Apple, ABD’de akıllı saat satışlarını ve değişimini durdurdu

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi TL;DR Apple, en yeni akıllı saatlerinin çevrimiçi satışını durdurdu. Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra’nın satışları 24 Aralık’ta Apple perakende mağazalarında durdurulacak. Apple’ın ayrıca eski saat modelleri için donanım değişimi sunmayı bıraktığı da bildirildi. Apple artık en yeni saatlerini web sitesinde satmasa da bu saatler hâlâ Apple mağazalarında […]

Apple, ABD’de akıllı saat satışlarını ve değişimini durdurdu

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

TL;DR

  • Apple, en yeni akıllı saatlerinin çevrimiçi satışını durdurdu.
  • Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra’nın satışları 24 Aralık’ta Apple perakende mağazalarında durdurulacak.
  • Apple’ın ayrıca eski saat modelleri için donanım değişimi sunmayı bıraktığı da bildirildi.

Apple artık en yeni saatlerini web sitesinde satmasa da bu saatler hâlâ Apple mağazalarında satılıyor. Şirket, planlanan ithalat yasağının 25 Aralık’ta yürürlüğe girmesinden önce 24 Aralık’tan itibaren yaklaşık 270 perakende satış noktasında satışları askıya alacak.

Apple’ın artık garanti kapsamında olmayan eski saat modelleri için donanım değişimi sunmayı da bıraktığı bildirildi. Buna göre BloombergApple, hizmet ekiplerine bir not aracılığıyla, Apple Watch Series 6’ya kadar uzanan garanti dışı saat modellerini değiştirmeyi durduracağını bildirdi. Bu, Apple Watch 6, 7, 8, 9, Ultra veya Ultra 2 ve bir parçanın değiştirilmesini istiyorsanız, bunu resmi olarak Apple aracılığıyla yapamazsınız. Ancak şirket, etkilenen modeller için yazılım önerileri sunmaya devam edecek.

Apple’ın, etkilenen müşterilere, Apple’ın eski saat modellerini değiştirmeye devam etmesi durumunda bilgilendirileceklerini söylemeleri için servis temsilcilerine koçluk yaptığı bildirildi.

Üstelik Apple, 25 Aralık yasağının yürürlüğe girmesinden sonra, yasaktan önce satın alınan saatleri, normal iade döneminde farklı bir renk veya bedenle değiştirmeyi de durduracak. Perakende personelinin ürün değişimine izin verilmeyeceği ancak Apple’ın bant gibi aksesuarları değiştireceği konusunda bilgilendirildiği bildirildi. Ancak kullanıcılar, garanti kapsamındaki saatleri para iadesi karşılığında iade edebilecekler.

Kalbinizi Apple Watch Series 9 veya Watch Ultra 2’ye verdiyseniz ve şu anda bir tane satın almanız gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, bu Apple Watch alternatiflerine göz atabilir ve bunun yerine bunlardan birini satın almayı düşünebilirsiniz.

Apple, ABD’de akıllı saat satışlarını ve değişimini durdurdu

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow