Microsoft, Windows’a yapay zeka destekli Bing ve iMessage desteği getiriyor

Calvin Wankhede / Android Otoritesi TL;DR Microsoft, yapay zeka destekli Bing aramasını doğrudan Windows 11 görev çubuğuna ekliyor. Phone Link uygulaması nihayet iMessage’ı Windows PC’lere getiren iOS cihazlarını da destekler. Microsoft yayınladı bir blog yazısı Windows’a gelen yeni özellikleri duyuruyor. İlk önemli güncelleme, Windows 11’deki AI entegrasyonu ve ikincisi, Phone Link uygulaması için iOS desteğidir. […]

Microsoft, Windows’a yapay zeka destekli Bing ve iMessage desteği getiriyor

Calvin Wankhede / Android Otoritesi

TL;DR

  • Microsoft, yapay zeka destekli Bing aramasını doğrudan Windows 11 görev çubuğuna ekliyor.
  • Phone Link uygulaması nihayet iMessage’ı Windows PC’lere getiren iOS cihazlarını da destekler.

Microsoft yayınladı bir blog yazısı Windows’a gelen yeni özellikleri duyuruyor. İlk önemli güncelleme, Windows 11’deki AI entegrasyonu ve ikincisi, Phone Link uygulaması için iOS desteğidir. Daha derine dalalım.

Microsoft’un OpenAI’ye yaptığı yoğun yatırım, ChatGPT’nin Bing, Edge ve Teams’e gelen yapay zeka becerileriyle başlayarak şirket için birçok meyve verdi. Şimdi, Microsoft yeni yapay zekasını doğrudan Windows PC’lere getiriyor. Yazılım devi, kullanım kolaylığı için, yeni yapay zeka destekli Bing’in özelliklerine sahip, doğrudan Windows 11 görev çubuğuna yazılabilir bir Windows arama kutusu uyguluyor.

Windows 11'de Bing AI

“Arama kutusu, her ay yarım milyardan fazla kullanıcıyla Windows’ta en yaygın kullanılan özelliklerden biridir ve şimdi yazılabilir Windows arama kutusu ve bu deneyimin önünde ve merkezinde yer alan yeni yapay zeka destekli Bing ile güçleneceksiniz. Aradığınız cevapları her zamankinden daha hızlı bulmak için, ”diye yazdı Microsoft blogunda.

Bing önizlemesindeyseniz, yapay zeka destekli yeni arama kutusuna erişmek için tek yapmanız gereken en son Windows 11 güncellemesini yüklemek. Yapabilirsiniz önizlemeye katıl yeni Bing’i denemek istiyorsanız bekleme listesi.

Windows’ta iMessage

pencerelerde iMessage

Bir başka önemli güncellemede Microsoft, Phone Link uygulamasının nihayet iOS cihazlarını desteklediğini duyurdu. Bu, nihayet Windows PC’nizde iMessage’a erişebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, uygulamayı kullanarak bir Windows cihazında iOS cihazınızdan aramalar ve bildirimler alabilirsiniz.

Sınır Microsoft’un Windows cihazlarını iPhone’lara bağlamak için Bluetooth kullandığını açıklıyor. Bu, Windows cihazının kullanıcının mesajlaşma uygulamasına, bu durumda iMessage’a mesaj iletmesine izin verir. Ancak, bazı sınırlar vardır. iMessage’da grup sohbetlerine katılamaz veya görüntü gönderemezsiniz. iMessage konuşmaları basitleştirilmiş bir biçimde gösterilecek.

Ayrıca, iMessage konuşmalarındaki tüm mesaj geçmişini de görüntüleyemezsiniz. Yalnızca Phone Link uygulaması kullanılarak gönderilen veya alınan mesajlar görüntülenecektir.

“Mesajları Bluetooth aracılığıyla ileri geri gönderiyoruz. Microsoft’un tüketici pazarlama başkanı Yusuf Mehdi, Apple’ın da sistemlerine girdikten sonra bunları iMessage olarak gönderdiğini düşünüyorum. Sınır.

Microsoft, Windows’a yapay zeka destekli Bing ve iMessage desteği getiriyor

Teknory