Avatar 2’nin fiyatı ne kadar? Su bütçesinin yolu açıklandı

22 Kasım 2022, 14:26 Sinema tarihinde dünya çapında 2 milyar dolardan fazla hasılat yapan yalnızca beş film var. James Cameron ne kadar olduğunu açıkladı avatarı devam filmi maliyeti ve gişede ne kadar kazanması gerekiyor. On yıldan fazla bir süre sonra, beklemek Avatar 2 Neredeyse bitti. Avatar: Suyun Yolu orijinal filmin çıkışından 13 yıl sonra, bu […]

Avatar 2’nin fiyatı ne kadar?  Su bütçesinin yolu açıklandı

22 Kasım 2022, 14:26

Sinema tarihinde dünya çapında 2 milyar dolardan fazla hasılat yapan yalnızca beş film var.

James Cameron ne kadar olduğunu açıkladı avatarı devam filmi maliyeti ve gişede ne kadar kazanması gerekiyor.

On yıldan fazla bir süre sonra, beklemek Avatar 2 Neredeyse bitti. Avatar: Suyun Yolu orijinal filmin çıkışından 13 yıl sonra, bu Aralık ayında sinemalarda gösterime giriyor. Filmin ilk olarak 2014’te çıkması gerekiyordu. Ancak, filmin su altı sahnelerini yakalamak için yeni teknolojinin geliştirilmesi gerekiyordu ve yapım birçok kez ertelendi.

İle birlikte Avatar: Suyun Yoluvizyona girmesine sadece birkaç gün kaldı, yönetmen James Cameron bunun maliyetini tartıştı.

ne kadar Avatar: Suyun Yolu maliyet?

Avatar 2'nin fiyatı ne kadar?  Su bütçesinin yolu açıklandı

Avatar 2’nin fiyatı ne kadar? Su bütçesinin Yolu açıklandı.

Resim: Walt Disney Studios Motion Pictures /Everett Collection’ın izniyle/Alamy Stok Fotoğrafı


Ile konuşmak GQ hakkında Avatar 2 bütçe, James bunun “çok pahalı” olduğunu doğruladı. Bunun “sinema tarihindeki en kötü iş durumunu” temsil ettiğini söyledi. amacıyla açıklamaya devam etti. Suyun Yolu karlı olmaktarihin en çok hasılat yapan üçüncü veya dördüncü filmi olmalısın. Bu senin eşiğin. Bu senin molan.”

Bağlam açısından, tüm zamanların en çok hasılat yapan ilk 5 filminin tümü gişede 2 milyar doları aştı. avatarı 2.92 milyar dolar kazandı, Yenilmezler: Oyunsonu 2.79 milyar dolar kazandı, titanik 2.18 milyar dolar kazandı, Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor 2,07 milyar dolar ve Avengers: Infinity War 2,05 milyar dolar kazandı.

Diğer bir deyişle, Suyun Yolu 2 milyar doların üzerinde ve daha fazla kazanmak zorunda Sonsuzluk Savaşı kar elde etmek için. Halihazırda, James henüz ne kadar olduğunu belirtmedi. avatarı devam maliyeti ama başlangıç üretim tahminleri 250 milyon dolar civarındaydı.

21st Century Fox yönetim kurulu başkanı Lachlan Murdoch ayrıca iddia etti ki avatarı devam filmleri “tüm zamanların en pahalı filmleri” olarak belirlendi.

Yönetmen James Cameron Avatar galasına geldi

Yönetmen James Cameron Avatar galasına geldi.

Resim:
Getty


Pandemi filmleri geçmişte olduğu kadar iyi performans gösterme mücadelesi verdiğinden beri. Bununla birlikte, bu yıl, Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok gişede 1,9 milyar dolar kazandı ve Top Gun: Maverick 1,4 milyar dolar kazandı, bu yüzden mümkün Avatar: Suyun Yolu amacına ulaşacaktır.

Süre Avatar 3 zaten yapım aşamasında, James geçenlerde söyledi Toplam Film o Avatar 4 ve Avatar 5 devam filmi düşük performans gösterirse iptal edilecektir. ile hikayeyi tamamlayacaklarını söyledi. Avatar 3 devam etmek için “karlı değilse”.

Ne düşünüyorsun? izliyor olacak mısın Avatar 2?

Teknory