Apple, Twitter’ın App Store’da X olarak yeniden markalaşmasına izin vermiyor

Elon Musk’ın X uygulamasını iPhone’unuza indirmek istiyorsanız, o zaman Twitter’ı indirmelisiniz. Apple’ın App Store’u, tüm uygulamaların en az iki karakterle listelenmesini gerektirdiğinden, uygulamayı hala Twitter adı altında listeliyor. Bleeping Computer sitesi fark edildi. iPhone’umdaki App Store’da X, X uygulaması ve Twitter’ı aramayı denedim ve tabii ki Twitter kaldı. X’i ararsanız, Xbox ve bir VPN hizmeti […]

Apple, Twitter’ın App Store’da X olarak yeniden markalaşmasına izin vermiyor

Elon Musk’ın X uygulamasını iPhone’unuza indirmek istiyorsanız, o zaman Twitter’ı indirmelisiniz.

Apple’ın App Store’u, tüm uygulamaların en az iki karakterle listelenmesini gerektirdiğinden, uygulamayı hala Twitter adı altında listeliyor. Bleeping Computer sitesi fark edildi.

iPhone’umdaki App Store’da X, X uygulaması ve Twitter’ı aramayı denedim ve tabii ki Twitter kaldı. X’i ararsanız, Xbox ve bir VPN hizmeti gibi sonuçlar alırsınız. Bu arada bir X uygulaması araması, sonuç olarak Twitter’ı açar. Uygulamanın açılış sayfasında büyük X logosu ve Twitter adı bulunur.

Arama çubuğuna dikkat edin.
Kredi: Ekran Görüntüleri: Apple App Store

Musk, uzun süredir planladığı Twitter markasını X’e çevirmek için bu hafta tetiği çekti ve nazikçe söylemek gerekirse, bir karmaşa oldu. Markalaşma hala Twitter ve jenerik X’in bir karışımı ve gerçekten birlikte çalışan hiçbir şey yok. App Store gerçekten en son darbe.

Bununla birlikte, Twitter artık Google oyun mağazasında X olarak görünüyor ve sonunda Apple ile işlerin çözüleceğini hayal etmelisiniz. Ancak o zamana kadar Twitter kalır. En azından App Store’da.

Teknory