Apple, ‘iPhone anını’ yeniden yaratamayacağından endişe ederek karma gerçeklik kulaklığını erteledi

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Apple’ın karma gerçeklik başlığı için seri üretim programının ertelendiği bildirildi. Gecikme, kulaklığın Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde tanıtılıp tanıtılmayacağı sorusunu gündeme getiriyor. Gecikmenin nedeninin “iPhone anını” yeniden yaratma konusundaki iyimserliğin azalması olabileceğine inanılıyor. Apple’ın beklenen karma gerçeklik kulaklığını 5-8 Haziran tarihlerinde düzenlenmesi planlanan WWDC sırasında nihayet duyurması bekleniyordu. Ancak, kulaklığın […]

Apple, ‘iPhone anını’ yeniden yaratamayacağından endişe ederek karma gerçeklik kulaklığını erteledi

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Apple’ın karma gerçeklik başlığı için seri üretim programının ertelendiği bildirildi.
  • Gecikme, kulaklığın Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde tanıtılıp tanıtılmayacağı sorusunu gündeme getiriyor.
  • Gecikmenin nedeninin “iPhone anını” yeniden yaratma konusundaki iyimserliğin azalması olabileceğine inanılıyor.

Apple’ın beklenen karma gerçeklik kulaklığını 5-8 Haziran tarihlerinde düzenlenmesi planlanan WWDC sırasında nihayet duyurması bekleniyordu. Ancak, kulaklığın yeniden ertelendiği bildirildiği için bunun olma olasılığı şimdi söz konusu.

En iyi Apple analisti Ming-Chi Kuo, bugün Twitter’da Apple’ın karma gerçeklik kulaklığının o “iPhone anını” yeniden yaratabileceğinden pek emin olmadığını yazdı. Sonuç olarak, şirketin montaj için üretim programını bir ila iki ay ertelediği bildirildi. Şimdi şirketin 2023’ün üçüncü çeyreğinin ortasını hedeflediği söyleniyor.

Apple, şaşırtıcı “iPhone anını” yeniden yaratan AR/MR kulaklık duyurusu konusunda pek iyimser olmadığı için, montaj için seri üretim programı 1-2 ay daha geriye, 3Ç23’ün ortasından sonuna kadar ertelendi. Gecikme aynı zamanda yeni cihazın…

Görünüşe göre Apple’ın güven eksikliği birkaç faktörden kaynaklanıyor. Kuo’ya göre, bu faktörler şunları içerir:

  • Pazar geri bildirimlerine dayalı bir coşku eksikliği.
  • Ekonominin son dönemdeki gerilemesi.
  • Ağırlık gibi seri üretim için donanım spesifikasyonlarında verilen tavizler.
  • Ekosistemin hazır olması ve uygulama desteğinin olmaması.
  • 3.000-4.000 ABD Doları veya daha yüksek olabilen yüksek maliyet.

Kuo daha sonra seri üretimdeki gecikme nedeniyle sevkiyat tahmininin değiştiğini ekliyor. Pazar konsensüsünün 500.000 veya daha fazla birim olduğu bildirildi, ancak bu sevkiyat tahmini şimdi 200.000 ila 300.000 birime düştü.

gelen bir rapora göre Finans Zamanları, Apple CEO’su Tim Cook, şirketin kulaklığı 2023’te piyasaya sürmesi için bastırdı. Bunun, Cook ile endüstriyel tasarım ekibi arasında bir çekişme kaynağı olduğu bildirildi. Artan gecikme eğilimi göz önüne alındığında Cook, ekibin söylediklerini daha fazla dinlemek isteyebilir.

Apple, ‘iPhone anını’ yeniden yaratamayacağından endişe ederek karma gerçeklik kulaklığını erteledi

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow