Bard’lı Google Asistan Android’de böyle görünecek

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Google, Android telefonlar için Bard ile Asistan üzerinde çalışıyor ve bu işlevin ekran görüntüleri ortaya çıktı. Bu ekran görüntüleri uygulamanın kullanıcı arayüzünü, işlevlerini ve ayarlarını gösterir. Kullanıcılar, klasik Google Asistan ile Bard’lı Asistan arasında seçim yapabilecek ve ayrıca Bard’lı Asistan’daki klasik Asistan özellikleri arasında geçiş yapabilecek. Google, ChatGPT’ye […]

Bard’lı Google Asistan Android’de böyle görünecek

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, Android telefonlar için Bard ile Asistan üzerinde çalışıyor ve bu işlevin ekran görüntüleri ortaya çıktı.
  • Bu ekran görüntüleri uygulamanın kullanıcı arayüzünü, işlevlerini ve ayarlarını gösterir.
  • Kullanıcılar, klasik Google Asistan ile Bard’lı Asistan arasında seçim yapabilecek ve ayrıca Bard’lı Asistan’daki klasik Asistan özellikleri arasında geçiş yapabilecek.

Google, ChatGPT’ye birincil yanıtı olan Google Bard üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Bard, Android’de Google Asistan’la derinlemesine entegre olacak ancak isterseniz klasik Google Asistan’ı kullanmaya devam edebileceksiniz. Google’ın Bard’lı Asistan’ı hepimize sunmasını bekliyoruz ancak bu arada, Bard’lı Asistan’ın Android’de nasıl görüneceğine artık iyice baktık.

Dylan Roussel Asistan’ın Bard’la birlikte UX’i ve çeşitli geliştirme aşamasındaki özelliklerini gösteren birkaç ekran görüntüsünü paylaştı.

Bard ile Google Asistan 1

Bard’lı Asistan’ın kurulum ekranı, kullanıcılara Bard’ın birçok klasik Asistan görevinde de yardımcı olabileceği konusunda bilgi verecektir. Başlangıç ​​ekranı aynı zamanda Bard’lı Asistan’ın Google uygulamalarıyla nasıl bağlantı kurarak Google ekosisteminin onlar için daha iyi çalışmasını sağlayacağını da gösteriyor. Bard’ı kullanmak aynı zamanda Bard’ın verilerinizi geliştirmek için kullanmasına izin vermenizi de sağlar.

Son ekran, Asistan’ı Bard ile çağırırken simge durumuna küçültülmüş kullanıcı arayüzünü gösterir ve bunu hem açık hem de koyu temalarda alabilirsiniz.

Bard 2 ile Google Asistan

Açılır penceredeki sağ oku kullanarak tam kullanıcı deneyimini genişlettiğinizde dikkatiniz dağılmadan bir deneyim elde edebilirsiniz. Assistant with Bard, onu ne için kullanabileceğinize dair öneriler sunacak, ancak elbette yazabileceğiniz, konuşabileceğiniz veya bir fotoğraf aracılığıyla talimat verebileceğiniz hemen hemen her görev için kullanabilirsiniz.

Bard 3 ile Google Asistan

Herhangi bir etkin uygulamanın üstünde Bard ile Asistan’ı çağırırsanız, şu seçeneği görürsünüz:Bu ekranı ekle.” Üzerine tıkladığınızda bağlam için geçerli ekranın ekran görüntüsü eklenir ve ardından AI asistanından bu bilgilerle bir görevi gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz.

Bard 4 ile Google Asistan

Bard’lı Asistan, AI ile yaptığınız konuşmaların geçmişini tutacak, böylece daha sonra geri dönmeniz gerektiğinde sohbetlerinize erişebileceksiniz.

Ekran görüntülerinde ayrıca Bard’lı Asistan’ın görevleri gerçekleştirmek için harici kaynaklardan veri çekmesine yardımcı olacak Bard Uzantıları da gösteriliyor.

Bard 5 ile Google Asistan

Son ekran görüntüsü seti, çeşitli ayarlara genel bir bakış sunar. Asistan ile Bard ve Google Asistan arasındaki geçişi ve Asistan’ı Bard ile kullanırken klasik Asistan özelliklerini kullanmak isteyip istemediğinizi kontrol etme yeteneğini görebiliriz. Kısa ifadeler, ekran bağlamı, çeşitli Klasik Asistan özellikleri ve daha fazlası için başka ayarlar da mevcuttur.

Bahsedildiği gibi, Asistan’ı Bard ile Android telefonlarımızda deneyimlemek için hala biraz beklememiz gerekiyor. Yukarıdaki ekran görüntülerinin, Assistant with Bard’ın yayınlanmamış sürümünü gösterdiğini unutmayın. Son sürüm farklı görünebilir ve farklı işlevlere de sahip olabilir.


Bard’lı Google Asistan Android’de böyle görünecek

Teknory