Artan sayıda Samsung sahibi aynı korkunç şifreyi kullanıyor

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR En çok kullanılan şifreler üzerine bir araştırma yapıldı. Çalışma, “samsung” un 30 ülkede en çok kullanılan şifrelerden biri olduğunu ortaya koydu. En sık kullanılan şifre hala “şifre” dir. Çoğu kişinin bildiği gibi, şifreniz ne kadar güçlüyse, birisinin hesaplarınıza erişmesi o kadar zor olacaktır. Ancak, yeni bir araştırma, giderek artan […]

Artan sayıda Samsung sahibi aynı korkunç şifreyi kullanıyor

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • En çok kullanılan şifreler üzerine bir araştırma yapıldı.
  • Çalışma, “samsung” un 30 ülkede en çok kullanılan şifrelerden biri olduğunu ortaya koydu.
  • En sık kullanılan şifre hala “şifre” dir.

Çoğu kişinin bildiği gibi, şifreniz ne kadar güçlüyse, birisinin hesaplarınıza erişmesi o kadar zor olacaktır. Ancak, yeni bir araştırma, giderek artan sayıda Samsung sahibinin aynı korkunç şifreyi kullandığını ortaya çıkardığı için, kimse bu değerli dersi Samsung sahiplerine öğretmemiş gibi görünüyor.

Göre SamMobileŞifre yönetimi çözümü şirketi Nordpass, en yaygın kullanılan şifreler üzerine yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Küçük S ile “samsung” un en az 30 ülkede en yaygın kullanılan şifrelerden biri olduğu bulundu. Ve görünüşe göre, bu büyüyen rahatsız edici bir trend.

Olarak SamMobile devletler, “samsung” 2019’da en sık kullanılan 198. şifre oldu. Ertesi yıl, kelime bir üst sıraya çıkarak 189. en popüler şifre oldu. 2021 yılında ise sıralamada 78. sıraya kadar tırmandı.

Markanın adını şifre olarak kullanmak iyi bir hamle değil ama en azından “şifre” kelimesini kullanmak kadar kötü değil. İster inanın ister inanmayın, ancak “şifre” hala en yaygın şifre olarak üstünlüğünü koruyor. Bunu “12345”, “123456789” ve “guest” takip eder.

Samsung kelimesi için ister büyük ister küçük S kullanıyor olun, güvenlik açısından da büyük bir fark yaratmayacaktır. Bilgisayar korsanları yine de kodu hiçbir zaman kıramayacaklar.

Kısacası, cihazınızın markasını şifreniz olarak kullanmayın. Tüm hesaplarınız için zorlu bir parola bulmak zor olabilir, ancak bilgilerinizi güvende tutmak buna değer. Parolanızı unutmaktan endişe ediyorsanız, bir parola yöneticisinin tüm parolalarınızı yönetmeyi çok daha kolay hale getirebileceğini unutmayın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow