Apple’ın iPhone 14 Pro ve Pro Max’i şu anda çok az tedarik ediliyor

Bir iPhone 14 Pro veya 14 Pro Max almak şu anda zor olabilir, özellikle de yıl bitmeden istiyorsanız. Apple analistine göre Ming-Chi Kuo2022’nin son çeyreğinde toplam iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max sevkiyatları, beklenenden 15 ila 20 milyon adet daha az olacak. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) Bu kısmen, çoğu iPhone 14 […]

Apple’ın iPhone 14 Pro ve Pro Max’i şu anda çok az tedarik ediliyor

Bir iPhone 14 Pro veya 14 Pro Max almak şu anda zor olabilir, özellikle de yıl bitmeden istiyorsanız.

Apple analistine göre Ming-Chi Kuo2022’nin son çeyreğinde toplam iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max sevkiyatları, beklenenden 15 ila 20 milyon adet daha az olacak.

Bu kısmen, çoğu iPhone 14 Pro ve Pro Max biriminin monte edildiği Çin’in Zhengzhou kentindeki COVID-19 kısıtlamalarından kaynaklanmaktadır. Apple, tesisin “önemli ölçüde azaltılmış kapasitede” çalıştığını söyleyerek sorunu Kasım ayı başlarında kabul etti.

Ancak Apple Inc. tedarikçisi Foxconn Technology Group tarafından yönetilen Zhengzhou iPhone fabrikasındaki işçi protestoları nedeniyle durum daha da kötüleşti. Bir Reuters haberine göre Geçen haftadan beri yüzlerce işçi, ikramiye ödemesindeki gecikme nedeniyle fabrikada protestolar düzenliyor.

Kuo, Apple’ın tedarik zincirini çeşitlendirmek için çalıştığını, ancak iPhone üretiminin küçük bir bölümünü bile başka bir yere taşımanın zaman aldığını iddia ediyor. Kuo, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in toplu sevkiyatlarının en erken Aralık ayı sonuna kadar devam etmeyeceğini düşünüyor.

AYRICA BAKINIZ:

Foxconn’un Çin’deki iPhone fabrikasında çalışma koşulları, ödemeler nedeniyle protestolar patlak verdi.

Tüm bunlar muhtemelen Apple’ın çeyrek dönem kazanç raporuna yansıtılacak. Tüketiciler için bu, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’i tatil için satın almanın neredeyse imkansız olacağı anlamına geliyor. Sınır Seattle ve Portland bölgelerindeki Apple mağazalarının envanterlerini kontrol etti ve herhangi bir renk ve konfigürasyonda sıfır iPhone 14 Pro ve Pro Max birimi buldu.

Hangi modeli seçerseniz seçin bekleme süresi 4 haftadır.
Kredi bilgileri: Stan Schroeder/Elma

Bu modellerin tüm yapılandırmalarını ve renklerini Apple’ın web sitesinde kontrol ettik ve nakliye süresi her zaman dört haftaydı, yani birimleri Noel’den önce almanın bir yolu yok. Buna karşılık, iPhone 14 modellerinin tümü hemen gönderilir.

Burada Apple için daha kötü haberler var. Kuo, yaklaşan ekonomik durgunluğun ortasında, çoğu insanın en iyi iPhone modellerinin mağazalarda görünmesini beklemeyeceğine inanıyor; bunun yerine talep ortadan kalkacaktır.

Teknory