Apple Pay Later, bütçenizi zorlamak için burada

Apple nihayet Apple Pay Later’ı başlatarak satın almayı, satın almayı ve satın almayı çok daha kolay hale getiriyor. Salı günü, teknoloji devi ilan edildi(Yeni bir sekmede açılır) Apple Pay Later artık ABD’de kullanılabiliyor Şimdi Satın Al Sonra Öde (BNPL) hizmeti, kullanıcıların ödemeleri altı hafta boyunca hiçbir faiz veya ücret olmaksızın dört taksite bölmelerine olanak tanır. […]

Apple Pay Later, bütçenizi zorlamak için burada

Apple nihayet Apple Pay Later’ı başlatarak satın almayı, satın almayı ve satın almayı çok daha kolay hale getiriyor.

Salı günü, teknoloji devi ilan edildi(Yeni bir sekmede açılır) Apple Pay Later artık ABD’de kullanılabiliyor

Şimdi Satın Al Sonra Öde (BNPL) hizmeti, kullanıcıların ödemeleri altı hafta boyunca hiçbir faiz veya ücret olmaksızın dört taksite bölmelerine olanak tanır. Apple Pay Later, ilk olarak geçen yıl WWDC’de duyurulmuştu ve iOS 16 güncellemesiyle gelmesi bekleniyordu. Ancak Bloomberg’e göre “teknik ve mühendislik zorlukları” nedeniyle engellendi. Mark Gürman(Yeni bir sekmede açılır).

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın iOS 17’si kalabalıkları memnun edecek bazı özellikler içerebilir

Hizmet bugün itibariyle “rastgele seçilen kullanıcılar” tarafından kullanılabilir ve önümüzdeki aylarda daha fazla kullanıcıya sunulmaya devam edecektir.

Apple Pay Later nasıl çalışır?

Apple Wallet’ta iPhone ve iPad kullanıcıları, 50 ila 1.000 ABD Doları arasında Apple Pay Later kredileri için başvurabilir. Kullanıcıların mali durumu iyiyse çevrimiçi ödeme sırasında ve uygulama içi satın alma işlemlerinde Apple Pay Later’ı kullanmaları onaylanır. Duyuruya göre, yumuşak kredi çekmeyi içeren onay süreci kullanıcının kredisini etkilemeyecek. Kullanıcılar, ödemelerini Apple Wallet’ta takip edebilir ve ödemelerinin vadesi gelmeden önce bir e-posta ve Wallet bildirimi alır. Apple Pay Later kullanıcıları, Apple Wallet’a bağlı bir banka kartı kullanmalıdır, kredi kartına izin verilmez.

Apple Wallet’ta bekleyen tüm ödemelerinizi takip edin.
Kredi bilgileri: elma

Apple’ın borç verme işine girmesi, kullanıcıları Apple ekosistemine kilitlemek için iddialı bir baskıdır. Apple Pay Later, mali durumunuza bağlı oldukları için Apple cihazlarını artık daha da vazgeçilmez hale getiriyor. Klarna, Affirm, Afterpay ve şimdi Apple Pay Later gibi BNPL hizmetleri, esasen sonsuza dek var olan aynı taksitli planlardır. Ancak arada bir TV veya kanepe gibi büyük satın almalar yerine, bunu satın almaya can attığınız her şeyle yapabilirsiniz. Faiz yok, ek ücret yok ve ilk taksitle anında satın alma, son yıllarda oldukça popüler hale gelen baştan çıkarıcı bir konsept.

Apple Pay Daha sonra ödeme takibi

Satın alma işleminizi yapmaya hazır olduğunuzda Apple Pay Later açılır.
Kredi bilgileri: elma

Ama aynı zamanda borç biriktirmenin gerçekten kolay bir yolu. Tüketici Mali Koruma Bürosu 2021 tarihli bir açıklamada, “Bu kredileri almanın kolaylığı nedeniyle tüketiciler tahmin edilenden daha fazla harcama yapabilir” dedi. sorgu(Yeni bir sekmede açılır) BNPL hizmetlerine. Soruşturma ayrıca veri toplama ve potansiyel olarak yetersiz tüketici koruması için potansiyel risklere dikkat çekti.

Apple, kullanıcılara Apple Pay Later verilerinin özel ve korumalı olduğunu garanti eder. Ödemeler, Face ID, Touch ID veya parola aracılığıyla doğrulanır ve kullanıcıların verileri asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya satılmaz.

BNPL hizmeti, bu sonbaharda ABD kredi bürolarına kredileri “kullanıcıların genel mali profillerine yansıtılması için” bildirmeyi planlayan Apple Financing LLC tarafından yönetiliyor.

Teknory