Bir Instagram Hesabının Ne Zaman Oluşturulduğu Nasıl Görüntülenir – Sizin veya Başkasının Hesabı

Sosyal medya platformu Instagram, 2010’daki başlangıcından ve 2012’deki Facebook’u satın almasından bu yana çok yol kat etti ve bazı insanlar en başından beri uygulamada aktif. O kadar uzun süredir kullanıyor olabilirsiniz ki, hesabınızı ne zaman oluşturduğunuzu hatırlamak imkansız. Bazı insanlar yılı ve hatta belki de ayı hatırlayabilir, ancak çoğu, Instagram dünyasına tam olarak ne zaman […]

Bir Instagram Hesabının Ne Zaman Oluşturulduğu Nasıl Görüntülenir – Sizin veya Başkasının Hesabı

Sosyal medya platformu Instagram, 2010’daki başlangıcından ve 2012’deki Facebook’u satın almasından bu yana çok yol kat etti ve bazı insanlar en başından beri uygulamada aktif. O kadar uzun süredir kullanıyor olabilirsiniz ki, hesabınızı ne zaman oluşturduğunuzu hatırlamak imkansız.

Bazı insanlar yılı ve hatta belki de ayı hatırlayabilir, ancak çoğu, Instagram dünyasına tam olarak ne zaman girdiklerini hatırlamak zorunda kalsalardı, bir boşluk çizerdi. Yıllardır Instagram’ı her gün kullanıyorsanız, günlük hayatınızın onsuz olduğu bir zamanı düşünmek zor olabilir.

Bu nedenle, Instagram hesabınızı oluşturduğunuz tarihi tam olarak hatırlamak, profilinize ne kadar süredir sahip olduğunuz, hesabınızın nasıl büyüdüğü ve belirli olayların ne zaman gerçekleştiği konusunda size daha iyi fikir verebilir. Bir PC, akıllı telefon veya web tarayıcısında bir Instagram hesabını kullanmaya başladığınız tarihi kontrol edebilirsiniz.

Nasıl Görüntülenir Senin Android/iOS kullanarak Instagram Oluşturma Tarihi

Çoğu kişi Instagram’ı daha kullanışlı olduğu için akıllı telefonlarında kullanıyor. Ayrıca, masaüstü sürümünden daha fazla özelliğe sahiptir. Android/iOS uygulamaları artık oluşturma tarihini içeriyor, ancak isterseniz bir tarayıcı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir PC için aşağıdaki tarayıcı talimatlarını takip etmek. Uygulamalar, daha sonra açıklanacak olan diğer profiller için oluşturulan tarihi de görüntüler.

Instagram uygulamasını kullanarak Android/iOS/iPhone’da “Oluşturma Tarihinizi” nasıl görüntüleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Başlat “Instagram uygulaması” sonra senin üzerine tıkla “profil” profil sayfanızı açmak için sağ alt kısımdaki simge.
 2. Şuna dokunun: “Hamburger” sağ üst kısımdaki simge (Menü).
 3. Seçmek “Etkinliğiniz.”
 4. Seçme “Hesap geçmişi.”
 5. Artık hesabınızın ne zaman başladığını gösteren “Hesap oluşturuldu” bölümünü görmelisiniz.

Nasıl Görüntülenir Senin PC kullanarak Instagram Oluşturma Tarihi

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda Instagram’ı kontrol etmeye alışkınsanız, katıldığınız tarihi kontrol etmek için bunları kullanabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

 1. git instagram web sonra senin üzerine tıkla “profil fotoğrafı” profil sayfanızı açmak için sağ üst bölümde
 2. tıklayın “profil ismi” tepede.
 3. Açılır pencerede, katılma tarihini göreceksiniz.

Bilgisayar Kullanarak Başka Birinin Instagram Oluşturma Tarihini Görüntüleme

Birçok nedenden dolayı, başka bir kullanıcının hesabını ne zaman oluşturduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Belki de bir ünlüyü takip ediyorsunuz ve hesaplarını ne zaman açtıklarını görmek istiyorsunuz. Belki bir profilin gerçekliğini kontrol etmek istersiniz? Belki de yeni bir takipçinin arkadaşlarınızdan biri gibi davranan bir hacker/spam gönderen yeni bir hesap olup olmadığını görmek istiyorsunuz. İmkanlar sonsuzdur.

Binlerce Instagram kullanıcısı, öncelikle bilgisayar korsanlığı yapmak veya genellikle saldırgan olan anonim yorumlar bırakmak için sahte hesaplar oluşturma eğilimindedir veya bunu başka biri gibi davranmak için yaparlar. Bir hesapta garip bir etkinlik fark ederseniz, ilk adımlardan biri katılım tarihini kontrol etmek ve bunun çok yeni olup olmadığına bakmaktır.

Başkası tarafından açılmış Instagram hesabının yaşını iki şekilde kontrol edebilirsiniz.

Oluşturulma Tarihini Öğrenmek İçin Instagram ‘Bu Hesap Hakkında’ Bölümüne Bakın

2018 yılında Instagram, çok takipçili hesaplar için doğrulama ve kimlik doğrulama konusunda iki önemli adım attı.

Bir Instagram hesabı belirli bir takip eşiğini geçtiğinde (Instagram sayı belirtmez), yaşı da dahil olmak üzere ilgili tüm bilgileri içeren “Bu Hesap Hakkında” bölümünü alır.

“Bu Hesap Hakkında” seçeneğini görmüyorsanız, profil, IG’nin belirlediği “Takipçi” eşiğine ulaşmamıştır.

Bir hesabın çok sayıda takipçisi olsa bile yakın zamanda takipçi kazanıp kazanmadığını kontrol edebilirsiniz. Ne de olsa, otomatik hizmetler yüksek takipçi sayıları vaat ediyor, ancak Instagram’ın yapay zekası ve botları, şüpheli etkinlikleri daha iyi tespit etmek için sürekli güncelleniyor. Ne olursa olsun, bir başkası tarafından açılmış Instagram hesabının yaşını PC tarayıcısı veya Android veya iOS/iPhone mobil uygulaması kullanarak öğrenebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

 1. “Instagram” Android veya iPhone’da uygulama. Kontrol etmek istediğiniz hesaba gidin, ardından “yatay üç nokta” (üç yatay nokta) sağ üst köşede.
 2. üzerine dokunun “Bu Hesap Hakkında” seçenek.
 3. Şimdi “Hesap Bilgileri” altında “Katılma Tarihi” ni görmelisiniz.

Hesabın oluşturulduğu tarihe göre, hesabın gerçek olup olmadığına karar verebilirsiniz. Konsept, şüpheli bir Facebook profilindeki gönderileri kontrol etmeye benzer. Nispeten yeniyse, orijinal olmayabilir. Bölüm ayrıca hesabın hangi ülkede olduğunu söyleyecek, eski kullanıcı adlarını listeleyecek ve onlarla paylaştığınız takipçileri görüntüleyecektir.

Profilin Instagram Katılım Tarihini Tahmin Etmek İçin Gönderileri Kontrol Edin

Varsayılan olarak, Instagram tüm profillerde “Bu Hesap Hakkında” bölümünü sağlamaz. Belirtildiği gibi, eklenen özelliği almak için hesabın belirli bir “Takipçi” eşiğine ulaşması gerekir. Daha az takipçisi olan eski profillere ek olarak, hatırı sayılır takipçi sayısına sahip profillerde bile buna sahip olmayabilir. Ancak, doğrulanmış tüm hesaplarda “Bu Hesap Hakkında” özelliği bulunur. Peki, kontrol etmek istediğiniz hesapta bölüm eksikse ne yapmanız gerekiyor?

Yapabileceğin pek bir şey yok. En iyi seçeneğiniz Instagram hesabına gidip ilk gönderiye gitmek. Oldukça yeni bir profile benziyorsa, kaydırılacak fazla bir şey olmayacaktır, bu da hesabın bir kopya veya sahte olduğu anlamına gelebilir. Her halükarda, eski gönderileri silmemiş olmaları veya kullanmaya başlamak için aylar sonra gündeme getirmemiş olmaları koşuluyla, ilk gönderinin tarihi, kişi veya işletmenin platforma katıldığı tarih civarında olabilir.

Ne yazık ki, yukarıdaki yöntem çok doğru değil, ancak en azından kullanıcının hesabına ne kadar süredir sahip olduğunu gösterebilir.


Bitirirken, Instagram hesabınızı oluşturduğunuz günden bu yana ne kadar zaman geçtiğini düşündüğünüzde şaşırmış olabilirsiniz veya birkaç hesap açıp hangisinin birinci veya ikinci olduğunu hatırlamıyor olabilirsiniz.

Diğer kullanıcıların hesaplarıyla ilgili olarak, ne kadar süredir Instagram’da olduklarını bilmenin çeşitli faydaları vardır. Birçok sahte ünlü hesabı var. Bu nedenle, “Bu Hesap Hakkında” bölümünü aramak, orijinalliği belirlemeye yardımcı olabilir.

Bir Instagram profilinde “Oluşturulma Tarihi” seçeneği yoksa, hesabın yaşını öğrenmenin en iyi yolu, sahip oldukları ilk gönderiye bakmaktır, ancak bunun ilk gönderi olduğu veya ne zaman gönderildiği asla garanti edilemez. hesabı açtı.

Teknory