Google Asistan yanıtlar konusunda sessiz kalacak, belki

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Asistan, belirli akıllı ev komutlarına verdiği yanıtlarla sessiz kalacaktır. Google, aynı odada olduğunuzda sesli onaylar yerine evrensel bir zil sesi oluşturmak için çalışıyor. Başka bir deyişle, Google’dan bulunduğunuz odadaki bir cihazı kapatmasını istemek, o eylemle ilgili sesli bir yanıt almayı gerektirmez. Google Asistan tarafından desteklenen bir akıllı eviniz […]

Google Asistan yanıtlar konusunda sessiz kalacak, belki

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Asistan, belirli akıllı ev komutlarına verdiği yanıtlarla sessiz kalacaktır.
  • Google, aynı odada olduğunuzda sesli onaylar yerine evrensel bir zil sesi oluşturmak için çalışıyor.
  • Başka bir deyişle, Google’dan bulunduğunuz odadaki bir cihazı kapatmasını istemek, o eylemle ilgili sesli bir yanıt almayı gerektirmez.

Google Asistan tarafından desteklenen bir akıllı eviniz varsa, bu duruma aşina olabilirsiniz. Google’dan mutfaktaki fanı kapatmasını istiyorsunuz ve Google uzun bir ifadeyle yanıt veriyor: “Tabii, mutfaktaki fanı kapatıyorum.” Ancak diğer bazı komutlarda, Asistan herhangi bir ses çıkarmadan basit bir zil sesi çıkarır.

yakın tarihli bir göre duyuru Google Asistan ekibinden, istekle aynı odada olduğunuz sürece kısa süre içinde her zaman çalacaktır. Ekip, şikayetlerinizi duydu ve basit görevlere yanıt verirken Google Asistan’ı sessiz hale getirmek için çalışıyor.

Google Topluluk Uzmanı “Lazarus”, gönderisinde “Google Nest topluluğundan gelen paha biçilmez girdilere ve kendi dahili denemelerimizden elde edilen geri bildirimlere dayanarak, aynı odadaki cihazları kontrol etmek için akıllı ev komutlarını onaylamak için zil kullanımını genişletiyoruz” diyor. . “Daha az sözlü yanıt isteyenler, bu sizin için!”

Akıllı ışıklar kullanıyorsanız bu zil sesini zaten duymuşsunuzdur. Yatak odanızda akıllı bir hoparlörünüz varsa ve ondan yatak odasındaki ışıkları kapatmasını isterseniz, sadece bir zil sesi çıkaracaktır. Yakında bu, prizler, anahtarlar, TV’ler, hoparlörler, fanlar vb. dahil olmak üzere odadaki tüm akıllı ev cihazları için gerçekleşecek.

Ne yazık ki, Google Asistan’ın sessiz yanıtını almak için yine aynı odada bir komut vermeniz gerekecek. Diğer bir deyişle, mutfak tabanlı bir cihazla konuşuyorsanız ve yatak odasındaki ışıkları kapatmanızı istiyorsanız, tam bir sesli yanıt alırsınız: “Tabii, yatak odasındaki iki ışığı kapatıyorum.”

Google’ın neden tüm basit “açma/kapama” komutları için yalnızca zil sesiyle gitmediği açık değil. Eylemin gerçekleştiğini görmek veya duymak için odada bulunmadığınız için Google, Asistan’ın ne yaptığını bilmenizi istiyor olabilir. Yine de bu, Asistan’ın sizi rahatsız etmesini önlemek için doğru yönde atılmış bir adımdır.

Google Asistan yanıtlar konusunda sessiz kalacak, belki

Teknory