SpeedTest’in yapımcılarına göre bu, ABD’nin en hızlı mobil operatörüdür

TL;DR Ookla’nın 2023 3. Çeyreği Speedtest Intelligence raporu, T-Mobile’ın açık ara en hızlı ABD taşıyıcısı olduğunu ortaya koyuyor. iPhone 15 Pro Max aynı zamanda çeyreğin en hızlı internet telefonu olarak da taçlandırıldı. Ünlü SpeedTest web sitesi ve uygulamasının yapımcısı Ookla, sayıları çalıştır ve T-Mobile’ı ABD’deki en hızlı mobil operatör olarak taçlandırdı. Şirketin raporu, T-Mobile’ın akıllı […]

SpeedTest’in yapımcılarına göre bu, ABD’nin en hızlı mobil operatörüdür

TL;DR

  • Ookla’nın 2023 3. Çeyreği Speedtest Intelligence raporu, T-Mobile’ın açık ara en hızlı ABD taşıyıcısı olduğunu ortaya koyuyor.
  • iPhone 15 Pro Max aynı zamanda çeyreğin en hızlı internet telefonu olarak da taçlandırıldı.

Ünlü SpeedTest web sitesi ve uygulamasının yapımcısı Ookla, sayıları çalıştır ve T-Mobile’ı ABD’deki en hızlı mobil operatör olarak taçlandırdı. Şirketin raporu, T-Mobile’ın akıllı telefonlarda en yüksek internet hızlarına sahip rakip operatörler AT&T ve Verizon’un çok ilerisinde olduğunu gösteriyor.

2023’ün 3. çeyreğinde T-Mobile’daki medyan indirme hızları, modern yonga setlerinde 163,59 Mbps gibi muazzam bir rakamdı. Bu, 2. çeyrekte ortalama 164,76 Mbps hıza göre hafif bir düşüş olsa da, yeni rakam T-Mobile’ı hala AT&T ve Verizon’un çok ilerisinde tutuyor.

En hızlı taşıyıcı q3 2023 ookla

Verizon’un ortalama indirme hızı 75,68Mbps olarak kaydedildi, bu da T-Mobile’ın indirme hızının yarısından az. Bu arada AT&T, 72,64 Mbps ile en düşük ortalama indirme hızına sahip oldu.

T-Mobile ayrıca 11,1 Mbps ortalama hızıyla yüklemelerde de zirvede yer aldı. Verizon 8,66 Mbps kaydederken AT&T 7 Mbps ortalama yükleme hızına yerleşti.

T-Mobile’ın bu çeyrekte dikkat çeken bir diğer özelliği de akıllı telefon interneti söz konusu olduğunda en düşük gecikmeyi kaydetmesi. Bu, verilerin T-Mobile ağında çalışan cihazlara gitmesinin diğer operatörlere göre en az süreyi aldığı anlamına gelir.

T-Mobile’ın ağ tutarlılığı da Ookla’nın raporunda ödüllendirildi; bu raporda operatörün 2023’ün 3. çeyreğinde ABD’de en yüksek tutarlılığa sahip olduğu belirlendi. Operatörün ağının SpeedTest sonuçlarının %85,2’si en az 5 Mb/sn indirme ve 1 Mb/sn yükleme hızları gösterdi. Verizon ve AT&T sırasıyla %80,8 ve %78,4 ile onu takip etti.

En hızlı internet telefonları 2023 3. çeyreği ookla

T-Mobile’ın ağ üstünlüğüne katkıda bulunan diğer ölçütler arasında en yüksek video puanı, en yüksek 5G video puanı ve en hızlı 5G indirme hızları yer alıyor.

Hangi akıllı telefon en hızlı internet hızına sahip? Ookla’nın verileri, iPhone 15 Pro Max’in en yüksek ortalama indirme hızını kaydettiğini, ardından iPhone 15 Pro’nun geldiğini ortaya koyuyor. İki iPhone’u üçüncü, dördüncü ve beşinci sıralarda Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Z Fold4 ve Google Pixel 7 Pro takip etti.

SpeedTest’in yapımcılarına göre bu, ABD’nin en hızlı mobil operatörüdür

Teknory