AnyDesk’te Takma Ad Nasıl Değiştirilir?

Takma adlar, her AnyDesk Kimliğine daha açıklayıcı bir kimlik atamanın mükemmel bir yoludur. Ancak AnyDesk’i ilk kullandığınızda kurduğunuz takma adı beğenmediyseniz endişelenmeyin. AnyDesk takma adını değiştirmenin basit bir yolu var ve bu makale size bunu nasıl yapacağınızı anlatacak. AnyDesk Takma Adı Nasıl Değiştirilir Ne yazık ki, yalnızca bazı AnyDesk kullanıcıları takma adlarını değiştirebilecek. Yazılımın ücretsiz […]

AnyDesk’te Takma Ad Nasıl Değiştirilir?

Takma adlar, her AnyDesk Kimliğine daha açıklayıcı bir kimlik atamanın mükemmel bir yoludur. Ancak AnyDesk’i ilk kullandığınızda kurduğunuz takma adı beğenmediyseniz endişelenmeyin. AnyDesk takma adını değiştirmenin basit bir yolu var ve bu makale size bunu nasıl yapacağınızı anlatacak.

AnyDesk Takma Adı Nasıl Değiştirilir

Ne yazık ki, yalnızca bazı AnyDesk kullanıcıları takma adlarını değiştirebilecek. Yazılımın ücretsiz sürümünü kullananlar bu seçeneğe sahip olmayacak. Yazılımı ücretsiz kullanıyorsanız, AnyDesk’i ilk yüklediğinizde kimliğinizi ayarlayabileceksiniz. Bundan sonra, AnyDesk’in ücretli sürümünü kullanmaya geçmediğiniz sürece ayarlanan kimliğe takılıp kalırsınız.

Bir AnyDesk Solo lisansı satın alırsanız, kimliğinizi ve takma adınızı üç defaya kadar değiştirebileceksiniz. Ancak sık sık fikrini değiştiren bir kullanıcıysanız, Standart veya Gelişmiş lisansı tercih etmeniz daha mantıklı olabilir. Bu lisanslar, takma adınızı sınırsız sayıda değiştirmenize izin veren özel bir ad alanı oluşturmanıza olanak tanır.

AnyDesk’te takma ad değiştirmek oldukça basittir ve birkaç basit adımı içerir:

 1. AnyDesk uygulamasını başlatın.
 2. Pencerenin sağ üst köşesindeki hamburger simgesine tıklayın.
 3. Açılır menüden “Ayarlar”ı seçin.
 4. Sol paneldeki “Kullanıcı Arayüzü”ne gidin.
 5. “Takma Ad” bölümüne gidin.
 6. “Takma Ad Seç…” düğmesine tıklayın.
  • Düğme griyse, AnyDesk’in ücretsiz sürümünü kullanıyorsunuz demektir.
 7. Açılır pencerede yeni takma adınızı yazın.
 8. “Kaydol” düğmesine basarak değişikliği tamamlayın.

Takma adınızın yanı sıra, hesabınızla ilişkili herhangi bir AnyDesk takma adını, “Müşteriler” sekmesini kullanarak değiştirebilirsiniz. AnyDesk müşteri portalı.

Bir müşterinin diğer adını değiştirmek için aşağıdakileri yapın:

 1. İstemcinin AnyDesk Kimliğine sağ tıklayın.
 2. “Takma Ad Seç…” seçeneğini seçin.
 3. Açılır pencerede istediğiniz takma adı girin.
 4. “Kaydet”i tıklayın.

Her AnyDesk Kimliği, genel bir ad alanında en fazla üç takma adla ilişkilendirilebilir.

AnyDesk Takma Adını Nerede Görebilirsiniz?

Şu anda bir AnyDesk Kimliği ile hangi takma adların ilişkili olduğunu bulmanız gerektiğini varsayalım. Bu bilgiyi öğrenmenin birkaç yolu vardır.

Uzak bir istemciden takma ad isterken, AnyDesk sürümüne bağlı olarak “Bu Masa” ya da “Adresiniz” bölümüne gitmeleri talimatını vermelisiniz. Orada kimlikleri ve takma adları hakkında bilgi bulabilirler.

Ayrıca bu bilgileri şuraya erişerek kendiniz de kontrol edebilirsiniz: AnyDesk müşteri portalı. Bu portal, bir müşteri hesabının özelliklerini görüntülemek ve değiştirmek için birincil arayüzdür.

Müşteri portalına girdikten sonra, “Müşteriler” sekmesine gidin. Bu sekme, hesabınıza kayıtlı tüm müşterileri gösterecektir. İstemcinin mevcut AnyDesk takma adını “Takma ad” sekmesi altında görebileceksiniz.

Bazen, müşteriyle oturum halindeyken müşterinin takma adı hakkında bilgiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda, müşteri portalındaki “Oturumlar”ı ziyaret edebilirsiniz. Bu sekme, hesabınıza kayıtlı müşterilerle yapılan tüm mevcut ve geçmiş oturumları gösterir. “Kime” alanının altına bakarsanız, uzak istemcinin AnyDesk kimliğini ve takma adını görürsünüz. Bu arada “Kimden” alanı bilgilerinizi gösterecektir.

Özel bir ad alanınız varsa, izin verilen eşzamanlı takma ad sayısıyla ilgili ayrıntıları “Lisans” sekmesi altında görebileceksiniz. Genel olarak, bu sekme genel yönetim bilgilerini yönetmenize olanak tanır.

AnyDesk Takma Adı Olarak Ne Kullanabilirsiniz?

AnyDesk takma adını değiştirirken akılda tutulması gereken birkaç kural vardır.

Her takma ad, “ içindeki bir ad ve ad alanından oluşur.[email protected]” biçim. Herkese açık bir ad alanınız varsa, takma adınız AnyDesk’e atıfta bulunarak “@ad” ile biter. Özel bir ad alanına sahip kullanıcılar, takma adı şirketlerinin adıyla sonlandırabilir.

Daha kişiselleştirilmiş bir takma ad olmanın yanı sıra, özel bir ad alanına geçmek, ona kayıtlı takma adları sınırsız sayıda değiştirmenize veya yeniden atamanıza olanak tanır. Özel bir ad alanı, cihazlarınızın güvenliğini de sağlar.

Takma adın ad kısmına gelince, aşağıdaki karakterlerden oluşabilir:

 • Sıfırdan dokuza kadar sayılar
 • a’dan z’ye küçük ve büyük harfler
 • Eksi simgesi (-)
 • Nokta simgesi (.)
 • Alt çizgi simgesi (_)

Başka herhangi bir karakter yasaktır ve geçersiz olarak kabul edilir, bu nedenle onu AnyDesk takma adınızda kullanamazsınız.

AnyDesk Takma Adını Özel Ad Alanına Kaydetme

Özel bir ad alanı seçtiğinizde, tüm müşterileriniz genellikle şirketinizin adıyla biten kişiselleştirilmiş bir ad alır. Bir lisans altındaki tüm istemciler aynı göründüğünde, müşterilere kusursuz bir marka deneyimi sunabilir.

Bir takma adı özel bir ad alanına nasıl kaydedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. ziyaret edin AnyDesk müşteri portalı.
 2. “Müşteriler” sekmesine gidin.
 3. “Müşteri Ayrıntıları” sayfasına gidin.
 4. “Takma ad” bölümüne gidin.
 5. “Takma ad ayarla” düğmesine tıklayın.
 6. İstediğiniz takma adı girin.
 7. “Kaydet”e basın.

Takma adları manuel olarak ayarlamaktan kaçınmak istiyorsanız, Gelişmiş AnyDesk seçeneklerine erişerek bunu otomatik olarak yapabilirsiniz:

 1. Gitmek AnyDesk müşteri portalı.
 2. “Gelişmiş Ayarlar”ı seçin.
 3. “Takma Adı özel ad alanına otomatik kaydet” alanına gidin.
 4. “Anahtar/değer çifti”nin altına aşağıdaki kodu girin:
  ad.anynet.register.add_to_namespace=true

Yalnızca mevcut yapılandırma dosyası olmayan istemciler için otomatik kayıt ayarlayabilirsiniz. Otomatik kaydı etkinleştirdiğinizde, varsayılan diğer ad, cihazın adı ve sizin özel ad alanınızdan oluşacaktır.

AnyDesk’te Başka Neleri Özelleştirebilirsiniz?

Takma adları ve ad alanlarını değiştirmenin yanı sıra AnyDesk, AnyDesk müşteri portalı. Bu seçenekler, premium lisans için kaydolduğunuzda kullanılabilir hale gelir. İşte kullanışlı olabilecek bazı seçenekler.

İstemci Oluşturucu

Müşteriler, özel istemci oluşturucu sayesinde AnyDesk’i kullanarak deneyimlerini özelleştirebilir. Özel bir istemci oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

 1. Üst menüden “Dosyalar” seçeneğini seçin.
 2. “Yeni özel AnyDesk istemcisi oluştur” seçeneğine tıklayın.
 3. Özel bir istemci yapılandırması oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Ayarlar

“Ayarlar” sekmesi, AnyDesk penceresinin arayüzünü şekillendirmenize ve genel deneyimi özelleştirmenize olanak tanır. Buradan aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Varsayılan dili ayarla
 • İstemciyi takma ad yerine kimliği gösterecek şekilde ayarlayın
 • Özel ayarlara erişimi devre dışı bırakın
 • Özel istemcide adres defteri özelliğini devre dışı bırakın
 • Windows Güvenlik Duvarı bildirimini önlemek için TCP dinleme bağlantı noktasını devre dışı bırakın
 • Ana AnyDesk penceresi simge durumuna küçültüldüğünde arka planda bağlantılara izin ver
 • Takma adları otomatik olarak kaydet
 • Özel istemcileri lisansınıza otomatik olarak kaydedin.
 • Dağıtımı basitleştirmek için istemcileri adres defterine otomatik olarak ekleyin
 • Katılımsız erişim için bir parola belirleyin
 • Başlangıçta AnyDesk’i etkinleştirin
 • Oturum talep etmesine izin verilen beyaz liste kimlikleri veya ad alanları

Logo ve Simge

AnyDesk arayüzünü markalamak için ana pencerenin üst kısmına kendi logonuzu veya şirketinizin logosunu ekleyebilirsiniz. Yalnızca “Logo ve Simge” sekmesi altında bir JPEG veya PNG resim dosyası yüklemeniz gerekir. Boyut otomatik olarak ölçeklenecektir, ancak en iyi sonuçları 200×40 piksellik bir PNG resim dosyası kullanarak elde edeceksiniz.

Windows kullanıcısıysanız, her istemci için farklı renkte bir simge de seçebilirsiniz. Seçilen simge şu şekilde görüntülenecektir:

 • Pencere simgesi
 • Tepsi ikonu
 • Kurulum simgesi

Metinleri Özelleştir

Windows kullanıcıları ayrıca ana pencerenin görünümünü özelleştirebilir ve bir AnyDesk istemcisi başlatıldığında görüntülenen sorumluluk reddini değiştirebilir.

Genel Bağlantı

AnyDesk hesabı sahipleri, özel istemcilere erişimi kontrol eder. Özel müşterilerinizin oturum açmadan AnyDesk’e erişebilmelerini istiyorsanız, onları genel bir URL bağlantısı yapabilirsiniz. Yalnızca bu bağlantıyı doğrudan bilen kullanıcılar özel istemciyi indirebilir.

Yapılandırmayı değiştirseniz bile oluşturulan bağlantı asla değişmez. Özel bağlantıya sahip kullanıcılar, bir bildirim yoluyla en son istemci sürümlerini almaya devam edecek. Şimdilik AnyDesk, özel istemcilerin otomatik güncellemelerini desteklemiyor.

Gelişmiş Ayarlar

Daha derine inmek ve AnyDesk deneyimini tamamen özelleştirmek istiyorsanız, “Gelişmiş Ayarlar” alanı kullanışlı olacaktır. Bunlar çoğunlukla yapılandırma ayarlarını içerir, ancak kullanıcıların bunları AnyDesk istemcilerinde değiştirememeleri için belirli ayarları geçersiz kılma seçeneğini de bulacaksınız.

AnyDesk’i ziyaret edin İnternet sitesi AnyDesk istemcilerine kendi spesifikasyonlarınıza göre ince ayar yapmak için kullanabileceğiniz kodların tam listesi için.

Kayıp Bir AnyDesk Takma Adını Alabilir misiniz?

AnyDesk takma adları ve kimlikleri, service.conf yapılandırma dosyasında yerel olarak depolanır. Bu dosya kaybolursa, kimlik ve diğer ad da kaybolacaktır. Bu tanımlamaları geri yüklemenin ve geri almanın tek yolu, yedek yapılandırma dosyasıdır.

Takma adınızı yedeklemek için service.conf yapılandırma dosyasını güvenli bir konuma kaydedin. Ayrıca “Yüklü” klasörünün tamamını yedekleyerek ayarları ve son oturumları güvence altına alabilirsiniz.

AnyDesk, Herhangi Bir Takma Ad

Premium bir AnyDesk lisansı satın aldığınız ve belirlenen kurallara uyduğunuz sürece, oluşturabileceğiniz veya değiştirebileceğiniz takma ad sayısında bir sınır yoktur. Neredeyse tüm AnyDesk özelleştirmelerinde olduğu gibi, işlem basittir ve birkaç dakikadan fazla sürmez.

Şimdiye kadar AnyDesk takma adınızı değiştirmeyi denediniz mi? Kimliğinizi mi takma adınızı mı göstermeyi tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory