Google bugün Fitbit Challenges and Adventures’ı kapatıyor

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Fitbit, Fitbit uygulamasındaki Maceralar ve Zorluklar özellikleri için desteği sonlandırıyor. Fitbit, Açık Gruplar sosyal özelliğini de kapatıyor. Kullanıcılar yine de kapalı gruplar oluşturabilecek ve arkadaşlarıyla rekabet edebilecek. Fitbit’in sosyal medya ekibi, doğum gününü kutladıktan bir gün sonra kendisini kızgın müşterilere yanıt vermekle meşgul bulur. Bu kullanıcılar neye kızıyor? Şirket, […]

Google bugün Fitbit Challenges and Adventures’ı kapatıyor

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Fitbit, Fitbit uygulamasındaki Maceralar ve Zorluklar özellikleri için desteği sonlandırıyor.
  • Fitbit, Açık Gruplar sosyal özelliğini de kapatıyor.
  • Kullanıcılar yine de kapalı gruplar oluşturabilecek ve arkadaşlarıyla rekabet edebilecek.

Fitbit’in sosyal medya ekibi, doğum gününü kutladıktan bir gün sonra kendisini kızgın müşterilere yanıt vermekle meşgul bulur. Bu kullanıcılar neye kızıyor? Şirket, oyunlaştırma özelliklerinden ikisini ve sosyal ağ özelliğini sonlandırıyor.

Şubat ayında, Fitbit ilan edildi şirketin güçlü yönlerinden biri olan topluluğu ve sosyal özellikleri kapatmayı planladı. Belirledikleri son tarih ise bugün olan 27 Mart olarak belirlendi. Sonuç olarak, Fitbit uygulaması kullanıcıları artık Meydan Okumaları, Maceraları veya Açık Gruplar sosyal özelliğini kullanamayacak.

Şirkete göre:

  • Açık gruplar artık kullanılamayacak — ancak yine de arkadaşlarınızla kapalı bir grup oluşturabilir ve Health & Wellness forumlarımızdaki Fitbit Community’deki diğer kullanıcılarla bağlantı kurabilirsiniz.
  • Kupalar da dahil olmak üzere tüm Mücadeleler ve Maceralar artık mevcut olmayacak, ancak yine de skor tablonuzda arkadaşlarınızla rekabet edebilir ve kişisel başarılarınız için rozetler kazanabilirsiniz.

Bunun neden olduğunu merak ediyorsanız, bunun daha büyük bir stratejinin parçası olduğu bildiriliyor. Buna göre Sınır, hareket, Fitbit’in Google teknolojisini daha iyi entegre etme planını takip ediyor. Kuruluş, bu özelliklerin “sınırlı kullanım” olduğunu iddia ediyor. Fitbit’in kendi sözleriyle, “Fitbit uygulamasının alanlarını düzene sokmayı” amaçlayan bir süreç.

Fitbit’in hikayesindeki bu son gelişme, Google’ın sonunda Fitbit hesaplarını kapatacağını duyurmasının hemen ardından geliyor. 2022’de Fitbit, 2025’e kadar Fitbit hesaplarını desteklemeye devam edeceğini belirtti. Ancak kuruluş, şirketin Fitbit’te Google hesaplarını kullanıma sunmaya yaklaştığı 2023’te bu konuda daha fazla bilgi vereceğini söyledi.

Google bugün Fitbit Challenges and Adventures’ı kapatıyor

Teknory