Bilinmeyen Bir Arayanın Kim Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz?

Sık sık bilinmeyen numaralardan istenmeyen aramalar alıyorsanız, muhtemelen hüsrana uğramışsınızdır ve onları durdurmanın yollarını arıyorsunuzdur. Ne yazık ki, bu numaranın neye benzediğini bilmediğiniz için engelleyemezsiniz. Öyleyse seçeneklerin neler? Bu makale, o bilinmeyen arayanın kim olduğunu öğrenmek için bilmeniz gereken her şeyi gösterir. Arayanlar Telefon Numaralarını Nasıl Gizler? Birincisi, bu kişiler sizi aradıklarında telefon numaralarını nasıl […]

Bilinmeyen Bir Arayanın Kim Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz?

Sık sık bilinmeyen numaralardan istenmeyen aramalar alıyorsanız, muhtemelen hüsrana uğramışsınızdır ve onları durdurmanın yollarını arıyorsunuzdur.

Ne yazık ki, bu numaranın neye benzediğini bilmediğiniz için engelleyemezsiniz. Öyleyse seçeneklerin neler?

Bu makale, o bilinmeyen arayanın kim olduğunu öğrenmek için bilmeniz gereken her şeyi gösterir.

Arayanlar Telefon Numaralarını Nasıl Gizler?

Birincisi, bu kişiler sizi aradıklarında telefon numaralarını nasıl saklıyorlar?

No Caller ID özelliği sayesinde herkes numarasını gizleyebilir. Bu tür bir arama yaptığınızda, Bilinmeyen Arayan olarak görünürsünüz. Tek gereken birkaç rakam girmek.

Aramak istediğiniz numaranın başına *67 girin. Bu işlem, arayan kimliğinizi otomatik olarak engeller. Çevirdiğiniz numara şöyle görünecektir: *67-555-555-0000.

Arayan Kimliği Yok özelliği genellikle izlemeyi önlemek için kullanılır; ancak, bazı kişiler bunu taciz ve diğer yasa dışı faaliyetler için kötüye kullanır. Bu yüzden arayanın numarasının maskesini nasıl kaldıracağınızı öğrenmeniz gerekiyor.

Aşağıdaki bölüm, bilinmeyen bir arayanın nasıl ortaya çıkarılacağını gösterir.

Arayan Kimliği Yok

Bilinmeyen Bir Arayanın Kim Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz?

Bilinmeyen bir arayanın kim olduğunu öğrenmek, onu engellemenize ve istenmeyen aramalarını almayı durdurmanıza olanak sağlayabilir. İşte bilinmeyen bir arayanı belirlemek için kullanabileceğiniz bazı farklı yöntemler.

1. Telefon Şirketinizi Arayın

Telefon şirketleri önceki aramalarınızın kayıtlarına sahip olduğundan, müşterilerine genellikle Anonim Arayan Kimliği hizmeti sağlarlar. Operatörünüze bağlı olarak *57 hizmetini etkinleştirebilirsiniz. Bu yıldız kodu, bilinmeyen telefon numarasını ve muhtemelen diğer küçük ayrıntıları ortaya çıkarır.

Ne yazık ki, her operatör bu işlevi desteklemez ve her kullandığınızda genellikle bir ücret talep eden operatörler. Aşağıdaki yöntemler sizin için işe yaramazsa, *57’nin bilinmeyen arayanları ortaya çıkarmak için bir seçenek olup olmadığını öğrenmek için telefon operatörünüzle iletişime geçin. Ancak, isimsiz aramadan hemen sonra yıldız kodunu çevirmeniz zorunludur.

2. TrapCall’ı kullanın

Tuzak Çağrısı bilinmeyen numaraların maskesini kaldırmak ve engellemek için en güvenilir hizmetlerden biridir.

Tuzak Çağrısı

TrapCall uygulaması, kullanıcılarının şunları yapmasına olanak tanır:

 • Herhangi bir telefon numarasının maskesini kaldırın.
 • Arayan Kimliği Yok açıkken arayanın adının, adresinin ve fotoğrafının maskesini kaldırın.
 • Bu numaraları bir kara listeye alın, böylece tekrar aradıklarında, numaranızın bağlantısının kesildiğini veya hizmet dışı olduğunu bildiren bir mesaj duyarlar.
 • Otomatik istenmeyen arama engellemeyi kullanın.
 • Gelen arama kaydını kullanın.
TrapCall oturum açma

TrapCall’ı kullanmak için yapmanız gereken tek şey, resmi web sitesinden üye olarak hizmete abone olmaktır. Bundan sonra, servisi cep telefonunuzdan etkinleştirirsiniz. İşlem genellikle yaklaşık 5 dakika sürer ve oldukça basittir.

TrapCall’ı kurduktan sonra, bir Arayan Kimliği Yok araması aldığınızda reddetmeniz gerekir. Bundan sonra TrapCall, numarayı kendi sistemine yönlendirir, arayanın maskesini kaldırır ve size tam numarayı ve bazı ek bilgileri içeren bir bildirim gönderir.

TrapCall, hem Android hem de iPhone akıllı telefon cihazlarında çalışır. Ne yazık ki, bu hizmet Amerika Birleşik Devletleri dışında hiçbir yerde sunulmamaktadır.

TrapCall şunları sunar: ücretsiz deneme seçenek.

İstenmeyen Aramaları Engelleme

Neyse ki, cep telefonu üreticileri yerleşik seçenekleri kullanarak bilinmeyen arayanları engellemeyi kolaylaştırdı. Ancak, birçok dolandırıcının her seferinde farklı bir numara kullanmaya çalıştığını unutmayın.

iPhone’da İstenmeyen Aramaları Engelle (iOS 13 veya üstü)

 1. git Ayarlar.
 2. Aşağı kaydırın ve üzerine dokunun Telefon.
 3. Değiştir Bilinmeyen Arayanları Sustur için Açık konum.

Android’de İstenmeyen Aramaları Engelle:

 1. çevirici Android Cihazınızda.
 2. Şuna dokunun: dikey üç nokta (üç dikey nokta) Uygulamanın sağ tarafındaki menü.
 3. Seçme Ayarlar.
 4. Musluk Blok Numaraları.
 5. Değiştir Bilinmeyen Arayanları Engelle için Açık konum.

Belirli Numaraları Engelle

Bilinmeyen bir arayanın numarasını bulduğunuzda akıllı telefonunuzun özelliklerini kullanarak bu kişiyi kolayca engelleyebilirsiniz.

iPhone’da Belirli Numaraları Nasıl Engellersiniz?

Apple iPhone kullanıcıları, bu talimatları izleyerek aramaları kolayca engelleyebilir:

 1. Son aramalar iPhone’unuzda ve engellemek istediğiniz numaraya ilerleyin.
 2. Şuna dokunun: Ben etrafında bir daire ile sayının sağında.
 3. Aşağı kaydırın ve seçin arayanı engelle.
 4. Numaraya dokunarak numarayı engellemek istediğinizi onaylayın. Kişiyi Engelle.

Bu gerçekleştiğinde, arayan kişi yalnızca aramaları kabul etmediğinizi veya buna benzer bir şeyi belirten bir mesaj alır.

Android’de Belirli Numaraları Nasıl Engellersiniz?

Android talimatları markaya, modele ve yazılım sürümüne göre değişir, ancak talimatlar çoğu telefon için oldukça benzer olmalıdır.

 1. Telefonun çeviricisini başlatın.
 2. üzerine dokunun telefon numarası arama günlüğünüzde bulunan Son sekme.
 3. Tıkla Ben etrafında bir daire ile.
 4. Musluk Engellemek Ekranın alt kısmında
 5. Seçme Onaylamak.

Arayan numarayı engellemiş olsanız bile, o numaranın kullanıcısı asla bilmeyecektir. Bağlantısı kesilmiş bir telefona benzer bir mesaj alacaklar.

Sıkça Sorulan Sorular

İşte bilinmeyen arayanları daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bazı bilgiler.

Telefon sağlayıcım bilinmeyen arayanın kim olduğunu bana söyleyebilir mi?

Ne yazık ki, sağlayıcılar size bilinmeyen bir arayanın adını söyleyemez. Aksi takdirde, kullanıcı gizliliği ve meşru arayanlar ihlal edilebilir. İster cep telefonu sağlayıcınızı ister sabit hat sağlayıcınızı arayın, bu bilgiyi bir operatörden alamazsınız çünkü onlar da bilinmeyen arayanları takip etmezler.

Bilinmeyen çağrılar tehlikeli midir?

Aldığınız telefon aramalarının çoğu zararsız ve rahatsız edici olsa da, bilinmeyen aramalara karşı dikkatli olunmalıdır. Tabii ki, bu aramalara hiç cevap vermemelisiniz. Bu durum dolandırıcılardan kaynaklanmaktadır ve göremediğiniz numara uluslararası bir alandan olabilir, bu da operatörünüzün cevaplamanız için sizden ağır bir ücret talep edeceği anlamına gelir. Ayrıca, arayan gerçekse ve bilgi önemliyse mesaj bırakacaktır.

Teknory