Twitch’te Sohbet Nasıl Kapatılır

Twitch sohbeti, uygulamanın akışı birçok içerik oluşturucu için uygun bir kariyer seçeneği haline getirmeyi başarmasının nedenlerinden biri olabilir. Metin web sitelerinin ve hatta önceden hazırlanmış videoların rekabet edemeyeceği bir ölçekte bağlantı ve etkileşim sağladı (yayın platformlarının yükselişinde ve hatta YouTube’un akışları benimsemesinde açıkça görüldüğü gibi). Adını “Sadece Sohbet Etmek” gibi bazı akış kategorileri, yalnızca izleyicilerle […]

Twitch’te Sohbet Nasıl Kapatılır

Twitch sohbeti, uygulamanın akışı birçok içerik oluşturucu için uygun bir kariyer seçeneği haline getirmeyi başarmasının nedenlerinden biri olabilir. Metin web sitelerinin ve hatta önceden hazırlanmış videoların rekabet edemeyeceği bir ölçekte bağlantı ve etkileşim sağladı (yayın platformlarının yükselişinde ve hatta YouTube’un akışları benimsemesinde açıkça görüldüğü gibi).

Adını “Sadece Sohbet Etmek” gibi bazı akış kategorileri, yalnızca izleyicilerle anında etkileşim olasılığı nedeniyle yükseldi. Ancak, sohbet gereksiz hale gelebilir, kafa karıştırıcı olabilir veya sadece yolunuzu kapatabilir.

Ayrıca Twitch’teki diğer kullanıcılar tarafından taciz edilebilirsiniz. Bu, kullanıcıların anonimlikten hoşlandığı birçok canlı yayın sohbet uygulaması için alışılmadık bir durum değildir. Ancak, bu vakaların sıklığı kötü davranış için bir mazeret değildir ve yaratıcıya odaklanmak için sohbet etmek için saklanabilirsiniz.

Bu kılavuz, Twitch’te sohbeti kapatma yöntemlerini vurgulayacaktır.

PC’de Akış Sohbetini Kapatma

PC’de Twitch sohbetini gizlemenin en basit yolu, genellikle “F” tuşuna basarak tam ekran moduna girmektir. Ancak, PC’nizde Twitch sohbetini kapatmak için farklı bir yöntem kullanabilir, ancak akış bilgisini içeride tutabilir ve diğer seçenekler arasında gezinebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Bir Twitch yayını açın.
 2. Sağ alttaki “Sohbet” düğmesinin yanındaki dişli simgesini tıklayın.
 3. “Sohbeti Gizle” seçeneğini seçin.
 4. Sohbet ekranı, Twitch sohbetinin kapatıldığını bildiren bir bildirimle değiştirilecektir. Tekrar açmak için sağ ortadaki düğmeye tıklayın.

Ayrıca sohbet penceresini küçülterek Twitch yayın sohbetini (veya yukarıdan gelen bildirimi) gizleyebilirsiniz. Küçült simgesi (“Daralt” olarak adlandırılır), sohbet ekranındaki “SOHBET AKIŞI” etiketinin solundadır. Akışın solundaki kanal listesini de daraltırsanız (diğer yönde benzer bir simgeyle), akış bilgisinde gezinme yeteneğini korurken genişletilmiş bir ekran elde edersiniz.

Telefonda Sohbeti Kapatma

Aşağıdaki adımlar, Android’de Twitch sohbetini kapatmanıza yardımcı olacaktır:

 1. Bir akışa katılın.
 2. Uygulama portre modundaysa, yatay moda taşımak için döndür simgesine (video akışının sol alt tarafında) dokunun.
 3. “Üzeri çizili sohbet” simgesine (döndürmenin solundaki simge) basın.

PS4’te Twitch Yayın Sohbetini Kapatma

PS4’ünüzden bir yayın izliyorsanız, sohbeti gizlemek için bilgisayardaki talimatları izleyin.

Ancak, Twitch hesabınızı bağlayarak doğrudan oyun akışı yapmak için konsolunuzu da kullanabilirsiniz. Bu durumda, sohbet seçeneğini kaplamadan tamamen kaldırabilirsiniz. Canlı yayına geçmeden önce yayın seçeneklerinden “Sohbet” seçeneğinin işaretini kaldırarak bunu yapabilirsiniz. PS4’te bu, “İzleyicilere Mesajı ve İzleyici Yorumlarını Görüntüle” şeklindedir.

Sohbet Filtreleri Nasıl Uygulanır?

Abone olduğunuz canlı yayınlarda devam eden tüm eğlenceli etkileşimleri kaçırmak istemeyebilirsiniz. Toksisiteden kaçmak için Twitch sohbetinizi filtreleyebilirsiniz. Bu seçenek, diğer kullanıcılarla güzel bağlantılarınızı sürdürmenize olanak tanır. Twitch hesabınızda sohbet filtrelerini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. “Sohbet ayarları”nı açın.
 2. “Grafik Filtreleri”ne gidin.
 3. Hesabınızda tanık olmak veya deneyimlemek istemediğiniz tüm seçenekler için anahtarı açın.

Twitch’in platformda herhangi bir taciz veya ayrımcılığa göz yummadığını unutmayın. Bu kuralları ihlal eden herhangi bir hesap hakkında şikayette bulunabilir ve şikayette bulunabilirsiniz.

Yayıncılar için Mobilde Twitch Sohbetini Yönetme

Twitch sohbetinizi, Twitch uygulaması aracılığıyla veya üçüncü taraf bir uygulama kullanarak mobil cihazınızda kolayca yönetebilirsiniz. Gezinme çubuğunda bulunan sohbet çubuğu aracılığıyla mobil cihazlarda sohbet paneline kolayca erişilebilir. Bu çubuğu ekranınızın altında göreceksiniz. Sohbet düğmesine dokunduğunuzda, sohbet penceresi en son görüntüleyen vurgulanmış olarak görüntülenecektir. Bazı sohbet yönetimi seçeneklerini ekranınızın üst kısmında bulabilirsiniz.

Üçüncü taraf uygulamaları, genellikle sohbet ayarlarınızı yönetmenize yardımcı olacak kapsamlı araçlar sunar. Ayrıca genel kullanıcı deneyiminizi geliştirirler. Bu uygulamaları kullanarak birden fazla cihazdaki sohbetleri de yönetebilirsiniz. Mobil cihazlarda farklı sohbet yönetimi seçeneklerini anlamak, görüntüleyenlerinizin ilgisini canlı tutacaktır. Ayrıca kanalınızın işlevini ve güvenliğini de iyileştirecektir.

Twitch Sohbetini Duraklatma

Çoğu kullanıcı, sürekli mesaj akışı nedeniyle sohbeti kapatmayı tercih eder. Metinlerin akışı onları yanıt vermekten alıkoyar. Twitch sohbetini duraklatmak, işlemleri yavaşlatmanıza yardımcı olabilir. Sohbetleri durdurmak, mesajları doğru bir şekilde okumanız ve yanıtlamanız için size zaman tanır. Twitch’te sohbeti şu şekilde duraklatabilirsiniz:

 1. Bir akış seçin.
 2. “Sohbet ayarları”nı genişletmek için dişli simgesini tıklayın.
 3. “Sohbeti duraklat”ı seçin.
 4. Açılır menüden sohbeti duraklatmak için bir yöntem seçin.

Sohbeti duraklatmaya yardımcı olması için Yalnızca kaydır, Fare üzerinde, Alt Tuşunu Tut ve Fare üzerinde ve Alt Tuşu arasında seçim yapabilirsiniz. “Fare üzerinde” seçeneği, sohbeti beş saniye duraklatır. Alt Tuşunu basılı tutmak, siz tuşlara basmayı bırakana kadar sohbet trafiğini de durduracaktır. “Yalnızca kaydır” seçeneği, sohbeti tamamen durdurur ve güncellemek için kaydırmanız gerekir.

SSS

Twitch sohbetinden yasaklanabilir misin?

Evet. Twitch sohbet hesabınızın yasaklanmasını önlemek için her zaman yayının kurallarına ve düzenlemelerine uyun.

Twitch uygulamasını neden yatay modda alamıyorsunuz?

Telefonunuzun portre modunda kilitli olup olmadığını kontrol edin.

Twitch’in Sizin İçin Çalışmasını Sağlayın

Twitch, çok eğlenceli ve sürükleyici bir deneyim yaratabilen sezgisel bir uygulamadır. Ancak, bazı kullanıcılar sosyal kelebeklerken, bazıları arkanıza yaslanıp gösterinin tadını çıkarmayı tercih ediyor ve bazı kullanıcılar sistemi suistimal ediyor. Alandaki olumsuz veya dikkat dağıtıcı etkileşimi ortadan kaldırmak için sohbetinizi kapatmanız oldukça anlaşılır bir davranıştır.

Sohbet kapalıyken görüntüleme deneyiminiz daha mı iyi yoksa daha mı kötü? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory