Barbie Kız Grubu, Filmin Benzer Tarzına İlk Tepkilerini Açıkladı

Özet Aqua, Barbie’nin filmdeki tarzı ile orijinal “Barbie Girl” müzik videosu arasındaki benzerliklere olumlu tepki verdi ve benzerliği görmeyi eğlenceli buldu. Barbie Filmde sadece “Barbie Girl” şarkısını içermekle kalmadı, aynı zamanda Aqua’nın videosundaki ikonik pembe manzarayı ve kıyafetleri koruyarak estetiğini de benimsedi. Filmin yıldızı Margot Robbie Barbie film, Aqua’nın “Barbie Kızı”na bir selam eklemenin önemini […]

Barbie Kız Grubu, Filmin Benzer Tarzına İlk Tepkilerini Açıkladı

Özet

  • Aqua, Barbie’nin filmdeki tarzı ile orijinal “Barbie Girl” müzik videosu arasındaki benzerliklere olumlu tepki verdi ve benzerliği görmeyi eğlenceli buldu.
  • Barbie Filmde sadece “Barbie Girl” şarkısını içermekle kalmadı, aynı zamanda Aqua’nın videosundaki ikonik pembe manzarayı ve kıyafetleri koruyarak estetiğini de benimsedi.
  • Filmin yıldızı Margot Robbie Barbie film, Aqua’nın “Barbie Kızı”na bir selam eklemenin önemini anladı ve şarkının hayranlarının filmde aradıklarını bulduklarını kabul etti.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Aqua grubu ilk tepkilerini açıklıyor Barbietarzı, “Barbie Girl” müzik videosuyla benzerlik gösteriyor. Europop grubu, 1997’de ilk albümlerinde “Barbie Girl”ü yayınladı. Akvaryumve şarkı hızlı bir hit oldu. “Barbie Kızı”nın Greta Gerwig’in filminde yer almayacağına dair söylentilerin ardından, Barbie nihayetinde Aqua ile birlikte Ice Spice ve Nicki Minaj’ın yer aldığı şarkının remikslenmiş bir versiyonunu içeriyordu.

Aqua ilk tepkilerini ortaya koyuyor Barbieile yapılan bir röportajda estetik Gardiyan. Şarkıcı Lene Nystrøm, arasındaki benzerliklere dikkat çekti. Barbie ve grubun orijinal “Barbie Girl” müzik videosu, örneğin “stilyular ekin üstler, kargo pantolonlar ve daha fazla 90’lar görünümü. Aşağıda Nystrøm’dan tam alıntıya göz atın:

“[The Barbie movie has] o zamanlar sahip olduğum stil, ki bu tamamen geri geldi. film fragmanının devam ettiğini görmek biraz eğlenceli: ‘Merhaba Barbie! Merhaba Ken!’”

Grup üyesi René Dif şunları ekledi:

“Evrenimizi, steroid kullanan videomuzu görmek gibiydi – aynı renkler.”


Barbie Filminin “Barbie Girl” İle İlişkisi Açıklandı

1997’de piyasaya sürüldüğünden beri, “Barbie Girl” neredeyse oyuncak bebek markası kadar ikonik hale geldi. Bu yüzden, ilk olarak “Barbie Girl” şarkısının dizide yer almayacağı duyurulduğu zaman şok ediciydi. Barbie. O sırada hariç tutulması, Aqua’nın MCA kayıtlarına karşı bir ticari marka ihlali davası açan Mattel ile geçmişte yaşadığı yasal soruna bağlıydı. İddialar daha sonra reddedildi, ancak Aqua ve Mattel arasındaki ilişki bugüne kadar hararetli kaldı.

İlgili: Mattel ve Barbie Kız Davası Açıklandı: 2023’ün Barbie Filmi 26 Yıllık Bir Savaşı Nasıl Sonuçlandırdı?

Barbie sadece “Barbie Girl”ü dahil etmekle kalmadı, estetiğini de benimsedi. Nystrøm ve Dif’in belirttiği gibi, çok sayıda öğe vardır. Barbie‘nin Barbieland’i – agresif pembe manzara ve kıyafetlerden canlı aksiyon insanlarının “Barbie Kızı” videosundan sürdürülen görünüşte yapay bir zemine serpiştirilmiş esrarengizliğine kadar. “Barbie Girl” şarkısında olduğu gibi, Barbie bu estetiğin bazı yönlerini günceller, ancak yol boyunca Aqua’nın şarkısına sevgi dolu bir saygı duruşunda bulunur.

Gibi Barbie yıldız Margot Robbie bir röportajda tanındı, kimse “yapamaz”bir Barbie filmi yapın ve Aqua’nın ‘Barbie Kızı’na selam vermeyin.Barbie hem şarkının bir remiksini içerdiği hem de videolarından etkilendiği için sonuçta sadece bir baş sallamadan daha fazlasını yapar. Bu nedenle, şarkının ve müzik videosunun hayranları “Barbie Girl”ü dahil etmekle ilgili ilk aksiliğe rağmen şans eseri aradıklarını buldular. Barbie.

Kaynak: Gardiyan

Teknory