Bir Android Cihazdan Silinen Videolar Nasıl Kurtarılır

Android telefonlar harika video kayıt ve düzenleme cihazlarıdır. Bir çocuğun doğum günü partisi, düğün veya yıl dönümü, mezuniyet veya ofis projesi gibi hayatınızın en unutulmaz anlarından bazılarını yakalayabilirler. Ancak herhangi bir klibin kazara kaybolması sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Neyse ki, silinen Android videolarını kurtarmak nispeten kolaydır. Bu makale, silinen Android videolarının bilgisayarla veya bilgisayar olmadan […]

Bir Android Cihazdan Silinen Videolar Nasıl Kurtarılır

Android telefonlar harika video kayıt ve düzenleme cihazlarıdır. Bir çocuğun doğum günü partisi, düğün veya yıl dönümü, mezuniyet veya ofis projesi gibi hayatınızın en unutulmaz anlarından bazılarını yakalayabilirler. Ancak herhangi bir klibin kazara kaybolması sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Neyse ki, silinen Android videolarını kurtarmak nispeten kolaydır.

Bu makale, silinen Android videolarının bilgisayarla veya bilgisayar olmadan nasıl alınacağını açıklayacaktır.

Silinen Android Telefon Videoları PC Olmadan Nasıl Kurtarılır

Diğer akıllı telefonlar gibi, Android telefonunuz da dosyaları dahili depolamaya veya SD karta kaydeder. Videolarınızdan herhangi birini bu depolama konumlarından herhangi birinden alabilirsiniz. Ancak silinen video klipler doğal olarak bu depolama seçeneklerinde hiçbir yerde görünmeyecek. Bunları kurtarmak için tek seçeneğiniz aşağıdaki tekniklerden herhangi birini kullanmaktır:

Son Silinmiş Klasörden Al

Videolarınızı veya fotoğraflarınızı Android’in Galeri uygulamasından sildiğinizde, “Son silinenler” klasörüne taşınırlar. Klipleriniz bu klasörde 30 güne kadar kalacaktır. Bunları bu süre sınırı içinde kurtarmazsanız, cihaz bunları otomatik olarak kalıcı olarak kaldıracaktır. Bu nedenle, hızlı hareket edin ve silinen videoları “Son Silinenler” klasöründen şu şekilde kurtarın:

 1. Telefonunuzda “Galeri” uygulamasını açın ve “Albümler”i seçin.
 2. En alta gidin ve “Son silinenler” seçeneğine dokunun.
 3. Kurtarmak istediğiniz video klipleri belirleyin. Bir videoya dokunup basılı tutun. Ardından, videoların geri kalanını vurgulamak için simgesine dokunun.
 4. Videolarınızı geri almak için “Geri Yükle” düğmesine basın.
 5. “Galeri” uygulamasına geri dönün ve kurtarılan videoların orada olup olmadığını kontrol edin.

Bir Veri Kurtarma Uygulaması Kullanın

“Son silinenler” klasörü videolarınızı içermiyorsa, onları bir veri kurtarma uygulamasıyla kurtarabilirsiniz. Bu uygulama, kalıcı olarak silinen medya dosyalarını almanın en uygun yolunu sunar. Birçok Android veri kurtarma uygulaması mevcuttur, bu nedenle videoları ve diğer Android içeriği türlerini kurtarmak için birini seçin.

Bu bağlamda Android için en iyi üçüncü taraf veri kurtarma uygulaması EaseUS MobiSaver. Aşağıdaki adımları tamamlamak için bu uygulamayı Android cihazınıza indirin:

 1. İndirilen EaseUs MobiSaver uygulamasını yükleyin ve başlatın.
 2. “Fotoğraf ve Video”ya dokunun ve “TARAMAYI BAŞLAT” simgesine dokunun.
 3. Sol tarafta Fotoğrafları ve sağ tarafta Videoları gösteren “Tara” penceresi görünecektir.
 4. Tercih ettiğiniz video formatlarını ve dosya boyutlarını seçmek için ekranınızın sağ üst köşesindeki “Ayarlar” simgesine dokunun. Uygulama, yalnızca tercihlerinizle eşleşen video klipleri tarar ve görüntüler.
 5. Tarayıcı durduğunda, geri almak istediğiniz Android videolarını seçin ve üst menü çubuğundaki “Kurtar” simgesine dokunun.

Silinen Android Videolarını Google Drive’dan Kurtarın

Tahmin edebileceğiniz gibi, videoları Google Drive’dan yalnızca, kayıptan önce bir yedekleme yaptıysanız kurtarabilirsiniz. Adımlar basit olduğundan, bunu yapmak için bir bilgisayara ihtiyacınız yoktur:

 1. “Google Drive” uygulamanızı Android telefonunuza yükleyin. Alternatif olarak, medya dosyalarınızı Google Drive’da yedeklemek için kullandığınız e-postayı başlatın.
 2. Buraya kaydettiğiniz her video klibi görmek için “Google Drive”ı keşfedin. Kurtarmak istediğiniz videoları vurgulayın ve seçin.
 3. Bunları normal olarak Android telefonunuza indirin.

Silinen Android Videolarını Google’ın Fotoğraf Uygulamasıyla Kurtarın

Videolarınızı kaybetmeden önce Google’ın Fotoğraf Uygulamasında bir yedekleme oluşturduysanız, bunları PC’niz veya bir veri kurtarma uygulaması olmadan kurtarabilirsiniz. Video kliplerinizi geri almak için basit adımlar şunlardır:

 1. Google Fotoğraf Uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.
 2. “Çöp Kutusu” seçeneğini seçin ve geri yüklemek istediğiniz videoları bulun.
 3. “Geri Yükle” düğmesine dokunun.

SSS

Silinen videoları rootlamadan nasıl kurtarabilirim?

En iyi çözüm, Google’ın Fotoğraf uygulamasıdır. Bu uygulamayı yukarıda ayrıntıları verilen talimatlara göre kullanın.

Telefonumu fabrika ayarlarına sıfırlarsam Android’deki videolarımı nasıl geri alabilirim?

“Ayarlar” menüsünü açın ve “Yedekle ve Geri Yükle”yi seçin. “Geri Yükle” düğmesine dokunun ve kalıcı olarak silinen dosyalarınızın burada olup olmadığına bakın.

Silinen Videoları Geri Getirme Denemesi

Android videolarınızın sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Videolarınızdan bazıları eksikse bunları bilgisayarla veya bilgisayarsız kurtarabilirsiniz. Videolarınızı ne kadar hızlı kurtarabileceğiniz, Google Drive, Google Fotoğraf Uygulaması veya Galeri uygulamasında yedekleriniz olup olmadığına bağlıdır. Bunlardan herhangi birine sahipseniz, silinen dosyaları almak hızlı olacaktır. Değilse, belirli bir veri kurtarma aracı kullanmalısınız.

Android videolarını yanlışlıkla sildiniz mi? Bu makaledeki yöntemlerden herhangi birini kullanarak onları kurtarmayı denediniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory