Bir Mac’te Dosyaları Açma

Bir Mac bilgisayarda bir dosyayı açmak, gerçekleştirmesi çok kolay bir iştir. Ne tür bir arşiv dosyasını genişletmek istediğinize bağlı olarak, bunu üçüncü taraf bir uygulama kullanmadan yapabilmeniz gerekir. Zip dosyaları Mac’te şu şekilde açılabilir: Zip dosyasının bulunduğu Mac klasörüne gidin. Sıkıştırılmış dosyaya çift tıklayın. Bu kadar! Bunu yapmak, zip dosyasını otomatik olarak açmalı ve içeriği, […]

Bir Mac’te Dosyaları Açma

Bir Mac bilgisayarda bir dosyayı açmak, gerçekleştirmesi çok kolay bir iştir. Ne tür bir arşiv dosyasını genişletmek istediğinize bağlı olarak, bunu üçüncü taraf bir uygulama kullanmadan yapabilmeniz gerekir. Zip dosyaları Mac’te şu şekilde açılabilir:

  1. Zip dosyasının bulunduğu Mac klasörüne gidin.
  2. Sıkıştırılmış dosyaya çift tıklayın.

Bu kadar! Bunu yapmak, zip dosyasını otomatik olarak açmalı ve içeriği, orijinal zip dosyasıyla aynı Mac klasöründe görünmelidir. Zip dosyasının içinde yalnızca bir öğe varsa, sıkıştırılmış dosya benzer şekilde adlandırılmış bir dosyaya açılır. Gönderen bir klasöre birkaç dosya yerleştirdiyse, içeriği görüntülemek için ayıklanan klasöre çift tıklayabilirsiniz.

Sıkıştırılmış dosyaya çift tıklamanın işe yaramama ihtimaline karşı, Mac’te dosyaları açmanın başka bir yolu da Mac klavyenizdeki Kontrol düğmesini sağ tıklatmak veya basılı tutmak ve ardından sıkıştırılmış dosyaya tıklayıp Aç’ı seçmektir. İle ve Arşiv Yardımcı Programını seçin. Bu, dosyaları zip biçiminde sıkıştırmak için de kullanabileceğiniz macOS’un varsayılan arşiv dosyası işleyicisidir.

Teknory