Samsung, Galaxy akıllı yüzüğü ve AR gözlükleri üzerinde çalışıyor olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Samsung, Kore Fikri Mülkiyet Hakkı Bilgi Servisi’nde iki ticari marka başvurusunda bulundu. Ticari markalar Galaxy Ring ve Galaxy Glass içindir. Yüzük, sağlık göstergelerini veya uykuyu ölçmek için akıllı bir cihaz olarak tanımlanıyor. Gözlükler “akıllı gözlük”, “kulaklık”, “sanal gerçeklik deneyimi için kulaklık”, “artırılmış gerçeklik deneyimi için kulaklık” olarak etiketlendi. Samsung’un […]

Samsung, Galaxy akıllı yüzüğü ve AR gözlükleri üzerinde çalışıyor olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung, Kore Fikri Mülkiyet Hakkı Bilgi Servisi’nde iki ticari marka başvurusunda bulundu.
  • Ticari markalar Galaxy Ring ve Galaxy Glass içindir.
  • Yüzük, sağlık göstergelerini veya uykuyu ölçmek için akıllı bir cihaz olarak tanımlanıyor.
  • Gözlükler “akıllı gözlük”, “kulaklık”, “sanal gerçeklik deneyimi için kulaklık”, “artırılmış gerçeklik deneyimi için kulaklık” olarak etiketlendi.

Samsung’un Şubat başındaki Galaxy Unpacked etkinliği sırasında şirket, genişletilmiş gerçeklik cihazları üzerinde çalışma planlarını açıkladı. Samsung o zamanlar herhangi bir detay paylaşmasa da yeni tescillenen bir ticari marka, ilk ürününün AR gözlüğü olabileceğine dair ipuçları veriyor. Ve başka bir ticari marka, bu gözlüklerin akıllı bir yüzükle birleştirilebileceğini öne sürüyor.

MWC 2023’teki tüm kargaşa sırasında Samsung, Kore’nin patent ve ticari marka ofisi olan Kore Fikri Mülkiyet Hakkı Bilgi Servisi’ne (KIPRIS) iki yeni ticari marka başvurusunda bulundu. Buna göre Giyilebilirticari markalardan biri Galaxy Ring adlı bir ürüne, diğeri ise Galaxy Glass adlı bir ürüne aittir.

Bu, Samsung’un akıllı bir yüzük geliştirmek için elini ilk kez denediği zaman değil. 2015 yılında teknoloji devi, akıllı ev cihazlarınızın yanı sıra telefonunuzu da kontrol etmenizi sağlayacak bir akıllı yüzük için patent başvurusunda bulundu.

için yakın zamanda keşfedilen ticari marka Galaksi Yüzük cihazı “sağlık göstergelerini ve/veya uykuyu yüzük şeklinde ölçen akıllı cihaz” olarak tanımlıyor. Bunun dışında uygulamadan alınacak pek bir şey yok.

gelince Galaksi Gözlükleridevam edecek daha da az bilgi var. Ancak “sanal gerçeklik deneyimi için kulaklık”, “artırılmış gerçeklik deneyimi için kulaklık”, “akıllı gözlük”, “akıllı telefon” ve “kulaklık” sınıflandırması altında etiketleniyor.

Samsung, 2023’te bu cihazlardan herhangi birini ortaya çıkaracak mı? Öğrenmek için beklememiz gerekecek.

Samsung, Galaxy akıllı yüzüğü ve AR gözlükleri üzerinde çalışıyor olabilir

Teknory