Beeper Mini çalışmıyor. Bu onun geleceği açısından ne anlama geliyor?

Mishaal Rahman / Android Otoritesi TL;DR Beeper Mini piyasaya sürülmesinden günler sonra arızalandı. Beeper temsilcileri hatanın sunucu tarafında olduğunu söylüyor, dolayısıyla yapabileceğimiz tek şey beklemek. Bu kesinti, ücretli sohbet uygulaması için zorlu bir geleceğin habercisi. Bugün Beeper Mini’de önemli bir kesinti yaşanıyor. Reddit’te bir konu kesintinin uygulamayı kullanan hemen hemen herkesi etkilediğini öne sürüyor. Neyse […]

Beeper Mini çalışmıyor.  Bu onun geleceği açısından ne anlama geliyor?

Mishaal Rahman / Android Otoritesi

TL;DR

  • Beeper Mini piyasaya sürülmesinden günler sonra arızalandı.
  • Beeper temsilcileri hatanın sunucu tarafında olduğunu söylüyor, dolayısıyla yapabileceğimiz tek şey beklemek.
  • Bu kesinti, ücretli sohbet uygulaması için zorlu bir geleceğin habercisi.

Bugün Beeper Mini’de önemli bir kesinti yaşanıyor. Reddit’te bir konu kesintinin uygulamayı kullanan hemen hemen herkesi etkilediğini öne sürüyor. Neyse ki Beeper’dan bir temsilci, sorunun sunucu tarafında olduğunu ve ekibin sorunu en kısa sürede düzeltmek için çalıştığını söyledi. Kesintiye ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı WVFRM podcast’inin yeni bir bölümü Beeper Mini’yi uzun uzadıya tartışmak sorunun bir parçası olabilir, çünkü Beeper büyük olasılıkla büyük bir yeni kullanıcı akını yaşıyor.

İlginç bir şekilde, Beeper durum sayfası son 90 gün için %100 çalışma süresi bildirimiyle bile tüm sistemlerin normal olduğunu gösterir.

Sohbet uygulamaları sürekli olarak çökerken Beeper Mini çoğundan daha fazla inceleme altındadır. Her ne kadar tüm kullanıcılar hala ücretsiz deneme süresinde olsa da, uygulamanın kullanımı sonunda onlara her ay 1,99 ABD Doları tutarında bir maliyete mal olacak. Ücretsiz olarak aşağıya inmek için kullandığınız bir uygulama bir şeydir, ancak aşağıya inmek için para ödediğiniz bir uygulama tamamen farklı bir durumdur.

Benzer şekilde Beeper Mini, iMessage’ın tersine mühendislik ürünü bir sürümü üzerine inşa edilmiştir; bu, Android kullanıcılarının iPhone kullanıcılarıyla “doğal olarak” iletişim kurmasını desteklemesine olanak tanır. Beeper bununla herhangi bir yasayı ihlal etmediğinden ve Apple’ın bu konuda hiçbir şey yapmayacağından emin olmasına rağmen, bu onun diğer sohbet uygulamalarıyla aynı kategoride olmadığı gerçeğini değiştirmiyor.

Bu kesintinin geçmesi mümkün ancak bu durum uygulamanın geleceği açısından ne anlama geliyor? Reddit başlığına göre kullanıcılar uygulama aracılığıyla kimseyle iletişim kuramıyor. Onlara gönderilen mesajlar nereye gidiyor? Sunucu tekrar çevrimiçi olduğunda hepsi aynı anda mı gelecek yoksa eterde mi kaybolacaklar? Beeper Mini kullanıcıları tarafından gönderilen başarısız mesajlar ne olacak? Bağlantı tekrar stabil hale geldiğinde bunlar devam edecek mi yoksa yeniden göndermeleri mi gerekecek? Ya Apple Beeper Mini’yi bir şekilde kapatmaya karar verirse? Kullanıcılar bunun bugünkü gibi “normal” bir kesinti olmadığını nasıl bilecek?

Bugün Beeper Mini’nin uzun ömürlülüğü hakkında çok şey öğreneceğimizi düşünüyoruz.

Beeper Mini çalışmıyor. Bu onun geleceği açısından ne anlama geliyor?

Teknory