Bir güvenlik riski nedeniyle yeni geri çağrılmış olabileceğinden LG TV’nizi kontrol edin.

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR LG Electronics, Mart ve Eylül 2022 arasında satılan 52.000 TV’yi geri çağırdı. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC), geri çağrılan TV’lerin ciddi bir devrilme ve tuzağa düşme tehlikesi oluşturduğunu söylüyor. Sorun TV’ler için kullanılan sehpalardan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bir LG TV’niz varsa, hangi modele sahip olduğunuzu kontrol etmek […]

Bir güvenlik riski nedeniyle yeni geri çağrılmış olabileceğinden LG TV’nizi kontrol edin.

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • LG Electronics, Mart ve Eylül 2022 arasında satılan 52.000 TV’yi geri çağırdı.
  • ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC), geri çağrılan TV’lerin ciddi bir devrilme ve tuzağa düşme tehlikesi oluşturduğunu söylüyor.
  • Sorun TV’ler için kullanılan sehpalardan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Bir LG TV’niz varsa, hangi modele sahip olduğunuzu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Mart ve Eylül 2022 arasında satılan 52.000’e kadar LG TV’yi etkileyen bir geri çağırma bildirimi yayınlandı.

LG Electronics, 86 inç TV’lerinin dört modelini geri çağırdı. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) geri çağırma bildirimi diyor, geri çağırmanın TV’lerin ciddi bir devrilme ve tuzağa düşme tehlikesi oluşturmasından kaynaklandığını açıklıyor.

Etkilenen TV’ler 86NANO75UQA, 86UQ7070ZUD, 86UQ7590PUD ve 86NANO75UQA model numaralarını taşır. 202RM, 203RM, 204RM, 205RM, 206RM, 207RM veya 208RM ile başlayan seri numarasını da kontrol edebilirsiniz.

Göre Dijital Trendler, bildirilen 12 devrilme vakası var. Neyse ki, bildirilen vakaların hiçbiri yaralanma veya ölümle sonuçlanmadı.

Görünüşe göre TV’lerin kendi başlarına bir kusuru yok, daha çok onları desteklemek için kullanılan sehpalar. Yaklaşık 100 kilo ağırlığında olan televizyonlar sehpalara çok fazla yük bindirerek hasarlara neden olabiliyor.

Ancak LG, TV’lerinin ve standlarının arızalı olduğuna inanmıyor. verilen açıklamada Dijital TrendlerLG diyor ki:

Bazı LG 86 inç UHD TV modellerinde standın yanlış kurulumunun TV’nin destek ayağının bütünlüğünde güvenlik açığı yaratabileceği LG’nin dikkatini çekmiştir. Ancak bu güvenlik açığı yalnızca stand düzgün şekilde kurulmadığında ortaya çıkar. Stand tam olarak ürün talimatlarında anlatıldığı gibi kurulduğunda ve verilen tüm vidalar kullanıldığında ve uygun şekilde sıkıldığında bu yapısal arıza oluşmaz.

Bu durumda söz konusu olan stantlar olduğu için televizyonunu monte ettiren kişinin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacaktır. CPSC, sehpa kullananlar için bacakların çıkarılmasını ve TV’nin çocuklardan uzak, güvenli bir yere yerleştirilmesini önerir.

Açıklamada yer alan LG, sahiplerine destek sunduğunu söylüyor:

Birincil düzeltici eylem olarak LG, tüketicilere, standın öğelerinin doğru şekilde kurulduğunu doğrulamak için kapsamlı bir öz denetimin nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin ek talimatlar (hem yazılı hem de video formatlarında) sunmuştur. Teknisyen ziyaretleri ve yeni vidalar veya stant elemanları gibi ek önlemler de her duruma göre değerlendirilmiştir.

Geri çağırma, ABD’de etkilenen 52.000 modeli kapsarken, Meksika’da satılan 2.900 adet veya Kanada’da satılan 1.800 adet modeli kapsamıyor.

Bir güvenlik riski nedeniyle yeni geri çağrılmış olabileceğinden LG TV’nizi kontrol edin.

Teknory