Biden, teknoloji risk sermayedarları Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşüyle ​​ilgili korku tüccarı olarak ulusa hitap ediyor

Başkan Joe Biden şimdi resmi olarak kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşübaşarısızlığından sonraki günlerde tacirlikten korkan risk sermayedarları arasında keskin bir tezat sunuyor. Biden, “Amerikalılar bankacılık sisteminin güvenli olduğundan emin olabilir” söz konusu(Yeni bir sekmede açılır) 2008’den bu yana yaşanan en büyük banka iflasından üç gün sonra, Pazartesi günü. “Mevduatlarınız ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olacak.” […]

Biden, teknoloji risk sermayedarları Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşüyle ​​ilgili korku tüccarı olarak ulusa hitap ediyor

Başkan Joe Biden şimdi resmi olarak kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşübaşarısızlığından sonraki günlerde tacirlikten korkan risk sermayedarları arasında keskin bir tezat sunuyor.

Biden, “Amerikalılar bankacılık sisteminin güvenli olduğundan emin olabilir” söz konusu(Yeni bir sekmede açılır) 2008’den bu yana yaşanan en büyük banka iflasından üç gün sonra, Pazartesi günü. “Mevduatlarınız ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olacak.”

Biden, Hazine Bakanlığı, Federal Rezerv ve FDIC’nin verdiği garantiyi yineledi. Pazar(Yeni bir sekmede açılır): Silicon Valley Bank’ın tüm mudileri tam hale getirilecek ve FDIC sigortalı 250.000 $’ın ötesindekiler dahil tüm paralarına erişebilecek. Temel olarak, bankanın herhangi bir bireysel müşterisi veya ticari müşterisi, fonlarının tamamına tam erişime sahip olacaktır.

Ayrıca başkan, mevduat sahipleri için paranın vergi mükellefleri tarafından finanse edilmeyeceğini söyledi.

Vergi mükelleflerinin hiçbir zararı olmayacak” dedi. “Bunun yerine para, bankaların Mevduat Sigorta Fonu’na ödediği ücretlerden gelecek.”

Banka hissedarları ve yatırımcılara gelince Biden, onlar için bir kurtarma paketi olmayacağını vurguladı.

Başkan, “Bankalardaki yatırımcılar korunmayacak” dedi. “Bilerek risk aldılar ve risk işe yaramadığında yatırımcılar paralarını kaybediyor. Kapitalizm böyle işliyor.”

Silicon Valley Bank’ın sorunları, şirketin Çarşamba günü milyarlarca dolar sermaye toplaması gerektiğini açıklamasının ardından başladı. Duyuru, teknoloji endüstrisinde paniğe neden oldu. Bankanın müşterisi olan kurucular ve VC’ler, sonunda bankadan on milyarlarca doların çekilmesiyle bir banka akınına yol açtı.

Biden, bazı teknoloji risk sermayedarlarının son birkaç gün içinde sosyal medyada yayınladığı kıyamet senaryolarıyla tam bir tezat oluşturdu.

“Powell nerede? Yellen nerede?” Risk sermayedarı ve Elon Musk, David Sacks’i ortak ediyor gönderildi(Yeni bir sekmede açılır) Cuma günü, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’e atıfta bulunarak. “Bu krizi ŞİMDİ durdurun. Tüm mevduat sahiplerinin güvende olacağını duyurun. SVB’yi İlk 4 banka arasına yerleştirin. Bunu Pazartesi açılışından önce yapın, yoksa bulaşma olur ve kriz yayılır.”

“ŞU ANDA KESİNLİKLE KORKMUŞ OLMALISINIZ – BİR BANKAYA TAŞINMAYA VE BULAŞMAYA DOĞRU TEPKİ BUDUR” tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) Jason Calacanis, bir VC ve Sacks’in podcast yardımcı sunucusu. “@POTUS & @SecYellen YARIN TV’YE ÇIKACAK VE 10 MİLYON DOLARA KADAR TÜM MEVDUATLARI GARANTİ ETMELİ YOKSA BU KAOS HAREKETİNE GİRECEK.”

Silvergate, Signature Bank’ın çökmesi ‘bulaşma’ belirtisi değil

Bazıları son banka kapanışlarına işaret etti: gümüş kapı(Yeni bir sekmede açılır) Ve İmza Bankası(Yeni bir sekmede açılır)Pazar günü düzenleyiciler tarafından bir yayılma sorununun kanıtı olarak devralınan .

Ancak Silvergate, Silicon Valley Bank’tan günler önce kapandı. Ek olarak, hem Silvergate hem de Signature Bank, şu anda başarısız olan bu iki bankanın kripto para birimi dostu doğasıyla ilgili olarak aylardır devam eden iyi bilinen sorunlara sahipti. Ve Biden’a göre, bu bankaların mevduat sahipleri de tam hale getirilecek.

Banka hisseleri Pazartesi günü piyasada düşüş yaşadı. Ancak, First Republic Bank gibi borsadaki en sert darbelerden bazıları, CNBC(Yeni bir sekmede açılır) birçok mudinin fonlarını çektiğini görmediklerini.

Ortalık yatışmaktan çok uzak olsa da, görmediğimiz bir şey var: Bazı risk sermayedarlarının uyardığı gibi, her gün Amerikalılar yerel bankalarında sıraya girerek tüm paralarını çekmeye çalışıyor.

Federal Rezerv’e göre, medyan(Yeni bir sekmede açılır) ABD’deki ortalama hane halkı için hesap bakiyesi 5.300 $’dır – bu, FDIC tarafından sigortalanan 250.000 $’a kadar olan tutarın oldukça içindedir.

Teknory