Apple, Ebeveyn Denetimlerinde Ekran Süresi hatasını doğruladı

Apple, ebeveynleri üzen bir Ekran Süresi hatasını kabul etti. Buna göre bu Wall Street Gazetesi, ebeveynler, Apple forumlarında ve Facebook gruplarında Ekran Süresi ayarlarının “yapışmadığı”, yani çocukların cihazlara sınırsız erişime sahip olduğu anlamına geldiğinden şikayet ediyor. Ekran Saati ayarları, değişiklikler yapıldığında bile varsayılan moda sıfırlanıyor gibi görünüyor. AYRICA BAKINIZ: Apple, Twitter’ın App Store’da X olarak […]

Apple, Ebeveyn Denetimlerinde Ekran Süresi hatasını doğruladı

Apple, ebeveynleri üzen bir Ekran Süresi hatasını kabul etti.

Buna göre bu Wall Street Gazetesi, ebeveynler, Apple forumlarında ve Facebook gruplarında Ekran Süresi ayarlarının “yapışmadığı”, yani çocukların cihazlara sınırsız erişime sahip olduğu anlamına geldiğinden şikayet ediyor. Ekran Saati ayarları, değişiklikler yapıldığında bile varsayılan moda sıfırlanıyor gibi görünüyor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple, Twitter’ın App Store’da X olarak yeniden markalaşmasına izin vermiyor

Apple’ın bulut tabanlı Aile Paylaşımı aracındaki bir özellik olan Ekran Süresi, ebeveynlerin Apple cihazlarında ekran süresi sınırları ve içerik ve gizlilik kısıtlamaları ayarlamasına olanak tanır. Bu Ekran Süresi ayarlarında, Kapalı Kalma Süresi, ebeveynlerin çocuklarının cihazlarını her gün kaç saat kullanabileceğini belirlemesine olanak tanıyan yararlı bir araç olmuştur; bu, kullanımlarını sınırlandırır veya cihazı kullanılmaz hale getirir. Meşgul ebeveynler için, çocukların cihazlarda çok fazla zaman harcamamalarını sağlamanın ve onları uygunsuz içeriğe erişimden korumanın yararlı bir yolu. Ama çalışmıyor.

Daha önce Apple, cihazlar arasında senkronizasyonla ilgili bir sorunu gerekçe göstererek hatayı bir iOS 16.6 güncellemesiyle düzelttiğini söyledi. Ancak hata, iOS 17 beta sürümünde bile devam etti. Bir ebeveyn söyledi WSJ çocuğunun Kapalı Kalma saatlerini değiştirmek için üç deneme yapması gerektiğini söyledi.

Apple, Journal’a yaptığı açıklamada, devam eden sorunu kabul ederek “Bu raporları çok ciddiye alıyoruz ve durumu iyileştirmek için güncellemeler yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. Şimdilik, hüsrana uğramış ebeveynler, cihazları izlemek veya her bir cihazdaki kısıtlama ayarlarını değiştirmek için üçüncü taraf uygulamalarla baş başa kaldı.

Teknory