En ucuz QLED TV’ler: Samsung, TCL ve LG’nin uygun fiyatlı parlaklık seçenekleri var

Akış hizmetleri, aylık ücretleri kira ve elektriğin yanı sıra faturalarımıza eklediğimiz kadar güçlü bir kültürel temel haline geldi. Ancak bir süredir yeni bir TV almadıysanız, ekranınız muhtemelen o değerli içeriğin hakkını vermiyordur. QLED TV’ler, parlaklık ve renk bölümünde, ilk kez tekrar izlediğinizde hemen fark edeceğiniz bir gelişme sunar. Cazibe veya Büyük Budapeşte Oteli. TV pazarında […]

En ucuz QLED TV’ler: Samsung, TCL ve LG’nin uygun fiyatlı parlaklık seçenekleri var


Akış hizmetleri, aylık ücretleri kira ve elektriğin yanı sıra faturalarımıza eklediğimiz kadar güçlü bir kültürel temel haline geldi. Ancak bir süredir yeni bir TV almadıysanız, ekranınız muhtemelen o değerli içeriğin hakkını vermiyordur.

QLED TV’ler, parlaklık ve renk bölümünde, ilk kez tekrar izlediğinizde hemen fark edeceğiniz bir gelişme sunar. Cazibe veya Büyük Budapeşte Oteli. TV pazarında hızla artan yaygınlıkları, teknolojinin maliyetini önemli ölçüde düşürerek, akış hizmeti harcamalarınızı azaltmak istiyorsanız QLED TV’yi gerçekten uygun fiyatlı bir satın alma haline getirdi.

500 $ ile 1.000 $ arasında değişen çeşitli boyutlarda birkaç seçeneğiniz var. Onları paranızın karşılığını veren şeyin ne olduğuna girmeden önce, QLED’in aslında ilk etapta ne anlama geldiğini anlamak biraz yardımcı olacaktır.

Hangisi daha iyi: QLED ve OLED?

QLED, bir LED’in parlaması olarak düşünülebilirken, OLED tamamen ayrı bir aydınlatma yöntemidir. En çok beğeneceğiniz teknoloji, içeriğin türüne ve TV’yi en çok kullanacağınız odanın aydınlatmasına bağlıdır.

4K’nın mı yoksa QLED’in mi daha iyi olduğu gibi sık sorulan bir başka soru da hiç soru değil. İkisi birbirini dışlamaz – aslında neredeyse her QLED TV 4K’dır (bazı 8K seçenekleri serpiştirilmiştir, ancak bu konunun dışındadır). -LED’in herhangi bir yorumu, TV’nin arkasındaki ışık kaynağını ifade ederken, 4K, ekranın çözünürlüğünü veya ekran boyunca yatay olarak kaç pikselin sıkıştırıldığını (4.000-ish) ifade eder.

AYRICA BAKINIZ:

Yeni nesil konsolunuzla eşleştirmek için en iyi PlayStation 5 kontrol cihazları

-LED terminolojisi konusunda hala kararsız mısınız? Hadi parçalayalım.

NEDEN OLMUŞ çoğu TV’de standarttır. Genel olarak satın alınabilirliklerine rağmen, bir LED TV, tam dizi yerel karartmayı dahil ederek diğerini geride bırakabilir: tüm ekranda bağımsız olarak ayarlanan bir aydınlatma bölgeleri koleksiyonu. Bu önemli ara bölgeler olmadan, birçok daha ucuz LED TV’nin ekranının ortası biraz puslu hale gelebilir ve ışığı aynı hızla yayamayan kenardan aydınlatmalı karartmanın kurbanı olabilir.

QLED yıllardır çoğu ekonomik TV’de temel arka ışık sistemi olan geleneksel LED’in (ışık yayan diyot) parlak bir dönüşüdür. “Q”, gelişmiş parlaklıkla ekrandan daha geniş bir renk yelpazesinin çıkmasını sağlamak için standart LED paneli ile ekran arasına sıkıştırılmış ekstra bir kuantum noktaları katmanını ifade eder. Daha sulu görüntü, aydınlık odalarda izlemek veya oyun oynamak ve spor gibi küçük ayrıntılara sahip içeriklere odaklanmak için idealdir.

Her marka, kuantum nokta TV’lerini QLED olarak adlandırmaz. Samsung ve TCL, QLED’i QLED olarak adlandırırken, LG, Sony ve Hisense gibi markalar, farklı adlar altında (sırasıyla QNED, Triluminos Pro ve ULED) pazarlanan benzer teknolojiyi kullanır.

Mini LED’ler son yıllarda sohbete de girmiştir. Bunlar, normal LED’lerin yaklaşık yarısı boyutundadır ve üreticilerin aynı boyuttaki panele daha fazla LED yerleştirmesine izin vererek, daha yerel karartma bölgelerine ve her alanda daha hassas parlaklık ayarına izin verir.

oled başlık harflerinin kendisindeki bu ihmal edilebilir farka rağmen tamamen farklı bir puan cetveli kullanır. LED ve QLED’den farklı olarak OLED, harici bir arka ışık gerektirmez. Bunun nedeni, piksellerin — organik OLED’de “O” harfini temsil eden ışık yayan diyotlar bunun yerine kendi ışıklarını yayar. Bu, karanlık sahnelerde, gölgeli gölgeleri birbirinden ayırt etmek için TV ekranının olabildiğince karanlık olması gerektiğinde kullanışlıdır. Arkadan aydınlatmalı QLED piksellerinin zorunlu karartması, parlak nesnelerin etrafında bir tür hale etkisi yaratabilirken, OLED pikselleri tamamen kapanabilir. Bu, OLED’i karanlık odalarda görüntüleme veya oyun oynama için gereken keskin kontrast ve siyah tekdüzeliği için altın standart haline getiriyor.

OLED teknolojisi kendi başına bir ligde olduğu için, OLED de kendi fiyat aralığındadır ve bütçe dostu bir muadiline sahip olma olasılığı en düşük olan TV türüdür.

QLED’in gitmek istediğiniz yol olduğuna karar verdiyseniz, bütçenizi aşmadan QLED’e yükseltmek için en iyi seçenekleriniz şunlardır:

Teknory