Apple Watch ekranındaki yeşil renk tonu? Yalnız değilsin

TL;DR Apple Watch kullanıcıları, ekranda “çirkin” bir yeşil renk tonu fark ediyor. Sorun, Apple Watch Series 8 ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla akıllı saat modelini etkiliyor gibi görünüyor. Birkaç Apple Watch kullanıcısı, akıllı saatte yeşil bir ekran tonu fark ediyor. Sorun, Apple Watch Series 8 ve daha eski modeller de dahil olmak üzere […]

Apple Watch ekranındaki yeşil renk tonu?  Yalnız değilsin

TL;DR

  • Apple Watch kullanıcıları, ekranda “çirkin” bir yeşil renk tonu fark ediyor.
  • Sorun, Apple Watch Series 8 ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla akıllı saat modelini etkiliyor gibi görünüyor.

Birkaç Apple Watch kullanıcısı, akıllı saatte yeşil bir ekran tonu fark ediyor. Sorun, Apple Watch Series 8 ve daha eski modeller de dahil olmak üzere neredeyse tüm Apple Watch serisini etkiliyor gibi görünüyor. Şikayetler üzerine monte ediliyor reddit ve MacSöylentiler forum ve görünüşe göre Apple Watch 6 ve Watch 4 gibi daha eski modellere sahip kişiler diğerlerinden daha kötü durumda. Çok az sayıda Apple Watch SE ve Ultra modeli sorundan etkilenmiş görünüyor.

Redditors okuyucuları, Apple Saatlerindeki yeşil renk tonundan kurtulmak için her şeyi denedi. Bazıları, yeşil renk tonunun yarı saydam kontrol merkezinin/bildirim ekranlarının arkasındaki saat yüzünün renginden kaynaklanabileceğini öne sürdü. Ancak, etkilenen kullanıcılar bunun böyle olmadığını bildiriyor. Saat yüzünü daha koyu bir gölgeye değiştirmek, üstteki yeşil katmandan kurtulmanıza yardımcı olmaz.

Bir Reddit kullanıcısı, “Mükemmel eski siyahlar mahvoldu” yorumunu yaptı. Bir diğeri, Apple Watch ekranını “soluk bir LCD” olarak tanımladı.

Görünüşe göre yeşil renk tonu, watchOS 9.5 güncellemesinden sonra kullanıcılar için artmaya başladı. Bu kesinlikle bir hatadır, geçmişte iPhone’ların bile karşılaştığı bir şeydir. Apple, başka bir yazılım güncellemesiyle hemen düzeltebilmelidir.

Yine de bazı kullanıcılar geçici bir düzeltme keşfetti. Görünüşe göre Apple Watch’ınızda Uyku Odağı’nı açmak yeşil rengi ortadan kaldırıyor. Açıkçası, bu ideal bir çözüm değil, ancak birkaç kullanıcının Apple sorunu resmi olarak çözene kadar bir geçici çözüm olarak onayladığı bir çözüm.

Apple Watch ekranındaki yeşil renk tonu? Yalnız değilsin

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow