Apple’ın Hindistan’daki Genişlemesi iPad Üretim Değişikliğiyle Devam Edebilir

Apple, iPhone SE’nin ilki olan 2017’de Hindistan’da iPhone montajına başladı. 2020’de Apple, Hindistan’da iPhone 11’i üretmeye başladı ve bu, ilk kez üst düzey bir Apple akıllı telefonun Hindistan’daki bir montaj hattından çıkarıldığı anlamına geliyordu. 2022’de iPhone 14 ile başka bir dönüm noktasına ulaşıldı; bu, Apple’ın lansmanıyla aynı takvim yılında Hindistan’da ilk kez yeni bir iPhone […]

Apple’ın Hindistan’daki Genişlemesi iPad Üretim Değişikliğiyle Devam Edebilir

Apple, iPhone SE’nin ilki olan 2017’de Hindistan’da iPhone montajına başladı. 2020’de Apple, Hindistan’da iPhone 11’i üretmeye başladı ve bu, ilk kez üst düzey bir Apple akıllı telefonun Hindistan’daki bir montaj hattından çıkarıldığı anlamına geliyordu. 2022’de iPhone 14 ile başka bir dönüm noktasına ulaşıldı; bu, Apple’ın lansmanıyla aynı takvim yılında Hindistan’da ilk kez yeni bir iPhone üretmeye başladığı zamandı.

Apple, Hindistan’da Foxconn aracılığıyla yeni nesil bir iPhone üretmenin yanı sıra, siparişlerin bir kısmını Pegatron’a devrederek ülkedeki sözleşmeli üreticiler portföyünü de çeşitlendirdi. Bloomberg. Bu arada Foxconn, iPhone kıtlığını gidermek için Hindistan’daki iş gücünü dört katına çıkardı. göre bir Reuters JP Morgan raporunda, Apple’ın 2025 yılına kadar iPhone üretiminin yaklaşık %25’ini Hindistan’a taşıyacağını tahmin ediyor. iPad ve Apple Watch’a gelince, Vietnam’ın net üretim hacminin %20’sini alması bekleniyor. Şirket ayrıca olası üretim yerleri olarak Malezya ve ABD’yi de düşünüyor.

Apple’ın Çin’deki COVID-19 ile ilgili zorlukların neden olduğu ve iPhone 14 Pro pazar kullanılabilirliğini zaten raydan çıkaran tedarik kesintilerine karşı temkinli olduğu bildiriliyor. Ancak Çin, Apple’ın tasarım ve üretim operasyonlarında önemli bir oyuncu olmaya devam edecek. Ucuz işgücü, yeteneğin mevcudiyeti ve ürün planlarını montaj planlarına dönüştüren yerleşik kanallarla birleştiğinde, Çin’i yakın gelecekte üretimin yoğun kalacağı tek yer haline getiriyor.

Teknory