Bilim Kurgu Korkusunun ‘The Exorcist’ Sert Yarışmasını Hala Veren Zirvesi, 41 Yıl Sonra Kutlanıyor

Universal Pictures aracılığıyla görüntü Ne zaman en korkunç korku filmleri konuşulsa, 1973’ler Cinci neredeyse her zaman kazanan olarak çıkar. Ama dediğim gibi, neredeyse Her zaman. Filmden bu yana geçen yıllarda, onu en üst sıralardan çıkarmaya çalışan pek çok kişi oldu, ancak yalnızca birkaçı, onun için mücadele edecek kadar korkunç bulunmayı başardı. Cincitacı ve böylesine korkunç […]

Bilim Kurgu Korkusunun ‘The Exorcist’ Sert Yarışmasını Hala Veren Zirvesi, 41 Yıl Sonra Kutlanıyor

Universal Pictures aracılığıyla görüntü

Ne zaman en korkunç korku filmleri konuşulsa, 1973’ler Cinci neredeyse her zaman kazanan olarak çıkar. Ama dediğim gibi, neredeyse Her zaman.

Filmden bu yana geçen yıllarda, onu en üst sıralardan çıkarmaya çalışan pek çok kişi oldu, ancak yalnızca birkaçı, onun için mücadele edecek kadar korkunç bulunmayı başardı. Cincitacı ve böylesine korkunç bir harika, John Carpenter’ın 1982 bilimkurgu korku filmi. Şey.

Kurt Russell’ın oynadığı, Şey, Antarktika’da bir grup Amerikalı araştırmacının, diğer yaşam formlarını kolaylıkla yiyip bitiren ve onları eşit bir pürüzsüzlükle taklit eden, canavar onları birer birer toplarken ekibin birbirine güvenememesine neden olan korkunç dünya dışı “Şey” ile karşı karşıya geldiğini gördü.

1982’de piyasaya sürüldüğünde takdir görmesine rağmen, sonunda bir kült kazandı, tüm “şimdiye kadarki en iyi korku filmleri” listelerinde zirveye ulaştı ve türdeki diğer filmleri omurga olarak takip eden (veya en azından yapmaya çalışan) etkiledi. tüyler ürpertici kabuslar.

Yani, bugün, 25 Haziran’da, yayınlanmasından tam 41 yıl sonra, Russell’ın RJ MacReady’sini (ya da The Thing miydi?) ve ekibini izlemeye cesaret eden herkesi canlı gün ışıklarını korkutmaya devam ettiği için bir kez daha kutlanıyor. Kaybedilen bir savaşı kazanmak için.

Korku türünde zamansız bir örnek haline gelen sadece hikaye anlatımı değildi – 80’lerin insanlarıydı ve yaratık temelli bir filmdi! Seyircisini hâlâ korkutmayı başaran görsel efektlerinin kalitesini hayal edin.

Ve hadi, nasıl unutabiliriz gerçek filmin yıldızı?

Peki, bunu görmek Kötü Ölü Yükseliş beni gülmekten bıraktı, dönme zamanı Şey ve kaliteli, beni kendi nefesimden-korkmaya-bırak, korkunun nasıl bir his olduğunu anımsayın. Eski bir nedenden dolayı altındır.

Yazar hakkında

avatarı

Apeksha Bagchi

Apeksha, We Got This Covered’de Serbest Editör ve Yazar. Yılların deneyimine sahip tutkulu bir içerik oluşturucudur ve güneş altındaki her şeyi kapsayabilir. Kendisini sadık bir Marvel bağımlısı olarak etiketliyor (gizlice Vampire Diaries’i zilyonuncu kez yeniden canlandırırken). Dizüstü bilgisayarında saatlerce yazı yazarak belini kırmadığı zamanlarda, muhtemelen onu bir cinayet gizemi kitabıyla kanepede kıvrılmış ve kucağında kedisini uyuklarken bulabilirsiniz.

Teknory