macOS Sonoma Public Beta Nasıl Kurulur

macOS Sonoma genel beta sürümünü yüklemeden önce, bilgisayarınızın yazılımla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. macOS Sonoma’yı kullanmak için MacBook Air, MacBook Pro ve Mac Mini’nizin 2018 model veya daha yeni olması gerekir. iMac Pro’lar 2017 veya sonrası ve iMac’ler veya Mac Pro’lar 2019’dan itibaren olmalıdır. Mac Studio kullanıyorsanız en az 2022 model olması gerekir. Cihazınız […]

macOS Sonoma Public Beta Nasıl Kurulur

macOS Sonoma genel beta sürümünü yüklemeden önce, bilgisayarınızın yazılımla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. macOS Sonoma’yı kullanmak için MacBook Air, MacBook Pro ve Mac Mini’nizin 2018 model veya daha yeni olması gerekir. iMac Pro’lar 2017 veya sonrası ve iMac’ler veya Mac Pro’lar 2019’dan itibaren olmalıdır. Mac Studio kullanıyorsanız en az 2022 model olması gerekir. Cihazınız uyumluysa genel beta sürümünü şu şekilde yükleyebilirsiniz:

  1. Gitmek elma beta web sayfası.
  2. Bu ilk beta sürümünüzse, Apple Kimliğinizle Apple Beta Yazılım Programı’na erişim için kaydolun.
  3. macOS’u tıklayın.
  4. “macOS Genel Beta Erişim Yardımcı Programını İndir”i tıklayın.
  5. .DMG dosyası indirildikten sonra görseldeki .PKG dosyasını çalıştırın.
  6. Time Machine yedeklemesi yapmadıysanız buradan yapabilirsiniz (isteğe bağlıdır ancak iyi bir fikirdir).
  7. Otomatik olarak açılmazsa, Sistem Tercihleri’ni açın ve Yazılım Güncelleme’ye tıklayın.
  8. İndirme hemen kullanılamıyorsa, kullanılabilir olduğunda bir bildirim alırsınız. Güncellemenin indirilmesi tamamlandıktan sonra (biraz zaman alabilir), Şimdi Yükselt’e tıklayın. Sağlanan talimatları izleyin ve hazır olacaksınız.

Daha önce bir macOS genel beta sürümüne kaydolduysanız, bu adımların çoğunu atlayabilir ve doğrudan ekranın sağ üst köşesindeki Cihazlarınızı Kaydedin’e gidebilirsiniz. elma beta web sayfası. Yazılım Güncelleme’ye, ardından Şimdi Yükselt’e tıklayın ve Apple’ın adımlarını izleyin.

Teknory