Samsung Galaxy S23 performans geçişi hala orada

TL;DR oyun Optimizasyonu Hizmetini (GOS) kapatmak için bir Samsung Galaxy S23 performans geçiş anahtarı vardır. Bu özellik, yoğun bir kısma tartışmasından geçen Galaxy S22’den devam ediyor. Geçişin Galaxy S23’te gerekli olup olmadığını zaman gösterecek, ancak orada. 2022’de Samsung, oyun Optimizasyonu Hizmeti (GOS) aracılığıyla Galaxy S22 serisindeki oyunları kısıtladığı ancak kıyaslama uygulamalarını kısıtlamadığı ortaya çıktığında pek […]

Samsung Galaxy S23 performans geçişi hala orada

TL;DR

  • oyun Optimizasyonu Hizmetini (GOS) kapatmak için bir Samsung Galaxy S23 performans geçiş anahtarı vardır.
  • Bu özellik, yoğun bir kısma tartışmasından geçen Galaxy S22’den devam ediyor.
  • Geçişin Galaxy S23’te gerekli olup olmadığını zaman gösterecek, ancak orada.

2022’de Samsung, oyun Optimizasyonu Hizmeti (GOS) aracılığıyla Galaxy S22 serisindeki oyunları kısıtladığı ancak kıyaslama uygulamalarını kısıtlamadığı ortaya çıktığında pek çok eleştiriyle karşılaştı. Özünde, bu, kullanıcıların gerçek dünyada sürdürebilecekleri kıyaslamalarda yapay puanlara izin verdi. Buna yanıt olarak Samsung, One UI içinde kullanıcıların GOS’u manuel olarak kapatmasına izin veren bir güncelleme yayınladı. Bu, oyunlarda Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin (ve Exynos 2200 modelinin) tam gücüne erişime izin verdi.

Bugün Samsung, 2023 Galaxy S telefonlarının örtüsünü kaldırdı. Şimdi, Android Yetkilisi Samsung Galaxy S23’ün de Galaxy S22’de gördüğümüzle tamamen aynı görünen bir GOS performans geçişine sahip olduğunu öğrendi. Aşağıdaki ekran görüntüsüne göz atın.

oyun güçlendirici GOS geçişi” alt=”Samsung Galaxy S23 oyun güçlendirici GOS geçişi” src=”https://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/2023/02/Samsung-Galaxy-S23-game-booster-GOS-toggle.jpg”/>

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

Bu geçişin varlığının ne anlama geldiği açık değil. Samsung’un Galaxy S22’de bu seçeneği sunmasının ana nedenlerinden biri, telefonun işlemcisinin aşırı ısınması ve bazı senaryolarda (örn. oyun oynama) pili tüketmesiydi. Görünüşe göre, Galaxy S23 serisinin içindeki Snapdragon 8 Gen 2, diğer 8 Nesil 2 ve 8 Plus Gen 1 telefonlardan gördüklerimize dayanarak bu sorunu çözmelidir. Samsung’un bu telefonların çipinde ince ayar yapmak için Qualcomm ile çalıştığından bahsetmiyorum bile. Samsung’un bir GOS geçişine hiç ihtiyacı olmamalı.

Samsung’da 999,99 $

Samsung Galaxy S23 Artı

Geniş AMOLED ekran
Snapdragon 8 Gen 2 gücü
Daha büyük pil

Samsung’da 1.199,99 Dolar
Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra

Yeni 200MP ana kamera
Güzel ekran
S Pen işlevi

Bununla birlikte, bu, kullanıcılara oyun pili / performans optimizasyonlarını açıp kapatma seçeneği sunan Galaxy S22’den bir aktarım olabilir. Bazı kullanıcılar bunu, ısınmanın kaçınılmaz olarak bir sorun haline geleceği uzun süreli oyun oturumları için yararlı bulabilir. Bununla birlikte, 8. Nesil iddia edildiği kadar verimliyse, geçiş, daha aşırı kullanım durumları dışında Samsung Galaxy S23 performansıyla ilgili pek bir şey yapmayabilir.

GOS geçişi orada, ancak bunun performans üzerinde herhangi bir etkisinin olup olmadığı henüz net değil.

Yine de Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2’nin selefinin aşırı ısınma/pil boşaltma sorunlarını tamamen çözmeme ihtimali var. Durum buysa, Samsung, kullanıcıların optimizasyonlarını kapatmak isteyebileceğini düşündüğü için GOS anahtarı orada olabilir. Bu şekilde, geçen yılki ağır tartışmalardan önleyici bir şekilde kaçınmaya çalışıyor olabilir.

Burada herhangi bir sonuca varmadan önce Samsung Galaxy S23 performansıyla tüm testimizi yapmamız gerekecek. Ancak Galaxy S23’te GOS ile neler olup bittiğini merak ediyorsanız, şimdiye kadar bildiklerimiz bunlar.

Samsung Galaxy S23 performans geçişi hala orada

Teknory