Barbie’nin Son Sözü ve Margot Robbie’nin Ele Aldığı Stüdyo Geri Tepkileri

Özet Margot Robbie dizideki son satırı açıklıyor Barbie Jinekoloğa gideceğini açıkladığı film bazı yöneticileri korkuttu. Yapımcı Tom Ackerley’e göre bu cümle filmde kaldı çünkü herkes Greta Gerwig’in filme dair vizyonuna güveniyordu. Robbie bu seriyi çocukların erken yaşta jinekologlar hakkında bilgi sahibi olması için bir fırsat olarak görüyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN […]

Barbie’nin Son Sözü ve Margot Robbie’nin Ele Aldığı Stüdyo Geri Tepkileri

Özet

  • Margot Robbie dizideki son satırı açıklıyor Barbie Jinekoloğa gideceğini açıkladığı film bazı yöneticileri korkuttu.
  • Yapımcı Tom Ackerley’e göre bu cümle filmde kaldı çünkü herkes Greta Gerwig’in filme dair vizyonuna güveniyordu.
  • Robbie bu seriyi çocukların erken yaşta jinekologlar hakkında bilgi sahibi olması için bir fırsat olarak görüyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Barbie‘nin final cümlesi ve stüdyonun tepkisi yıldız Margot Robbie tarafından açıklandı. Filmde Robbie, varoluşsal bir kriz yaşadıktan sonra gerçek dünyaya giden ikonik bebeğin birçok versiyonundan birini canlandırdı. Sonunda, insan olma ya da Barbieland’de kalma seçeneğiyle karşı karşıya kalır ve kararı, insan cinsel organı geliştirdiğini ima ederek jinekoloğa gideceğini açıkladığı son satıra kadar tam olarak netleşmez.

film/features/margot-robbie-luckychap-barbie-saltburn-shocks-being-original-1235858528/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik yakın zamanda Margot Robbie ve LuckyChap kurucu ortakları Tom Ackerley ve Josey McNamara ile bir röportaj için oturduk. Konuşma sonunda şu noktaya geldi: Barbie bitiş ve o şaşırtıcı son cümle. Robbie, bu cümlenin bazı yöneticileri korkuttuğunu ancak izleyicilere jinekologlar hakkında bilgi vermenin “dünyaya hediyemiz.” Ackerley repliğin ve genel olarak filmin ortaya çıkmasının nedeninin “herkes Greta’nın vizyonuna çok güveniyordu.” Aşağıdaki alıntıların tamamını okuyun:

Margot Robbie: Jinekolog hattı her zaman insanların tepkisini beklediğim hattıdır çünkü bir saniye sürer. Mesela bunu duyuyorsunuz ve sonra beyniniz yetişiyor ve anlıyor: “Ah, onun artık bir vajinası var.”

Tom Ackerley: [Did anyone ask us to change the line?] Bu güvenli bir cevap gibi görünüyor, ancak film yapımcılığı tamamen güven meselesidir ve bu film, herkesin Greta’nın vizyonuna çok güvenmesi nedeniyle ortaya çıktı. Sonuçta bu cümle filmde kaldı çünkü herkes ona güveniyordu. Bu, onun hakkında sonsuz tartışmalarımız olmadığı anlamına gelmez. Ama biz, sinemacıya zemini açtığımız kadar, stüdyoya da zemini açıyoruz.

Margot Robbie: Stüdyoda tek bir ses ve Mattel’de tek bir ses yok, dolayısıyla bazı insanlar şöyle diyor: “Harika. Hadi yapalım” ve diğer insanlar şöyle diyor: “Korkuyorum. Ya çocuklar ‘Jinekolog!’ diye bağırıyorsa? ve ebeveynlerine bunun ne anlama geldiğini soruyorlar. Ben de şöyle düşündüm: “Bundan çıkacak en iyi şey, küçük çocukların jinekoloğun ne olduğunu sorması ve bunu erken öğrenmesidir.” Bu gerçekten bizim dünyaya hediyemiz.


Barbie’nin Risk Alması Sebep Oldu

Margot Robbie makyajını yapıyor ve Barbie'nin içinde endişeli görünüyor

Son satır işin tek kısmı değil Barbie yaratıcı bir risk oluşturan film. Dört çeyreklik gişe rekorları kıran bir film için politik olarak yüklü veya olağandışı olan diğer unsurlar arasında, ana kötü adam olan Barbie’nin kendi erkek arkadaşı Ken’in (Ryan Gosling) motivasyonunu açıkça yönlendiren ataerkil değerlerin yanı sıra Mattel’deki çoğunluğu erkek olan yönetim kuruluna yönelik örtülü eleştiri ve bir monolog yer alıyordu. Mattel çalışanı Gloria’nın (America Ferrera) modern kadınlara yönelik ikiyüzlü muamelesi hakkında. Ancak Ackerley, Greta Gerwig’in içgüdülerine güvenmenin doğru hareket olduğu konusunda haklı çünkü film neredeyse her açıdan büyük bir başarı elde etti.

Örneğin benzeri görülmemiş Barbie gişede çeşitli rekorlar kırıldı. Hafta sonunun diğer yeni geniş gösterime giren Christopher Nolan’ın filmiyle çifte filmi teşvik eden viral “Barbenheimer” fenomeni sayesinde kısmen zirveye çıkan film. Oppenheimer162 milyon dolarlık şaşırtıcı bir yurt içi hasılat elde etti. Sonunda dünya çapında 1,44 milyar dolar kazanarak 2023’ün en yüksek hasılat yapan filmi oldu ve o yıl vizyona giren ve 1 milyar doların üzerinde hasılat yapan iki filmden biri oldu.

2023’te 1 milyar doların üzerinde hasılat elde eden diğer tek film, animasyonlu video oyunu uyarlamasıydı Süper Mario Kardeşler Filmi.

Barbie ticari başarısının yanı sıra kritik bir hit oldu. film, Sertifikalı Taze Çürük Domates puanının %88’i, izleyici puanının %83’ü ve Metacritic puanının 100 üzerinden 80’i ile övünmektedir. Ayrıca altı Altın Küre’ye aday gösterilmesinin yanı sıra pek çok Oscar için kısa listeye girmiştir. başarı henüz bitmedi.

Kaynak: film/features/margot-robbie-luckychap-barbie-saltburn-shocks-being-original-1235858528/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

Barbie <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/05/barbie-movie-poster.jpg”/>
Barbie

Barbie, senaryoyu Noah Baumbach’la birlikte yazan Greta Gerwig’in yönettiği nesillerin ikonik oyuncağının film uyarlamasıdır. film, Margot Robbie’nin Barbie diyarından kovulan Barbie’sini konu alıyor ve mutluluk arayışı içinde Ken (Ryan Gosling) ile birlikte gerçek dünyaya seyahat ediyor. Filmde ayrıca Simu Liu, Will Ferrell ve diğer birçok ünlü ünlü de kamera hücresi rollerinde yer alıyor.

Yayın tarihi
21 Temmuz 2023
Döküm
Margot Robbie, Ryan Gosling, Simu Liu, Ariana Greenblatt, Helen Mirren, Nicola Coughlan, John Cena, Will Ferrell, Ritu Arya, Michael Cera, America Ferrera, Alexandra Shipp, Kate McKinnon

Değerlendirme
PG-13

Çalışma süresi
114 Dakika

Bütçe
100 Milyon Dolar

Stüdyo(lar)
LuckyChap Entertainment, Mattel Films, Heyday Films

Distribütör(ler)
Warner Bros. Resimleri

Teknory