Bir döner tablayı Sonos hoparlörüne bağlama

Dijital müziğin evinizde akmasını sağlayacak en iyi Sonos ağ bağlantılı ses sistemini oluşturmak için yıllar ve yüzlerce, belki de binlerce dolar harcadınız. Ancak son zamanlarda pek çok kişi gibi siz de bakışlarınızın günümüzün en yeni eski modası olan vinile döndüğünü fark ettiniz ve güzel Sonos kurulumunuza bir pikap bağlayıp tamamen yeni bir analog ses sistemi […]

Bir döner tablayı Sonos hoparlörüne bağlama

Dijital müziğin evinizde akmasını sağlayacak en iyi Sonos ağ bağlantılı ses sistemini oluşturmak için yıllar ve yüzlerce, belki de binlerce dolar harcadınız. Ancak son zamanlarda pek çok kişi gibi siz de bakışlarınızın günümüzün en yeni eski modası olan vinile döndüğünü fark ettiniz ve güzel Sonos kurulumunuza bir pikap bağlayıp tamamen yeni bir analog ses sistemi için para harcamaktan kurtulup kurtulamayacağınızı merak ediyorsunuz.

İyi haber: Yapabilirsin. Ayrıca, Sonos Era 100, Sonos Era 300 hoparlörler ve son olarak da Sonos Move 2 gibi Sonos serisine yapılan en son eklemelerden bazılarıyla, bir plak çaları Sonos hoparlörlerine bağlamak için her zamankinden daha fazla seçenek var; dönmeye. Bunu yapmak, her zamanki gibi Sonos uygulaması aracılığıyla döner tabla hattı girişini seçmenize ve eğer böyle bir kuruluma sahipseniz vinilinizi Sonos hoparlörleriniz aracılığıyla birden fazla odada çalmanıza olanak tanır.

Bu denklemin karşı tarafındaysanız ve Sonos’u bir pikap ve üçüncü taraf hoparlörlerle mevcut analog kuruluma eklemek istiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğinizi de inceleyeceğiz. Başlayalım.

Pro-Ject T1 pikapın yerleşik fono ön amplifikatörü.

Derek Malcolm / Dijital Trendler

Hangi döner tablaya ihtiyacım var?

İlk önce ilk şeyler: bir döner tablaya ihtiyacınız olacak. Teknik açıdan konuşursak, herhangi bir döner tabla işinizi görecektir ve eğer henüz bir tane satın almadıysanız, size birkaç tane önerebiliriz. en iyileri olduğunu düşünüyoruz.

Yine de bir uyarı var. Döner tablanızı bir Sonos hoparlörüne veya sistemine bağlamak için, ya yerleşik bir fono ön amplifikatörüne sahip olana (yukarıdaki resimde gösterildiği gibi) ihtiyacınız olacak ya da harici bir fono ön amplifikatörü (fono aşaması olarak da bilinir) satın almanız gerekecek. bağlamak için. Neden? Çünkü pikapların kendisi yalnızca çok düşük bir sinyal üretir ve ön amplifikatör, düzgün bir şekilde yükseltilebilmesi için onu güçlendirir. Piyasada birkaç iyi preamp var ve bunlar 50 dolardan birkaç yüz dolara kadar herhangi bir yerde çalışabilirler. Çoğu durumda, iyi bir fono ön amplifikatörü, vasat bir dahili ön amplifikatöre sahip bir pikapın sesini iyileştirebilir, bu da dikkate alınması gereken bir şeydir.

Mikrofon anahtarını ve USB-C bağlantı noktasını gösteren Sonos Era 100'ün arka paneli.
Sonos Era 100’ün UCB-C hat girişi.

Simon Cohen / Dijital Trendler

Doğrudan Sonos hoparlörüne bağlanma

Yukarıda belirtildiği gibi, Sonos’un artık doğrudan giriş bağlantı noktalarıyla donattığı birkaç hoparlörü var. Bunlar şu anda Era 100 (249 $), Era 300 (449 $), Sonos Five (549 $) ve durdurulan Play:5’i içermektedir. Dikkat edilmesi gereken tek fark, iki yeni Era hoparlörün bir USB-C hat giriş bağlantı noktasına (yukarıdaki resimde) sahip olmasıdır. 3,5 mm’den USB-C’ye hat giriş adaptörü. Five ve daha eski Play:5, 3,5 mm’lik bir hat girişine sahiptir.

Pikapınızı bu Sonos Hoparlörlerine nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Döner tablanızda yerleşik bir fono ön amplifikatörü varsa, döner tablanın arkasındaki RCA çıkışlarına, kırmızı kırmızıya ve beyaz beyaza (sırasıyla sağ ve sol) olacak şekilde bir RCA kablosu bağlayın. Sahip olduğunuz Sonos hoparlöre bağlı olarak 3,5 mm kablonuzu doğrudan hoparlöre veya 3,5 mm adaptöre bağlayabilirsiniz.

Pro-Ject E1 döner tablanın RCA girişi.

Derek Malcolm / Dijital Trendler

Adım 2: Kablonun diğer ucunu Sonos hoparlörün USB-C’sine (Era 100 ve Era 500) veya 3,5 mm girişine (Sonos Five) bağlayın.

Sonos Era 100'ün arka paneli, mikrofon anahtarını ve analog giriş adaptörlü USB-C bağlantı noktasını gösteriyor.

Simon Cohen / Dijital Trendler

Aşama 3: Döner tablanızda yerleşik bir fono ön amplifikatörü yoksa ve harici bir tane satın aldıysanız (ki bu genellikle harici sabit disk boyutunda küçük bir kutudur), buradaki tek fark ilk önce sizin döner tablayı preamp’a bağlayın giriş RCA’dan RCA’ya kabloyla – öncekiyle aynı, beyazdan beyaza, kırmızıdan kırmızıya. Kurulumunuz buysa aşağıdaki ‘Sonos uygulamasıyla vinilinizi çalın’ bölümüne geçebilirsiniz.

Bir fono ön amplifikatörünün arkası.

Derek Malcolm / Dijital Trendler

Adım 4: Daha sonra preamp’tan çıktıyukarıdaki 1. adıma benzer şekilde Sonos hoparlörünün hat girişi. Preamp’ı güce takın ve artık hazırsınız. Oynamaya başlamak için aşağıdaki Sonos uygulaması bölümüne geçin.

Hoparlör kabloları bağlı olan Sonos Amp.
Sonos Amfi

Sonolar

Sonos Amplifikatöre Bağlanma

Sonos Amp (699 $) Sonos ağ akışı deneyimini bir dizi üçüncü taraf sunucuya eklemenizi sağlayan iyi bir çözümdür. pasif hoparlörler Kanal başına 125 watt yeterli güçtür, ancak Sonos bağlantısı aynı zamanda evdeki herhangi bir Sonos hoparlörüne kablosuz olarak akış yapmanıza da olanak tanır. Her iki teknolojinin iyi bir karışımı.

Sonos Amp’in arkasında, bir döner tablaya bağlayabileceğiniz bir dizi RCA girişi bulunur. İşte nasıl.

Aşama 1: Dahili fono ön amplifikatöre sahip bir pikaptan: Bir RCA kablosuyla tek yapmanız gereken, pikabın RCA çıkışından doğrudan Sonos Amp’in RCA girişine bağlanmak ve kullanıma hazırdır.

Adım 2: Yerleşik fono ön amplifikatörü olmayan bir pikaptan: Yukarıdaki bölümde bahsedildiği gibi, önce pikapınızı harici fono ön amplifikatöre bağlamanız ve ardından ön amplifikatörü Sonos Amp’in RCA girişine bağlamanız gerekir. Preamp’ı güce takın ve aşağıdaki Sonos uygulaması bölümüne atlamaya hazırsınız.

Masanın üzerinde döner tabla bulunan bir Sonos Limanı.

Sonolar

Sonos Bağlantı Noktasına Bağlanma

Sonos Limanı (449 $) Herhangi bir amplifikasyonu olmaması ve halihazırda bir amplifikatör veya alıcı ve bir dizi hoparlör, hatta bir set ile stereo kurulumuna sahip olanlar için tasarlanmış olması dışında Sonos Amp’e benzer. güçlü hoparlörler.

Bağlantı Noktasını bağlamak, amplifikasyonla hemen hemen tüm mevcut kurulumlara Sonos bağlantısı eklemenizi sağlar; böylece müziğinizi evinizdeki Sonos hoparlörlerine ve kurulumunuzdaki hoparlörler aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Buraya herhangi bir gereksiz adım eklemeyeceğiz, ancak döner tablanızı Bağlantı Noktasına bağlamak, temelde Sonos Amp’i yerleşik bir fono ön amplifikatörümüz olmadan bağlamakla aynıdır. çıktı Daha sonra Sonos Bağlantı Noktasının mevcut bir analog AUX girişine veya alıcınızdaki veya amplifikatörünüzdeki hat girişine bağlanır.

Birisi, ekranında Sonos uygulaması bulunan bir telefonu tutuyor.

Sonolar

Sonos uygulamasıyla vinilinizi nasıl oynatabilirsiniz?

Döner tablanızı seçtiğiniz Sonos kurulumuna bağladıktan sonra tek yapmanız gereken, döner tablaya erişmek üzere sistemi değiştirmek için Sonos uygulamasını kullanmaktır. Ancak bir uyarı: Sonos uygulamasının yeniden tasarlanan en son sürümüyle işler değişti (birçok kişi memnun değilim) ve Line-in’e ulaşma adımları farklıdır. İşte nasıl:

Aşama 1: Yeni sürümde açılacak olan Sonos uygulamasını başlatın Ev ekran.

Adım 2: Aşağıya doğru kaydır Kaynaklarınız, nerede göreceksin Hat Girişi uyumlu bir Sonos hoparlörüne bağlı bir Sonos adaptörünüz veya etkin bir Hat Girişiniz varsa.

Aşama 3: Seçme Hat Girişi sisteminizde bulunan ve Line-In aracılığıyla bağlanan tüm bileşenlerin görüneceği yeni bir bölüm açacaktır. İstediğinizi seçin ve tuşuna basın Oynamak.

Sonos Dönemi 300.

Simon Cohen / Dijital Trendler

Vinilinizi Sonos Bluetooth ile çalın

Vinil kayıtlarınızı Sonos sisteminiz üzerinden oynatmak için kullanabileceğiniz son bir yöntem var ve bu da iyi Bluetooth’tur. Sonos, Wi-Fi ağı tabanlı bir akış sistemi olarak yaygın olarak bilinmesine rağmen, son birkaç yıldır Sonos, Bluetooth’u daha fazla ürününe ekleyerek benimsedi.

Şu anda Bluetooth bağlantılı Sonos hoparlörleri arasında Sonos Move ve Move 2, Roam, Roam SL ve en yeni Roam 2 ile Era 100 ve Era 300 hoparlörleri yer alıyor. Bu bağlantı, Wi-Fi ağı olmadığında veya Roam ve Move hoparlörleri durumunda hareket halindeyken müzik akışını mümkün kılıyor.

Mükemmel gibi Bluetooth bağlantılı bir pikapınız varsa Audio-Technica AT-LP120XBT, daha eski Bluetooth ve Wi-Fi özelliği nedeniyle yalnızca kendi üzerinde oynatmayla sınırlı olan Move hariç, vinil müziği tüm Sonos sisteminize göndermek için de kullanılabilen yukarıdaki Sonos hoparlörlerinden biriyle eşleştirebilirsiniz. -Fi antenleri ayrıdır ancak Roam ve Era hoparlörlerinde birleştirilmiştir. Dolayısıyla Hareket ikisini aynı anda yapamaz.

Bluetooth döner tablayı Bluetooth özellikli Sonos hoparlörle nasıl eşleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Ancak bunun döner tablaya bağlı olarak değişebileceğini unutmayın; bazıları uygulamaları kullanırken bazıları kullanmaz. Eşleştirme talimatları için döner tablanızın kullanım kılavuzuna bakın.

Aşama 1: Döner tablayı ve Sonos hoparlörünü yan yana (en fazla birkaç metre mesafeye) yerleştirin.

Adım 2: Arkadaki düğmeyi iki saniye basılı tutup ardından bırakarak, açık ve uyanık olan Sonos hoparlörü eşleştirme moduna getirin. Bir eşleştirme sesi duyacaksınız ve hoparlördeki ışık mavi renkte yanıp sönecektir.

Sonos Era 300 Bluetooth düğmesi.

Simon Cohen / Dijital Trendler

Aşama 3: Döner tablayı eşleştirme moduna getirin. Muhtemelen arka tarafta basmak için bir düğme olacaktır; döner tablanızın talimatlarını izleyin.

Adım 4: İki cihazın otomatik olarak eşleşmesi gerekir ancak Sonos hoparlöründen başka bir eşleştirme sesi duyacaksınız ve LED ışığı sabit mavi renkte yanacaktır.

Adım 5: Bir plak çalın ve her şeyin çalıştığından emin olun. Telefonunuz Wi-Fi’ye bağlıyken Sonos uygulamasını kullanarak, müziği oraya da göndermek için hoparlörü Sonos sisteminizdeki diğer kişilerle gruplandırabilirsiniz.

Son olarak, Bluetooth aracılığıyla vinil çalmanın bir bakıma iyi olduğunu belirtmezsem ihmalkarlık etmiş olurum, ancak Sonos’un yalnızca standart SBC ve AAC Bluetooth codec bileşenlerini desteklediğini unutmayın; bu nedenle çoğu insan için kulağa hoş gelecektir. , analog sinyali Sonos sistemi aracılığıyla göndermeden önce çok daha yüksek kalitede yeniden üreten, analog bir sistem veya yukarıda özetlenen diğer hat giriş seçeneklerinden biri yoluyla vinilin netliğine veya ses kalitesine yakın olmayacaktır. .

Yamaha MusicCast Vinyl500

Dan Baker/Dijital Trendler

Editörlerin Önerileri


Teknory