Bir Fotoğraftan Çizgi Film Avatarı Nasıl Oluşturulur

Birçok sosyal medya sitesi, kullanıcılarının, kişinin veya kullanıcının avatarları, çizgi film benzeri görüntüleri oluşturmasına izin verir. Avatarlar, Facebook ve Bitmoji dahil olmak üzere her türlü web sitesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok çevrimiçi platformdan birinin yardımıyla fotoğraflı veya fotoğrafsız kendi çizgi filminizi oluşturabilirsiniz. Çizgi film avatarı oluşturmak çok kolaydır ve bunu ücretsiz yazılım ve çevrimiçi bulunan […]

Bir Fotoğraftan Çizgi Film Avatarı Nasıl Oluşturulur

Birçok sosyal medya sitesi, kullanıcılarının, kişinin veya kullanıcının avatarları, çizgi film benzeri görüntüleri oluşturmasına izin verir. Avatarlar, Facebook ve Bitmoji dahil olmak üzere her türlü web sitesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok çevrimiçi platformdan birinin yardımıyla fotoğraflı veya fotoğrafsız kendi çizgi filminizi oluşturabilirsiniz.

Çizgi film avatarı oluşturmak çok kolaydır ve bunu ücretsiz yazılım ve çevrimiçi bulunan web siteleri ile yapabilirsiniz. Bu yazıda size hem fotoğraftan hem de sıfırdan kendiniz için çizgi film avatarı oluşturmanın temellerini göstereceğiz.

Android’de Bir Fotoğraftan Karikatür Nasıl Oluşturulur

Bir Android cihazda en sevdiğiniz fotoğrafın çizgi film versiyonunu yapmak gerçekten çok basit. Bir üçüncü taraf uygulaması kullanmanız gerekecek çünkü yerel fotoğraf düzenleyici birçok harika seçeneğe sahip olmasına rağmen çizgi film yapma seçeneği sunmuyor.

Ücretsiz, yüksek kaliteli bir uygulama için Google Play Store’u araştırdık ve bulduk Karikatür Fotoğraf Editörü.

Öncelikle, uygulamayı yüklemeniz ve Android cihazınızda depolanan fotoğraflara erişmesine izin vermeniz gerekir. Ardından, fotoğrafınızı karikatür haline getirmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Uygulamayı açın ve dokunun. Fotoğraflar.
 2. Telefonunuzun galerisinden bir fotoğraf seçin. Ardından, görene kadar alttaki seçimler arasında gezinin. Karikatür+ seçenek. Elbette, istediğiniz seçeneklerden herhangi birini seçebilirsiniz.
 3. üzerine dokunun indirme simgesi fotoğrafı telefonunuzun galerisine kaydetmek için

Hepsi bu kadar! Fotoğrafınız artık bir çizgi film gibi görünecek ve galerinize kaydedildi ve herkesle paylaşmanız için hazır. Google Play Store’da pek çok uygulama mevcuttur, bu nedenle daha fazla özellik istiyorsanız kesinlikle diğer uygulamaları arayın. Karşılaştığınız uygulamaların çoğunun aylık abonelik ücreti olacağını unutmayın.

iOS’ta Bir Fotoğraftan Çizgi film Nasıl Oluşturulur

Bir iPhone’daki yerel fotoğraf düzenleyici, resimlerinizi bir karikatüre dönüştürmez. Neyse ki, iOS kullanıcıları için de üçüncü taraf uygulamaları var.

için mevcut uygulamalardan biri iOS kullanıcıları ToonMe’dir. Bu basit uygulama ücretsizdir ve kullanımı kolaydır.

iPhone veya iPad kullanıyorsanız, bir fotoğrafı şu şekilde karikatüre dönüştürebilirsiniz:

 1. ToonMe uygulamasına dokunun ve ToonMe simgesi sol alt köşede.
 2. Seçtiğiniz fotoğrafı yüklemek için dokunun. Uygulamayı ilk kez kullanıyorsanız, simgesine dokunmanız gerekir. İzin vermek Herhangi bir fotoğraf yüklemeden önce.
 3. Uygulama, fotoğrafınızı çizgi film haline getirmek için tüm işi otomatik olarak yapar. Ardından, indirme simgesi resmi galerinize eklemek için

  ToonMe’nin ücretsiz sürümü, fotoğraflarınızı çizgi filmlere dönüştürecek. Ancak daha fazla işlevsellik istiyorsanız, Pro sürümüne ayda yalnızca 4,99 ABD doları karşılığında kaydolabilirsiniz.

Yukarıda tartıştığımız gibi, App Store’da fotoğraflarınıza çizgi film görünümü verecek pek çok uygulama bulunmaktadır. ToonMe’nin sunduğundan daha fazlasını yapmak istiyorsanız, App Store’da basit bir arama kesinlikle daha fazla harika seçenek ortaya çıkaracaktır.

Bilgisayardaki Bir Fotoğraftan Çizgi film Nasıl Oluşturulur

PC kullanıcılarının fotoğraf düzenleme için o kadar çok olasılığı vardır ki, seçeneklerinizi daraltmak zor olabilir. Uygulamaları, web sitelerini ve yazılımları kullanabilirsiniz. Makalemizin amaçları doğrultusunda, basit ve ücretsiz arıyorduk. Hızlı bir internet araması, göreve hazır birçok web sitesini ve uygulamayı açacaktır.

Severiz PhotoCartoon.net. Kullanımı kolay, ücretsiz ve herhangi bir oturum açma bilgisi veya kişisel bilgi gerektirmiyor.

PC’de herhangi bir fotoğrafı nasıl karikatüre dönüştüreceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Cartoon.net web sitesine gidin ve tıklayın Araştır karikatüre dönüştürmek istediğiniz fotoğrafı seçmek için
 2. Tıklamak Çevrimiçi Karikatürize Edin.
 3. Web sitesi tüm işi sizin için yapacak. Tıklamak İndirmek.

Resminizin karikatür versiyonu seçtiğiniz dosyada görünecektir. Yukarıda vurguladığımız Android uygulaması gibi, istediğiniz herhangi bir resmi kullanabilirsiniz; Bu web sitesi sizi özçekimlerle sınırlamaz.

Diğer seçenekler

Bu kadar çok uygulama mevcutken doğru olanı bulmak zor olabilir. Mevcut tüm uygulamaların bir listesini görmek için Apple App Store veya Google Play Store’un arama çubuğuna “karikatür avatar fotoğraf makinesi” yazın.

Seçiminiz, aradığınız çizgi film karakteri stilinin yanı sıra kontrol düzeyi ve yazılımınızda olmasını istediğiniz düzenleme seçeneklerinin sayısına bağlı olacaktır. Deneyebileceğiniz birkaç örnek Karikatür Fotoğraf Editörü Game Brain tarafından ve karikatür fotoğraf Pixelab tarafından. Her ikisi de fotoğraf düzenleyicidir ve bir uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirilebilir.

Not: Bir iOS aygıtınız varsa, şunlara göz atmak isteyebilirsiniz:

 1. Cartoon Face animasyon yaratıcısı tarafından VicMan LLC
 2. Clip2Comic & Caricature Maker DigitalMasterpieces GmbH tarafından
 3. Beni Çiz! Bluebear Technologies Ltd. tarafından

Bahsedilenler gibi çoğu fotoğraf düzenleme uygulamasını indirmek ücretsizdir, ancak genellikle uygulama içi satın alımların geçerli olduğunu unutmayın.

Beğendiğiniz uygulamayı indirdiğinizde, kurulum sürecini takip etmeniz ve uygulamanın telefonunuzdaki fotoğraflara erişebildiğinden emin olmanız yeterlidir. Her uygulamanın bir yükleme seçeneği olacaktır. Buna dokunun ve kullanmak istediğiniz resmi yükleyin.

Herhangi bir yazılım yüklemek veya bir uygulama kullanmak istemiyorsanız, birçok web tabanlı hizmet fotoğrafınıza göre sizin için bir avatar oluşturur. Nasıl görünebileceğinizi görmek için birkaç seçeneğe bakalım.

BeFunky Tek Tıkla Dönüştürücü

BeFunky birçok farklı özellik ve seçeneğe sahip bir çevrimiçi grafik hizmetidir ve sahip oldukları seçeneklerden biri de tek tıklamayla fotoğraf karikatür oluşturucudur. Bu, ücretsiz ürünlerinden bir yükseltmedir, ancak ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Yukarıdaki görüntü, nihai çıktının bir örneğidir. Gördüğünüz gibi, önceki çizgi filmden tamamen farklı bir havası var, bu yüzden size uygun stili seçmek için çeşitli seçeneklerle oynamak isteyebilirsiniz.

LunaPic

LunaPic fotoğrafları çizgi filme dönüştürebilen başka bir çevrimiçi fotoğraf düzenleyicidir. Sitede çok çeşitli başka düzenleme araçları da vardır. Yukarıdaki resim, varsayılan çizgi film filtresidir.

Fotoğrafsız Avatar Oluşturma

Kontrol etmek isteyebileceğiniz başka bir seçenek de çizgi film avatar yaratıcısıdır. Bu uygulamalar, fotoğraf veya herhangi bir sanatsal yetenek gerektirmez ve sizi en iyi temsil eden özellikleri seçip seçmenize olanak tanır.

Farklı sanatsal stiller için karakter yaratıcıları var. Anime karakterlerini tercih ediyorsanız, kontrol etmek isteyebilirsiniz. Avatar Yapıcı: Anime Avatars Makers Factory tarafından. Elbette, Bitmoji gibi uygulamaların dahili bir karikatür oluşturucusu vardır.

Kendinizin aslında sizin fotoğrafınız olmayan basit bir temsilini istiyorsanız çizgi film avatar oluşturucuları kullanışlıdır. Bunun gibi avatarlar, kimliğinizi bir sır olarak saklamak, ancak yine de gerçek ve gerçek benliğinizi ifade etmek istediğiniz halka açık forumlar veya diğer çevrimiçi yerler için ihtiyacınız olduğunda kullanışlı olabilir.

Fotoğrafınızı karikatür haline getirmek için kullanabileceğiniz bazı web siteleri de vardır. hakkında öğretici bir makale yazdık. Kendinizi ücretsiz olarak karikatürize edebileceğiniz web siteleri!

Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğraf düzenleme gerçekten eğlenceli! Bir fotoğrafın nasıl çizgi filme dönüştürüleceği hakkında daha fazla sorunuz varsa, okumaya devam edin!

Bitmoji ile çizgi film avatarı arasındaki fark nedir?

Bitmojiler, son birkaç yılda Sosyal Medya platformlarında oldukça popüler hale geldi. Onlar sizin çizgi film versiyonlarınızdır, ancak büyük bir farkla; mevcut fotoğrafınızı karikatüre dönüştürmezler. Bunun yerine, Bitmoji sitesine veya uygulamasına gidersiniz, bir hesap oluşturursunuz ve benzerliğinizi sıfırdan oluşturursunuz. Bitmojiler saç renginizi, cilt tonlarınızı, göz renklerinizi ve hatta kıyafetlerinizi seçmenize izin verir.

Snapchat ve şimdi Facebook kullanıyorsanız, Bitmoji’nizi mevcut ruh halinizi yansıtmak istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Üçüncü taraf uygulamaları veya web siteleri kullanmadan fotoğrafımı karikatüre dönüştürebilir miyim?

Cep telefonu düzenleme araçları eskisinden çok daha iyi hale gelse de, henüz bir fotoğrafı çizgi film avatarına dönüştürmemize izin vermiyorlar. Belki de yakında bu yerel işlevselliği göreceğiz.

Son düşünceler

Birçok kamera uygulamasında, mevcut fotoğraflarda kullanabileceğiniz “sanatsal” filtreler bulunur. Başka bir uygulama indirmek yerine, bu yeteneklere zaten sahip olup olmadığınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Telefonunuzla birlikte gelenden farklı bir kamera uygulamanız varsa, bu tür filtrelere sahip olma olasılığınız daha yüksektir.

Son olarak, stok kameranızı kullanıyorsanız hala seçenekleriniz var. Önerilen uygulamalara göz atın veya yenilerini deneyin. Çoğu, uygulama mağazanızda ücretsizdir, bu nedenle sizin için doğru olanı bulana kadar birkaçını deneyin.

Teknory