Bir Android Cihazla VPN Nasıl Kullanılır?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Bir Sanal Özel Ağ (VPN), cihazınız ile internet arasında özel bir tünel kullanmak gibi, güvenli şifreli bir bağlantıyla internet etkinliklerinizi gizli tutar. Başkalarının tarama alışkanlıklarınızı ve konumlarınızı görmesini engeller. Android cihazınızdan VPN kullanmak için, bir VPN uygulaması indirebilir veya telefon […]

Bir Android Cihazla VPN Nasıl Kullanılır?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Bir Sanal Özel Ağ (VPN), cihazınız ile internet arasında özel bir tünel kullanmak gibi, güvenli şifreli bir bağlantıyla internet etkinliklerinizi gizli tutar. Başkalarının tarama alışkanlıklarınızı ve konumlarınızı görmesini engeller.

Android cihazınızdan VPN kullanmak için, bir VPN uygulaması indirebilir veya telefon ayarlarınıza girmek için sağlayıcınızdan VPN ayarlarını alabilirsiniz. Bu yazıda, her iki yöntemi de kullanarak bir Android cihazla nasıl VPN kuracağınızı göstereceğiz. SSS’lerimiz, Windows, iOS ve diğer platformlar aracılığıyla VPN kurulumuna ilişkin adımları içerir. Artı, şu anda Android için en iyi beş VPN uygulamasını sunacağız.

Bir Uygulamayı Kullanarak Bir Android Cihaza VPN Nasıl Kurulur

Bu talimatlar için hızlı bağlantılar ve yüksek güvenlikli VPN sağlayıcı uygulamasını kullanacağız. ExpressVPN. Kurulum genellikle aynı olduğundan, diğer VPN uygulamaları kullanılırken bu adımlar uygulanabilir olmalıdır.

 1. Android cihazınızda şuraya gidin: ExpressVPN’in web sitesi.
 2. .APK indirme sayfasını bulun ve ardından “İndir”i seçin.
 3. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, “Yükle”yi tıklayın. ExpressVPN kurulmaya başlayacak.
 4. İstendiğinde, “Aç”ı seçin.
 5. Uygulama başlatıldıktan sonra kimlik bilgilerinizi girin.
 6. VPN’ye bağlanmak için güç düğmesini seçin.

Bir Android Cihaza Uygulama Olmadan VPN Nasıl Kurulur

Öncelikle, VPN sağlayıcınızdan veya ağ yöneticinizden kullanıcı adı, şifre ve sunucu adresi ayrıntılarını almanız gerekir.

 1. “Ayarlar” uygulamasını başlatın.
 2. “Ağ ve İnternet”, “Gelişmiş” ve ardından “VPN”i seçin.
 3. VPN’niz görüntülenmiyorsa, bir “VPN” araması girin.
 4. Ardından sağ üstteki artı işaretine tıklayın.
 5. VPN ayrıntılarını tamamlayın ve “Kaydet”.

Bir Android Cihazda VPN’e Nasıl Bağlanılır?

 1. “Ayarlar” uygulamasını başlatın.
 2. “Ağ ve İnternet”, “Gelişmiş” ve ardından “VPN”i seçin.
 3. VPN’niz görüntülenmiyorsa, bir “VPN” araması girin.
 4. VPN’yi seçin, ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 5. “Bağlan”a tıklayın.

Android Cihazınızda VPN Bağlantısını Nasıl Kesersiniz?

 1. “Ayarlar” uygulamasını başlatın.
 2. “Ağ ve İnternet”, “Gelişmiş” ve ardından “VPN”i seçin.
 3. VPN’niz görüntülenmiyorsa, bir “VPN” araması girin.
 4. Bağlantısını kesmek istediğiniz VPN için dişli çark simgesini seçin, ardından:
  • Bağlantıyı kesmek için “VPN’yi kapatın” veya
  • Ağı unutmak için “Unut”.

Sıkça Sorulan Sorular

Telefonumda Bir VPN İle Ne Yapabilirim?

Kimliğinizi Gizleyin

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

VPN, IP adresinizi gizlemek ve trafiğinizi şifrelemek için sinyalinizi farklı web sunucuları arasında sektirir ve böylece anonimlik sağlar.

Seyahat Ederken Ev Tabanlı Web Sitelerinizi Ziyaret Edin

Evden eriştiğiniz aynı web içeriğine erişemeyebilirsiniz. Örneğin, IP adresiniz yurt dışından alındığında internet bankacılığınıza erişim sorun olabilir. Geçerli IP adresinizin konumunu değiştirerek, istediğiniz web sitelerine aynı erişimi elde edersiniz.

Herkese Açık Wi-Fi Ağlarında Güvenle Gezin

Halka açık Wi-Fi ağlarından internete erişirken, halka açık erişim noktalarına bağlanmak yüksek güvenlik riski taşır. Halka açık erişim noktaları, güvenli olmadıkları, şifrelenmemiş oldukları ve göz atma oturumlarınızı ve telefon verilerinizi ele geçirmek için geniş fırsatlar sundukları için her siber bilgisayar korsanının hayalidir. Bir VPN kullanmak, bunun olmasını önlemek için telefonunuzdan gelen trafiği şifreler.

Engellenen Akış Sitelerine Erişim Kazanın

Bazı VPN’ler Amazon Prime, Netflix ve benzeri akış sitelerine erişmenize izin verebilir. Ayrıca, BBC iPlayer gibi diğer bölgelerdeki siteleri izlemenize de olanak tanır.

Android için En İyi VPN Uygulamaları Nelerdir?

Ardından, şu anda mevcut olan en iyi beş Android VPN uygulamasına sahibiz:

ExpressVPN

ExpressVPN basit kullanıcı arayüzü, hızlı bağlantıları ve yüksek güvenliği ile öne çıkıyor. Uygulama, mükemmel bir konum seçici, güvenli olmayan ağ tespiti ve artırılmış güvenlik için “kill switch” gibi bazı özel gizlilik araçları içerir. Hafiftir, bu nedenle bağlıyken telefonunuzu yavaşlatmaz ve 30 günlük, soru sorulmadan, para iade garantisiyle birlikte gelir – üç ücretsiz ay ekstra.

NordVPN

NordVPN esas olarak gizliliği ve güçlü şifrelemesi ile öne çıkıyor ve PlayStore’da en iyisi olarak derecelendirildi. “Multi-hop” teknolojisini kullanarak birden fazla sunucu üzerinden web trafiğini şifreler.

Ekstra bir güvenlik katmanı olarak, bağlantılarınızı bir yerine iki ayrı sunucu üzerinden geçirmek için “Double VPN” teknolojisini kullanır. Ayrıca, Wi-Fi’ye her bağlandığınızda otomatik olarak NordVPN’e bağlanır. 30 günlük, satın almadan önce deneyin, para iade garantisi veriyorlar.

IPVanish

IPVanish süper hızlı indirme hızları ve sağlam şifrelemesi ile Android için en iyi VPN uygulamalarından biridir. Uygulama aracılığıyla, aynı anda on adede kadar cihaza akış yapabilir ve bağlanabilirsiniz. İnterneti yalnızca kendi VPN’leri üzerinden veya aynı anda genel ve özel bir ağa bağlanmanıza olanak tanıyan “Bölünmüş Tünel” özelliği ile kullanma seçeneğine sahipsiniz; bunu yapmak bant genişliğinizi hızlandırır.

Tünel Ayı

Tünel Ayı ücretsiz bir seçenektir – VPN’inizi çok sık kullanmayı düşünmediğiniz zamanlar için mükemmeldir. Bu uygulama ile indirebilir, şifreleyebilir, anahtarı kapatabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. AES-256 şifreleme kullanır ve en yüksek veri koruma standardı olan SHA-256 ile verilerin kimliğini doğrular.

Sörf köpekbalığı

Sörf köpekbalığı kullanım kolaylığı, cihaz uyumluluğu ve özel GPS sahtekarlığı özelliği nedeniyle Android için bir başka favori VPN’dir. Bu, seçtiğiniz bir VPN sunucusu için koordinatları kullanarak esasen koordinatlarınızı gizlemenizi sağlar. Uyumlu cihazların listesi etkileyicidir; Xbox ve Fire TV Stick ile çalışan, akış ve oyun için harika olan VPN’e her gün rastlamıyorsunuz.

Android için VPN ile İnternet Kullanımınızı Gizli Tutma

kullanarak vpn Android cihazınız aracılığıyla internete erişmek, kimliğinizi ve hassas verilerinizi korumanıza olanak tanır, kişisel telefon bilgilerinizin çalınmasını önler ve çevrimiçi meraklıları uzak tutar.

Artık size bir Android cihazla nasıl VPN kullanılacağını gösterdiğimize göre, VPN kullanmanın ne gibi yararları oldu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory