Meta’nın Twitter rakibi Threads, 6 Temmuz’da yola çıkmaya hazır –

Adamya Sharma / Android Yetkilisi TL;DR Meta’nın Twitter’a rakip Threads uygulaması artık iOS’ta ön siparişe açıldı. Uygulamanın 6 Temmuz’da yayına girmesi bekleniyor. Android için indirmeler de yakında başlamalıdır. Meta, Twitter’ın azalan şöhretine yanıt olarak “Threads”i başlatmaya hazır. Uygulama, iOS App Store’da ön siparişe açıldı ve uygulama sayfasında 6 Temmuz çıkış tarihi belirtildi. A web sayfası […]

Meta’nın Twitter rakibi Threads, 6 Temmuz’da yola çıkmaya hazır –

Adamya Sharma / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Meta’nın Twitter’a rakip Threads uygulaması artık iOS’ta ön siparişe açıldı.
  • Uygulamanın 6 Temmuz’da yayına girmesi bekleniyor.
  • Android için indirmeler de yakında başlamalıdır.

Meta, Twitter’ın azalan şöhretine yanıt olarak “Threads”i başlatmaya hazır. Uygulama, iOS App Store’da ön siparişe açıldı ve uygulama sayfasında 6 Temmuz çıkış tarihi belirtildi. A web sayfası Instagram bağlantılı hizmet için, lansman geri sayımı ve uygulamanın iOS ve Android indirme bağlantılarına yönlendiren bir QR kodu ile artık yayında. Ne yazık ki, yalnızca iOS sürümünü önceden indirin şu anda, çünkü Android bağlantısı henüz yüklenmedi.

App Store’daki uygulamanın ekran görüntüleri, Threads’in Instagram’da takip ettiğiniz hesapları otomatik olarak takip etmenize izin vereceğini gösteriyor. Bununla birlikte, takip etmek istediğiniz Konu hesaplarını manuel olarak seçme seçeneğiniz de olacaktır. Arayüzün kendisi Instagram’ın beslemesine çok benzer – sadece fotoğrafları metinle değiştirin. Tabii ki, gönderilerin altında zincirleme konuşmalar yapma ek yeteneğine sahip olursunuz, çünkü buradaki fikir, deneyimi olabildiğince Twitter’a yakın hissettirmektir.

Görünüşe göre kullanıcılar, Threads platformundaki herkesten takip ettikleri profillere veya yalnızca gönderide belirtilen kullanıcılara kadar gönderilerine kimin yanıt verebileceğini seçebilecekler.

Uygulamanın açıklamasında “İplikler, bugün ilgilendiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir” diyor.

Daha önce, Threads’in merkezi olmayan ActivityPub protokolüyle entegre olabileceği ve muhtemelen kullanıcıların hesaplarını ve takipçilerini Mastodon gibi diğer platformlara aktarmalarına izin verebileceği ortaya çıkmıştı.

Meta’nın Threads uygulamasını denemek için heyecanlı mısınız?

81 oy

Meta, demir cızırdarken Twitter’da sert bir şekilde saldırıyor. Musk tarafından işletilen ekip, doğrulama sürecinin elden geçirilmesi ve kullanıcıların platformda okuyabileceği tweet sayısına yakın zamanda getirilen sınır da dahil olmak üzere son birkaç ay içinde popüler olmayan birkaç değişiklik yaptı. Threads, Twitter’a yönelik artan kullanıcı kızgınlığından yararlanabilecek mi? Bekleyip izlememiz gerekecek.

Meta’nın Twitter rakibi Threads, 6 Temmuz’da yola çıkmaya hazır –

Teknory