Apple 10/30 etkinliği: ‘Korkunç Hızlı’ canlı yayınının tamamı iPhone’da çekildi

GÜNCELLEME: 31 Ekim 2023, 17:20 EDT Brian Oakes’a atfedilen bir alıntı düzeltildi. Apple’ın “Korkunç Hızlı” Mac etkinliğinin son sözlerini okuduğumda çenem düştü: “Bu etkinlik iPhone’da çekildi.” Bana, Apple’ın yenilenmiş M3 serisi MacBook Pro’larını ve iMac’lerini sergilediğini ve hatta M3 Pro ve M3 Max Mac’ler için çarpıcı yeni Uzay Siyahı renk grubunu çıkardığını, tüm bu ürkütücü […]

Apple 10/30 etkinliği: ‘Korkunç Hızlı’ canlı yayınının tamamı iPhone’da çekildi

GÜNCELLEME: 31 Ekim 2023, 17:20 EDT Brian Oakes’a atfedilen bir alıntı düzeltildi.

Apple’ın “Korkunç Hızlı” Mac etkinliğinin son sözlerini okuduğumda çenem düştü: “Bu etkinlik iPhone’da çekildi.”

Bana, Apple’ın yenilenmiş M3 serisi MacBook Pro’larını ve iMac’lerini sergilediğini ve hatta M3 Pro ve M3 Max Mac’ler için çarpıcı yeni Uzay Siyahı renk grubunu çıkardığını, tüm bu ürkütücü gösteriş ve durumun bir akıllı telefonla çekildiğini mi söylüyorsun? ? Mümkün değil!

Tim Cook ‘Korkunç Hızlı’ Mac etkinliğine katılıyor
Kredi bilgileri: Apple

Apple ‘Korkunç Hızlı’ Mac etkinliği için hangi iPhone’u kullandı?

Apple, Apple’ın ‘Korkunç Hızlı’ etkinliğini çekmek için iPhone 15 Pro Max’i kullandı ve biz de salladı. Yani iPhone 15 Pro Max’in sektör lideri kamera özelliklerine sahip olduğunu biliyorduk. Aşağıdaki birinci sınıf özelliklerden bazılarına göz atın:

  • 60 fps’ye kadar 4K video kaydı

  • Sinematik Mod (iPhone 13 Pro modellerinde sunulan bir raf odaklama özelliği) 30 fps’de 4K HDR’ye kadar

  • 60 fps’de Aksiyon Modu (yüksek aktiviteli kayıt için stabilizasyon sağlayan bir özellik)

  • Dolby Vision ile 60 fps’de 4K’ya kadar HDR video kaydı

  • 60ps’de 4K’ya kadar ProRes video kaydı (ProRes, video prodüksiyonu için yüksek kaliteli dosyalar üreten, Apple tarafından geliştirilen sıkıştırılmış bir video formatıdır)

  • Ağır çekim ve hızlandırılmış çekim dahil makro video kaydı

  • 240 fps’ye kadar 1080p ağır çekim video desteği

Ayrıca iPhone 15 Pro Max ile yaptığımız incelemede test ettiğimiz gibi Pro kamera sistemi, performansıyla bizi şaşırttı. keskin 48MP geniş kamera ve 12MP ultra geniş kamera. Aynı zamanda iki telefoto kamerayla doludur; bunlardan biri Apple’ın 5x’e kadar optik yakınlaştırmaya olanak tanıyan şov yıldızı “tetraprizma tasarımı”ndan oluşur.

Ancak Apple, sınırları zorlayan bu özellikleri uygulamaya koyarak Gerçekten iPhone 15 Pro Max’in yeteneklerini perspektife oturtun.

Etkinliği profesyonel bir film yapımcısı yönetti

Apple, arkasındaki adam Brian Oakes’tan yararlandı Jim: James Foley Hikayesi Ve Lincoln’le yaşamak“Korkunç Hızlı” Mac etkinliğini çekmek için.

Oakes, “Aynı karmaşık çekimleri iPhone 15 Pro Max ile elde edebildik” diyor. “Her şey birisinin vizyonunun veya kişiliğinin bir uzantısı olmak için vardır. iPhone’un görüntü kalitesi erişimi kesinlikle demokratikleştiriyor.”

Apple’ın Profesyonel İş Akışı Video Uzmanı Jon Carr, etkinliğin USB-C çıkışıyla 50 monitöre güç sağlayan “küçük bir iPhone” ile çekilmesine şaşırdı. “Bu parçanın tamamı düşük ışıktaydı ve düşük ışık biraz daha zorlayıcıydı. Biz de bunu başardık.”

Korkunç Hızlı canlı yayın iPhone 15 Pro Max ile çekildi

Korkunç Hızlı canlı yayın iPhone 15 Pro Max ile çekildi
Kredi bilgileri: Apple

Ancak elbette Apple hâlâ herhangi bir büyük film setinde gördüğünüz vinçler, tekerlekli arabalar, dronlar ve daha fazlası dahil olmak üzere geleneksel üst düzey ekipmanların bazılarını kullanmaya devam ediyordu.

Apple, Hollywood uzun metrajlı film benzeri dijital kamera kontrollerini ekleyen “Scary Fast” filmini çekmek için iOS’a özel bir Blackmagic Camera uygulamasını kullandığını şeffaf bir şekilde açıkladı.

Apple’ın etkinlikte tanıttığı yeni iDevices arasında 14 inç M3 MacBook Pro, 14 inç ve 16 inç M3 Pro ve M3 Max MacBook Pro modelleri ve M3 iMac yer alıyor. Etkinlikte duyurulan her şeyin daha ayrıntılı bir incelemesi için burayı tıklayın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow