Instagram’da Sizi Takip etmeyenleri Nasıl Bulabilirsiniz?

Instagram, başka bir kullanıcı sizi her takip ettiğinde sizi bilgilendirse de, profilinizi kontrol etmediğiniz sürece birisinin sizi takip etmeyi bırakıp bırakmadığını bilemezsiniz. Instagram’ın gizlilik politikası nedeniyle hesabınızı kimin takip etmeyi bıraktığını bilmenin doğrudan bir yolu olmasa da, size yardımcı olabilecek birkaç geçici çözüm vardır. Bu yazımızda Instagram hesabınızı kimin takibi bıraktığını nasıl öğreneceğinizi tartışacağız. Instagram’da […]

Instagram’da Sizi Takip etmeyenleri Nasıl Bulabilirsiniz?

Instagram, başka bir kullanıcı sizi her takip ettiğinde sizi bilgilendirse de, profilinizi kontrol etmediğiniz sürece birisinin sizi takip etmeyi bırakıp bırakmadığını bilemezsiniz. Instagram’ın gizlilik politikası nedeniyle hesabınızı kimin takip etmeyi bıraktığını bilmenin doğrudan bir yolu olmasa da, size yardımcı olabilecek birkaç geçici çözüm vardır.

Bu yazımızda Instagram hesabınızı kimin takibi bıraktığını nasıl öğreneceğinizi tartışacağız.

Instagram’da Sizi Kimin Takip Etmediğini Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Instagram profilinizi ziyaret ediyorsunuz ve en son kontrol ettiğiniz zamana kıyasla bir takipçinizin daha az olduğunu fark ediyorsunuz. Başka bir deyişle birisi sizi takip etmeyi bırakmıştır.

Yüzbinlerce takipçiye sahip Instagram kullanıcıları, birisinin onları takip etmeyi bırakmasını umursamasa da, ünlü olmayan hesapları olan ve yalnızca yüz takipçisi olan kişiler merak edebilir. Bu tür bilgiler aynı zamanda sosyal medya yöneticileri, etkileyiciler ve küçük çevrimiçi işletmeler için de önemli olabilir. Bu durumlarda takip-takipçi oranı hesabınız hakkında çok şey söyleyebilir. Diğerleri için, sizi kimin takip etmeyi bıraktığını bilmemek sadece sinir bozucu olabilir.

Instagram’ın en yeni özelliklerinden biri de takipçi listenizde yer alan “Geri Takip Etmediğiniz Hesaplar” kategorisidir. Ayrıca en az hangi hesaplarla etkileşime girdiğinizi de görebilirsiniz. Ancak sizi takip etmeyen kişiler için bir kategori yoktur.

Instagram’da sizi kimin takip etmeyi bıraktığını öğrenmenin iki yolu vardır. Birincisi manuel olarak, ikincisi ise üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla yapılır. Bu iki yöntem aynı zamanda sizi hiç takip etmeyenleri kontrol etmek için de kullanılabilir.

Instagram’da Sizi Kimin Takip Etmediğini Manuel Olarak Bulma

Bu yöntem, takipçi sayısı fazla olmayan Instagram hesapları için iyi bir seçenektir. Binden fazla takipçiniz varsa “Takipçiler” listenizin tamamını gözden geçirmeniz uzun zaman alacaktır. Takip ettiğiniz hesap sayısı ile sizi takip eden hesap sayısı arasında büyük bir fark varsa bu sizin için en iyi çözüm olmayabilir.

Temel olarak, sizi kimin takip etmeyi bıraktığını kontrol edebilirsiniz. Takipçiler Ve Takip etme listeler. İlk önce kendinize gidin Takip etme listeden bir hesap seçin ve ardından bunları Takipçiler liste.

Birisinin özellikle Instagram hesabınızı takip etmeyi bırakıp bırakmadığını kontrol etmek istiyorsanız yapmanız gereken şey budur.

  1. instagram mobil cihazınızda uygulama.

  2. öğesine dokunun profil fotoğrafı Ekranınızın sağ alt köşesinde.

  3. Git Takipçiler profilinizin sağ üst köşesinde.

  4. üzerine dokunun Arama çubuğu sayfanın üst kısmında.

  5. Sizi takip etmeyi bıraktığından şüphelendiğiniz kişinin kullanıcı adını girin.

Eğer onlar açık değilse Takipçiler Bu, ya sizi takip etmeyi bıraktıkları ya da en başta sizi hiç takip etmedikleri anlamına gelir.

Üçüncü Taraf Bir Uygulama Aracılığıyla Instagram’da Sizi Kimin Takip Etmediğini Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Manuel yöntem zaman alıcı olabileceğinden, özellikle de çok sayıda takipçiniz varsa, üçüncü taraf bir uygulamayı yüklemek çok daha verimlidir.

Sizi kimin takip etmeyi bıraktığını kontrol etmek için kullanabileceğiniz birkaç üçüncü taraf uygulaması vardır ve bunların çoğu ücretsizdir. Yanlış bilgiler sunabileceği için bu uygulamaların hepsinin güvenilir veya güvenli olmadığını unutmayın. Bu uygulamaların çoğunun Instagram’ın yeni API’sini takip edemediğinden bahsetmiyoruz bile. Bu nedenle doğru sonuçlar verecek olanı indirmek önemlidir.

Takipçi takip uygulamasını indirdikten sonra, uygulama aracılığıyla Instagram hesabınıza giriş yapmanız ve uygulamaya Instagram ile ilgili verilerinize erişme izni vermeniz gerekir. Verilerinizi başkalarına verme konusunda kendinizi rahat hissetmiyorsanız bu yöntemi atlamanız daha iyi olur.

Bu tür uygulamalar yalnızca sizi takip etmeyi bırakanları değil, profil etkinliğinizi de izler. Örneğin, bazı uygulamalar size kimin sizi takip etmediğini, kimi takip etmediğinizi, sizi kimin engellediğini, sizi yakın zamanda kimin takip ettiğini vb. söyler. Bu özelliklerden bazıları, uygulama içi satın alma işlemleri veya uygulamanın premium sürümlerine yükseltme yapılmasını gerektirir.

İşte Instagram’ınızı kimin takip etmeyi bıraktığını görmek için kullanabileceğiniz birkaç güvenilir üçüncü taraf uygulaması.

Raporlar: Takipçi Takibi

Bu uygulama yalnızca sizi takip etmeyenleri izlemek için değil, aynı zamanda diğer çeşitli etkileşim istatistikleri için de kullanışlıdır. Sosyal medya yöneticileri ve etkileyiciler için çok faydalı olabilir. Bu uygulamanın kullanımı kolaydır ancak bazı uygulama içi satın alma işlemleriyle birlikte gelir.

Raporlar: Takipçi Takipçisi sizi kimin takip ettiğini ve takibi bıraktığını, hesabınızla hangi profillerin etkileşime girdiğini, sizi takip etmeyen profilleri vb. görmenizi sağlar. Hatta aynı anda birden fazla Instagram hesabı kullanmanıza da olanak tanır. Herhangi bir hesap etkinliği hakkında bildirim alacaksınız. Hatta doğrudan uygulamadan istediğiniz kişiyi takip etmeyi bırakabilirsiniz.

Instagram için Takipçi Takibi

Bu uygulama, sizi kimlerin takip ettiğini ve takibi bıraktığını, ayrıca takip etmediğiniz veya sizi takip etmeyen hesapları görmenizi sağlar. Birden fazla Instagram hesabınız varsa hepsini tek seferde takip etmek için bu takipçi uygulamasını kullanabilirsiniz. Hatta hangi takipçilerinizin profilinizle etkileşime geçtiğini ve hangilerinin katılmadığını bile ortaya çıkarır.

Takipçi Takip uygulaması yalnızca iOS cihazlarda kullanılabilir. Özel özelliklere erişmenizi sağlayan premium bir sürümle birlikte gelir.

Takip Ölçer

FollowMeter hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir. Basit bir kontrol paneline sahiptir ve kullanımı kolaydır. Bu uygulama ile sizi kimlerin takip etmeyi bıraktığını, kimlerin sizi takip etmediğini, Instagram Hikayelerinizi en çok kimlerin görüntülediğini, gönderilerinizi en çok beğenen hesapları, sizi engelleyen kullanıcıları ve daha fazlasını takip edebileceksiniz. Ancak bu özelliklerin bazıları yalnızca Plus Abonelik için geçerlidir.

Bu uygulamayı aynı zamanda “hayalet” takipçileri (sizi takip eden ancak profilinizle hiçbir şekilde etkileşime girmeyen Instagram hesapları) izlemek için de kullanabilirsiniz.

“Takip Etmeyenleri” Takip Edin

Instagram’da sizi kimin takip ettiğini her zaman kontrol edebilseniz de, sizi kimin takip etmeyi bıraktığını bulmak biraz zordur. Seçeneklerden biri “Takipçiler” listenizi manuel olarak kontrol etmek, diğeri ise üçüncü taraf bir takipçi izleme uygulaması yüklemektir. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, sizi takip etmeyi bırakan kişiyi öyle ya da böyle bulabileceksiniz.

Daha önce Instagram’da sizi kimin takip etmeyi bıraktığını bulmayı hiç denediniz mi? Bunu nasıl anladın? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow