Cadılar Bayramı için mükemmel 10 eğlenceli korku-komedi filmi

Tamamen Öldürücü – Blumhouse’un izniyle / Amazon Prime İşte Cadılar Bayramı için sizi hem heyecanlandıracak hem de güldürecek 10 korku filmi seçimi (artı bir gösteri!). Korku yıllar içinde diğer film türlerine göre çok daha fazla gelişti. Artık mesele insanları korkutmak, öldürmek ve ürkütücü olmak değil. Kasıtlı olarak eğlenceli hale geldiler. Katil, kahramanlar ve ortam hakkında […]

Cadılar Bayramı için mükemmel 10 eğlenceli korku-komedi filmi

Tamamen Öldürücü – Blumhouse’un izniyle / Amazon Prime

İşte Cadılar Bayramı için sizi hem heyecanlandıracak hem de güldürecek 10 korku filmi seçimi (artı bir gösteri!).

Korku yıllar içinde diğer film türlerine göre çok daha fazla gelişti. Artık mesele insanları korkutmak, öldürmek ve ürkütücü olmak değil. Kasıtlı olarak eğlenceli hale geldiler. Katil, kahramanlar ve ortam hakkında şaka yapmakta sorun yok. Çünkü dürüst olalım, bu türde her zaman gülünecek çok şey vardı.

Korku türünde pek çok saçma mecaz var. Mesela kadın kahramanlar sebepsiz yere takılıp düşecek, birdenbire rastgele çıplaklık ortaya çıkacak ve birisi ölmeden önce “Her şey güzel olacak” diyecek. Bunlar olayların ciddiyetini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İnsanların başlarının kesildiği veya kelimenin tam anlamıyla ölesiye korktuğu projelerde buna ihtiyaç var.

Bu yazar, eğlenceli korku filmlerini tanımlamaya yardımcı olacak bir proje listesi hazırladı. Bazıları çoğu filmde bulunan normal komediye sahiptir. Diğerleri ise şakacıdır ve eğlendirmekle hiçbir işi yoktur. Aynı zamanda bir denge de var. Bu listede eski ve daha yeni projeleri göreceksiniz. En iyi yanı, çoğunun ücretsiz olarak yayınlanıyor olmasıdır.

2023’ten ve 1980’lerden bir şeyle başlayalım.

Saygıdeğer sözler: Bedenler Bedenler Bedenler, Mutlu Ölüm Günü, Uzaydan Gelen Katil Palyaçolar, Ölülerin Shaun’uve televizyon programı Çığlık kraliçeleri.

Teknory