması için 200 MP kameraya ve Snapdragon 8 Gen 3’e ihtiyaç olacak. Yeni özelliklerden biri, tek bir kamerayla yakınlaştırılan ve uzaklaştırılan açıların eş zamanlı video kaydına olanak tanıyor. Samsung, 200MP kameralara ve Snapdragon 8 Gen 3 platformuna sahip telefonlarına gelen […]

Samsung, Galaxy S24 serisine gelecek olası AI kamera özelliklerini tanıtıyor

TL;DR

  • Samsung, Galaxy S24 serisine gelecek olası AI kamera özelliklerini gösteren bir video yayınladı.
  • Özelliklerin çalışması için 200 MP kameraya ve Snapdragon 8 Gen 3’e ihtiyaç olacak.
  • Yeni özelliklerden biri, tek bir kamerayla yakınlaştırılan ve uzaklaştırılan açıların eş zamanlı video kaydına olanak tanıyor.

Samsung, 200MP kameralara ve Snapdragon 8 Gen 3 platformuna sahip telefonlarına gelen bazı harika kamera hilelerini gösteren yeni bir video yayınladı. Bu teknik özellikler kombinasyonu, bunların Galaxy S24 serisinden, muhtemelen S24 Ultra’dan bekleyebileceğimiz özellikler olduğunu doğruluyor.

Galaxy S24 serisine gelmesi muhtemel bu yeni kamera özelliklerinden biri de ISOCELL Zoom Anyplace’dir. Samsung, teknolojinin açıkça 200MP sensörler için tasarlandığını ve tescilli AI izleme teknolojisinin yanı sıra Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3’teki AI motoru tarafından desteklendiğini söylüyor.

Zoom Anyplace, bir videodaki nesneyi otomatik olarak yakınlaştırıp takip edebilir ve aynı zamanda tüm sahnenin tam çerçeve uzaklaştırılmış görüntülerini aynı anda yakalayabilir. Bu, tek bir kameradan biri yakınlaştırılmış, diğeri uzaklaştırılmış iki adet 4K video görünümü elde edeceğiniz anlamına gelir. Bu özellik 2x ve 4x yakınlaştırma uzunluklarında çalışır. Şirket, hem yakınlaştırılmış hem de uzaklaştırılmış görünümlerde renklerin ve video açısının benzer kaldığını iddia ediyor.

Zoom Anyplace ayrıca bir nesneyi takip edebilir ve sahnede hareket ederken onu gerçek zamanlı olarak odakta tutabilir. Ayrıca 4K video çözünürlüğünü korurken herhangi bir yönde yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için Her Yeri Yakınlaştırabilirsiniz.

Samsung, Zoom Anyplace’e ek olarak görüntü kalitesini artırırken görüntü işleme süresini azaltmayı vaat eden yeni E2E AI Remosaic teknolojisini de tanıtıyor. Şirket, E2E AI Remosaic’in görüntü yakalamayı 2 kata kadar daha hızlı hale getirdiğini söylüyor.

Samsung, Galaxy S24 serisine gelecek olası AI kamera özelliklerini tanıtıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow