Android Yükseltme Davetiyesi sizi bu güncellemeyi yüklemeye ikna etmeye çalışacak

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Google, akıllı telefonlar için bir Android Yükseltme Davetiyesi özelliğini sessizce ortaya çıkardı. Bu, beklemedeki büyük bir Android güncellemesini yüklemeden önce size bir ön bilgi verecektir. Cihazlara yeni özellikler, düzeltmeler ve diğer iyileştirmeler getiren yazılım güncellemeleri, akıllı telefon deneyiminin önemli bir parçasıdır. Android telefonlar, yüklemeden önce genellikle bir güncelleme için […]

Android Yükseltme Davetiyesi sizi bu güncellemeyi yüklemeye ikna etmeye çalışacak

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, akıllı telefonlar için bir Android Yükseltme Davetiyesi özelliğini sessizce ortaya çıkardı.
  • Bu, beklemedeki büyük bir Android güncellemesini yüklemeden önce size bir ön bilgi verecektir.

Cihazlara yeni özellikler, düzeltmeler ve diğer iyileştirmeler getiren yazılım güncellemeleri, akıllı telefon deneyiminin önemli bir parçasıdır. Android telefonlar, yüklemeden önce genellikle bir güncelleme için bir değişiklik günlüğü görüntüler, ancak görünen o ki, siz canınızı sıkmadan Google size daha fazla bilgi gösterecek.

Google, bir gazeteci tarafından tespit edildiği üzere, sözde bir Android Yükseltme Davetiyesi özelliği üzerinde çalışıyor. Mişaal Rahman Twitter’dan. Bu, beklemede olan bir güncellemenin özelliklerini gösteren ve güncellemeyi gerçekleştirmek için bir komut istemiyle tamamlanan etkili bir ekran serisidir. Aşağıdaki örnek resim aracılığıyla özellik hakkında daha iyi fikir edinebilirsiniz.

Android Yükseltme Davetiyesi resmi ekran örneği

Açıklamanın bir kısmı, “Bir cihaz, kullanıcı onayı bekleyen bir işletim sistemi yükseltmesine sahip olduğunda, kullanıcılar yeni özellikleri görüntüleyen ve onları yükseltmeyi gerçekleştirmeye davet eden bir anında iletme bildirimi alır” diyor. Android web sitesi.

Bu özellik, Android OEM’leri tarafından kullanılabilecektir ve Google Mobil Hizmetleri için destek gerektirir. Yine de bu, kullanıcılara bekleyen bir güncellemeden ne bekleyecekleri konusunda sadece bir değişiklik günlüğü kullanmaktan daha iyi bir fikir verebilir.

Bunu söylerken, bu işlevsellik görünüşte “ana” Android işletim sistemi sürümleriyle sınırlıdır. Bu, OEM’lerin, temel Android sürümünü yükseltmeden yazılım dış görünümlerine yeni özellikler ekliyorlarsa bu seçeneği kullanamayacaklarını gösterir. Umuyoruz ki durum böyle değildir ve OEM’ler, bekleyen kendi güncellemelerinde özellikleri vurgulamak için bu işlevi kullanabilirler.


Android Yükseltme Davetiyesi sizi bu güncellemeyi yüklemeye ikna etmeye çalışacak

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow