Gösterilmeyen WhatsApp Profil Resmi Nasıl Onarılır

WhatsApp şüphesiz dünya çapında en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Birçoğu, kullanıcı dostu olduğu için sesli ve görüntülü aramalar için de kullanıyor. WhatsApp kişi listenize baktığınızda, herkesin profil resmini görebilir ve birisi değiştirdiğinde bunu fark edebilirsiniz. Peki ya WhatsApp kişinizin profil resimlerinden biri görünmüyorsa? Belki onu yeni bir resimle değiştirmediler, ama belki de başka bir şeydir. […]

Gösterilmeyen WhatsApp Profil Resmi Nasıl Onarılır

WhatsApp şüphesiz dünya çapında en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Birçoğu, kullanıcı dostu olduğu için sesli ve görüntülü aramalar için de kullanıyor. WhatsApp kişi listenize baktığınızda, herkesin profil resmini görebilir ve birisi değiştirdiğinde bunu fark edebilirsiniz.

Peki ya WhatsApp kişinizin profil resimlerinden biri görünmüyorsa? Belki onu yeni bir resimle değiştirmediler, ama belki de başka bir şeydir.

Benzer bir senaryo, WhatsApp profil resminizin kişilerinize gösterilmemesidir. Her iki durumda da, genellikle WhatsApp profilinde bir fotoğrafın olmamasının bir nedeni vardır. Bu nedenle, tüm olasılıkları araştıracağız ve mümkün olan yerlerde çözümler sunacağız.

Birinci Senaryo – WhatsApp Kişinizin Profil Resmi Gösterilmiyor

Öncelikle, bir WhatsApp kişisinin profil resmini neden görmediğinizi tartışalım. Bazı insanlar bir profil resmi yayınlamamayı tercih ediyor ve bu biraz sıra dışı olsa da, o kadar da alışılmadık bir durum değil.

Bununla birlikte, bir kişinin daha önce her zaman bir profil resmi varsa ve aniden görünmüyorsa, bu biraz araştırmayı tetikleyebilir. Öyleyse, fotoğraflarını görememenizin tüm olası nedenlerini ve bu konuda neler yapabileceğinizi ele alalım.

Geçici Ağ Sorunu

WhatsApp kişiniz veya ağ sorunları yaşıyorsanız, herhangi bir durum güncellemesi veya profil resmi geçici olarak eksik olabilir. İnternet bağlantısının kesilmesi birkaç dakikalığına da olsa bu soruna neden olabilir.

WhatsApp’ı kontrol edip profil resminin eksik olduğunu görürseniz, ağa ve cihazınıza biraz zaman tanımak en iyisidir. Sorun sona ermişse, yalnızca bekleyip profil resminin günün ilerleyen saatlerinde veya ertesi gün tekrar görünüp görünmediğini görebilirsiniz.

WhatsApp Kişileri Senkronize Etmiyor

Kişilerinizin birkaç profil resmi ve hatta bazı adları eksik olabilir. Bu meydana geldiğinde, muhtemelen bir senkronizasyon sorunu yaşıyorsunuzdur. Geliştiricilerin genellikle oldukça hızlı bir şekilde çözdüğü, sistem düzeyinde bir hata olabilir.

Ancak WhatsApp kurulumunda bir şeyler ters gitmiş olabilir. Bu sorunlar, yakın zamanda uygulamayı güncellemeniz veya yeniden yüklemeniz gerektiyse ortaya çıkabilir. Çoğu zaman, yapılacak en iyi şey telefonunuzu yeniden başlatmak veya uygulamayı yeniden yüklemektir.

Gizlilik ayarları

WhatsApp, kullanıcıların tercih ettikleri gizlilik ayarlarını seçmelerine olanak tanır. Birinin sizi çevrimiçi görmesini veya WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığınızı görmesini istemiyorsanız tek yapmanız gereken ayarları yapmak. Aynı durum profil fotoğrafınızı görebilenler için de geçerlidir.

Eksik bir profil resmi, kişinin gizlilik ayarlarını değiştirdiği anlamına gelebilir. Genellikle bu ayar, kişi listelerinde olmayan kişilerin profil resimlerini görmelerini engeller, böylece belki de telefon rehberlerinde olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.

Engellendin

Sizi engelledikleri için WhatsApp kişinizin profil fotoğrafını göremeyebilirsiniz. Bu şok edici ve sinir bozucu gelebilir ve bunu kazara yapabilirler, ancak yine de sebep bu olabilir.

Makbuzun “teslim edildi” durumunu gösterip göstermediğini görmek için onlara bir WhatsApp mesajı göndererek bu teoriyi test edebilirsiniz. Bu asla olmazsa, ya sizi engellemiştir ya da profil resmini silmiştir ve internet erişimi yoktur.

İkinci Senaryo – WhatsApp Profil Resminiz Gösterilmiyor

Mükemmel WhatsApp profil resmini oluşturmak ve yüklemek için zaman harcadığınızı, ancak kişilerinizin hiçbirinin onu göremediğini fark ettiğinizi hayal edin.

Bir arkadaşınızdan kayıp fotoğrafınızı soran bir mesaj alabilir veya onun kayıp olduğunu fark edebilirsiniz. Bu kesinlikle bir kafa karıştırıcı, ancak bunun olmasının birkaç nedeni var ve hepsini tartışacağız.

WhatsApp mobil uygulamasının benzer olduğunu unutmayın. iOS ve Android cihazlar, ancak aşağıdaki adımlarda ele alacağımız bazı farklılıklar var.

Yanlış Görünürlük Ayarları

Yine, kişileriniz ve siz dahil olmak üzere herhangi bir WhatsApp kullanıcısı, profil resmini göstermemeyi seçebilir. Belki de yakın zamanda telefon numaranızı almış birinin değil, kişilerinizin profil fotoğrafınızı görmesini istiyorsunuz.

Durum buysa, WhatsApp görünürlük ayarlarınız bu isteği yansıtmalıdır. Ancak mevcut ayarlar, fotoğrafınızı kişiler dahil herkesten gizli tutuyor olabilir.

Bu hatayı gidermek için şu adımları izleyin:

 1. Mobil cihazınızda WhatsApp’ı başlatın.
 2. Bir iPhone kullanıyorsanız, ekranın altından “Ayarlar” seçeneğini seçin. Android kullanıyorsanız sağ üst köşedeki üç dikey noktaya, ardından “Ayarlar”a dokunun.
 3. “Hesap”a ve ardından “Gizlilik”e dokunun.
 4. “Profil Fotoğrafı” seçeneğini seçin.
 5. “Kişilerim”i seçin.

Ayrıca “Herkes”, “Hiçkimse” ve Android cihazlarda “Kişilerim hariç…” seçeneğini de seçebilirsiniz.

Eksik İzinler

Başkalarının WhatsApp profil fotoğrafınızı görememesinin bir başka nedeni de, uygulamanın gerekli tüm izinlere erişimi olmamasıdır. Uygulamalara izin vermek, bazı kullanıcılar için rahatsız edici görünebilir ve bir uygulama kendilerinden istediğinde otomatik olarak kabul etmeyi reddederler.

Ancak WhatsApp izninin kişi listenize erişmesine izin vermemek, sınırlı işlevlere sahip olmanıza neden olabilir. Bu nedenle, bunu değiştirmek isterseniz, eksik izinleri manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

Bunun bir Android cihazda nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bir açılır pencere görünene kadar WhatsApp uygulamasına uzun basın.
 2. Sağ üst köşedeki “i” düğmesine dokunun.
 3. WhatsApp ayarları sayfası göründüğünde, “İzinler” seçeneğine dokunun.
 4. “Kişiler” i seçin ve “İzin Ver” seçeneğini seçin.

Bunun yerine bir iPhone’unuz varsa, şu adımları izleyin:

 1. Ayarlar’ı açın, aşağı kaydırın ve listeden “WhatsApp”ı seçin.
 2. “Kişiler” bölümünün yanındaki değiştirme anahtarına dokunun.
 3. WhatsApp’ı tekrar açın ve profil fotoğrafınızın görünüp görünmediğini kontrol edin.

Yeni Bir Telefon Kullanmak

Tüm kişi listenizi ve WhatsApp verilerinizi eski bir telefondan yeni bir telefona taşımak bugünlerde oldukça kolay. Herhangi bir sohbeti kaybetmenize gerek yok ve profil fotoğrafınız bile kaybolmayacak. Ancak bazen geçiş sorunsuz olmaz ve resminiz görünmez.

Bu senaryo, Android’den iPhone’a geçerken yaygındır ve bunun tersi de geçerlidir. Karşılaştığınız durum buysa, WhatsApp profil resmini yeniden eklemeniz gerekebilir.

İşte bu işlem Android’de şöyle görünür:

 1. WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
 2. Açılır menüden “Ayarlar”ı seçin.
 3. Profil resim çerçevesine ve ardından küçük kamera simgesine dokunun.
 4. Ya kamerayı kullanarak yeni bir fotoğraf çekin ya da “Galeri”ye dokunun ve kamera rulonuzdan bir resim seçin.

Bir iPhone’da WhatsApp kullanıyorsanız, bir profil fotoğrafını şu şekilde yeniden ekleyebilirsiniz:

 1. WhatsApp’ı başlatın ve ekranın sağ alt köşesindeki “Ayarlar” simgesini seçin.
 2. Profil fotoğraf çerçevesine ve ardından Düzenle’ye dokunun.
 3. Bir açılır menü göründüğünde, “Fotoğraf Çek” veya “Fotoğraf Seç”i seçin.

Yeni bir WhatsApp profil fotoğrafı yüklemek istediğinizde işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Yanlışlıkla Engellenen Kişi

Bir WhatsApp kişisini engellediğinizde, adınız WhatsApp kişilerinde görünmeye devam eder ancak artık profil fotoğrafınızı görmezler. Amacınız buysa, başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Ancak belki de yanlışlıkla yanlış kişiyi engellediniz ve daha sonra profil fotoğrafınızı görmediklerini ve size mesaj gönderemediklerini öğrendiniz. Bunun nedeninin WhatsApp engelleme listenizde olduğundan emin olmak için ayarları kontrol etmelisiniz.

Bir Android cihazınız varsa izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 1. WhatsApp’ı açın, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve “Ayarlar”ı seçin.
 2. “Hesap” ve ardından “Gizlilik” seçeneğine dokunun.
 3. Aşağı kaydırın ve “Engellenen kişiler” seçeneğini seçin.
 4. Listede kişinin adını arayın.
 5. Onları yanlışlıkla engellediyseniz, adlarına uzun basın ve “Engellemeyi Kaldır”a basın.

iPhone kullanıcıları için bu işlem aşağıdaki adımları gerektirir:

 1. WhatsApp’ı başlatın ve ekranın altındaki “Ayarlar” düğmesine dokunun.
 2. “Hesap” seçeneğini ve ardından “Gizlilik” seçeneğini seçin.
 3. “Engellendi” seçeneğine basın ve listede ilerleyin.
 4. Sağ üst köşedeki “Düzenle” düğmesine dokunun.
 5. Engellemesini kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki kırmızı “-” simgesini seçin.
 6. Adlarının yanındaki kırmızı “Engellemeyi Kaldır” düğmesine dokunun.

Ek SSS

WhatsApp’ı neden güncelleyemiyorum?

Bir olasılık, sabit bir Wi-Fi bağlantınızın olmamasıdır. Ancak, WhatsApp’ı güncelleyememenizin bir başka yaygın nedeni de depolama alanının olmamasıdır. Bir WhatsApp güncellemesi kurarken yaklaşık 1 GB boş alana ihtiyacınız var.

WhatsApp’ı kullanmak için bir telefon numarasına mı ihtiyacınız var?

Evet, WhatsApp için bir telefon numarasına ihtiyacınız var. Ancak kişisel numaranız olmak zorunda değildir. Kullanıcılar kurulum sırasında sabit hat numaraları ve hatta sanal bir numara ekleyebilir.

WhatsApp’ı bir SD karta taşıyabilir misiniz?

Şimdilik WhatsApp, kullanıcıların uygulamayı dahili depolamadan bir SD karta taşımasına izin vermiyor. WhatsApp güncellemelerine yer açmak için diğer uygulamaları bir SD karta aktarabilirsiniz.

WhatsApp kişim neden şimdi başka biri?

Kişilerinizden birinin yeni bir telefon numarası varsa, en iyisi eski numarasını telefonunuzdan silmektir. Aksi takdirde, WhatsApp profilinde başka birinin fotoğrafının göründüğünü fark edebilirsiniz.

Sağlayıcılar genellikle telefon numaralarını geri dönüştürür, bu da bir WhatsApp kişisinin eski telefon numarasının artık başka birine ait olduğu anlamına gelir.

WhatsApp Deneyiminizi Bir Profesyonel Gibi Yönetme

Uygulama harika çıkartmalar ve GIF’ler sunduğu ve kolay dosya aktarımına izin verdiği için WhatsApp aracılığıyla mesajlaşmak ve arama yapmak eğlencelidir. Yine de, profil fotoğrafı da dahil olmak üzere gizlilik ayarlarını size uygun şekilde yapmanız önemlidir. Herhangi biriyle paylaşmayı veya belirli birkaç kişiye göstermeyi seçebilirsiniz.

Ancak aynı şey WhatsApp kişileriniz için de geçerlidir. Bu nedenle, birinin resmini görmüyorsanız, resmi gizlemiş olabilir veya çözmeniz gereken bir senkronizasyon sorunu olabilir. Elbette, bir WhatsApp profil resmi görünmüyorsa, birisi sizi engellemiş olabilir veya siz yanlışlıkla birini engellemiş olabilirsiniz.

Bazı durumlarda, eksik profil fotoğrafları sorunu düzeltilemez, ancak bazılarında ekrana birkaç dokunuş her şeyi çözer. Hiç eksik bir WhatsApp profil fotoğrafıyla ilgili bir sorun yaşadınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory