Apple’ın Bahar 2024 etkinliği bu yeni iPad’leri ve MacBook’ları getirebilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Yeni bir rapora göre Apple, 2024 İlkbaharında yeni iPad Air, iPad Pro ve MacBook Air sürümlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad Air ve MacBook Air’in 2024 sürümlerinin işlemci yenilemesi beklenirken iPad Pro’da yeni bir OLED ekran yer alabilir. Apple’ın iPad serisi geçen yılın tamamında yeni bir sürüm görmedi; bu, Apple’ın […]

Apple’ın Bahar 2024 etkinliği bu yeni iPad’leri ve MacBook’ları getirebilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Yeni bir rapora göre Apple, 2024 İlkbaharında yeni iPad Air, iPad Pro ve MacBook Air sürümlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
  • iPad Air ve MacBook Air’in 2024 sürümlerinin işlemci yenilemesi beklenirken iPad Pro’da yeni bir OLED ekran yer alabilir.

Apple’ın iPad serisi geçen yılın tamamında yeni bir sürüm görmedi; bu, Apple’ın çok sık küçük değişikliklerle seriyi dini olarak yenilemesinden bir kopuştu. Bu yıl nihayet yeni MacBook Air’in yanında bir iPad yenilemesi de görmeyi umuyoruz ve bu çok yakında gelebilir.

Mark Gurman’a göre (üzerinden MacSöylentiler), Apple yeni iPad Air, iPad Pro ve MacBook Air modellerini Mart-Mayıs ayları arasındaki 2024 İlkbaharında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu, M3 işlemcili yeni iPad Air 6, iPad Pro 7 ve MacBook Air modellerinin yalnızca birkaç ay uzakta olabileceği anlamına geliyor.

iPad Air 6’nın 10,9 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki ekran seçeneğiyle gelmesi bekleniyor. Tabletteki diğer değişiklikler arasında Apple M2 çipi, yeniden tasarlanmış arka kamera çıkıntısı ve hafif dahili yükseltmeler yer alabilir.

iPad Pro 7’de daha önemli bir yükseltme bekleniyor; sonraki 11 inç ve 13 inç modellerin OLED ekranlarla gelmesi bekleniyor, ancak bunlar da muhtemelen daha pahalı olacak. Tabletler ayrıca en yeni M3 çipini, MagSafe kablosuz şarj desteğini ve yeniden tasarlanmış Magic Keyboard’u da içerebilir.

MacBook Air 2024, M3 çipiyle yenilenen 13 inç ve 15 inç modelleri içerebilir ve bu da seriyi MacBook Pro ile aynı seviyeye getirebilir. Çip yenilemenin ötesinde dizüstü bilgisayarda beklenen başka bir değişiklik yok. 15 inç MacBook Air Haziran 2023’te piyasaya sürüldü, dolayısıyla bu yenileme ona nispeten kısa bir güncelleme döngüsü sağlayacak, ancak aynı zamanda güncelleme döngüsünü daha küçük MacBook Air ile senkronize edecek.

Apple’ın Bahar 2024 etkinliği bu yeni iPad’leri ve MacBook’ları getirebilir

Teknory