Bir Chromebook’ta Ekranınızı Nasıl Kaydedersiniz: Adım Adım Kılavuz

Chrome OS’deki yerel ekran kaydedici aracı, ekranınızdakileri kaydetmenin en kolay yoludur; birden çok kayıt seçeneği sunar. Ekranı Chromebook’unuza kaydetmek için şu adımları izleyin: Ctrl + Shift + Windows’u Göster tuşlarına basın. Açılan menüde Screen Record butonuna tıklayın. Sunulan üç seçenekten birini seçin: tam ekranı, kısmi ekranı veya pencereyi kaydedin. Kaydı sonlandırmak için menüdeki kırmızı Kaydı […]

Bir Chromebook’ta Ekranınızı Nasıl Kaydedersiniz: Adım Adım Kılavuz

Chrome OS’deki yerel ekran kaydedici aracı, ekranınızdakileri kaydetmenin en kolay yoludur; birden çok kayıt seçeneği sunar. Ekranı Chromebook’unuza kaydetmek için şu adımları izleyin:

  1. Ctrl + Shift + Windows’u Göster tuşlarına basın.

  2. Açılan menüde Screen Record butonuna tıklayın.

  3. Sunulan üç seçenekten birini seçin: tam ekranı, kısmi ekranı veya pencereyi kaydedin.

  4. Kaydı sonlandırmak için menüdeki kırmızı Kaydı Durdur düğmesine tıklayın.

Videonuz şimdi İndirilenler klasörüne kaydedilecek, ancak bunun yerine farklı bir kaydetme konumu seçebilirsiniz. Yerleşik ekran kayıt aracının Chromebook’un mikrofonundan ses kaydetme seçeneği sunduğunu unutmamak önemlidir; bu, ekranı kaydederken konuşuyorsanız sesin kaydedilen dosyaya dahil edileceği anlamına gelir. Web kameranızdan video kaydetmek de mümkündür. Bu seçeneklerin her ikisine de ekran kayıt menüsündeki dişli simgesine tıklayarak erişilebilir. Ekran kaydedici aracını kullanmanın tek dezavantajı, videoların bir WebM formatında kaydedilmesidir, bu nedenle dosyalara MP4 formatında ihtiyaç duyanların bunları manuel olarak dönüştürmesi gerekecektir.

Teknory