Birinin Numaranızı Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Hepimiz oradaydık; doğru numaraya sahip olduğunuzu bilirsiniz, ancak aramalarınıza asla cevap verilmez ve kısa mesajlarınız dikkate alınmaz. Meşgul olabilirler, telefonları bitmiş olabilir, tatildeler, sinyal alamıyorlar veya başka bir şey olabilir. Birine ulaşamıyor olmanız sizi engellediği anlamına gelmez. Birinin numaranızı bloke edip etmediğini anlamanın bir yolu var mı? Ne yazık ki, kişinin numaranızı engellediğini size bildiren […]

Birinin Numaranızı Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Hepimiz oradaydık; doğru numaraya sahip olduğunuzu bilirsiniz, ancak aramalarınıza asla cevap verilmez ve kısa mesajlarınız dikkate alınmaz. Meşgul olabilirler, telefonları bitmiş olabilir, tatildeler, sinyal alamıyorlar veya başka bir şey olabilir. Birine ulaşamıyor olmanız sizi engellediği anlamına gelmez.

Birinin numaranızı bloke edip etmediğini anlamanın bir yolu var mı? Ne yazık ki, kişinin numaranızı engellediğini size bildiren belirli bir uyarı veya mesaj yoktur. Ancak birisinin numaranızı bloke edip aramalarınızın veya mesajlarınızın onlara ulaşmasını engelleyip engellemediğini biraz dedektiflik yaparak anlamak mümkündür.

Çağrı Engelleme Nasıl Çalışır?

Arama engellemeyi kullandığınızda belirli bir işlem başlatılır. Telefonunuz, sabit hattınız veya cep telefonunuz, şebekeye belirli bir numaradan gelen aramaların engellenmesi gerektiğini bildirir. Bu engelleme, mülkünüze en yakın telefon santralinde bir sabit hatta gerçekleştirilir. Böylece arayan kişi aramasını yapacak, şebekeyi kat edecek, aramayı mülkünüze iletecek santrale ulaşacak ve orada duracaktır.

Bir cep telefonunda, blok ahizeye yerleştirilir. Çağrı şebekeden geçer ve telefonunuza iletilir, ancak telefon çağrıya cevap vermez. Arayan kişi doğrudan sesli mesaja aktarılır. Bu, perde arkasında gerçekleşir, bu nedenle bir aramanın bağlandığını ve reddedildiğini bilmezsiniz. Arama sesli mesaja aktarıldığından, engellendiğinizi söylemek zordur. Engellendiğinizi gösteren doğrudan göstergeler yoktur.

Birisi numaranızı engelledi mi?

Birisinin aramanıza cevap vermemesi, sizi engellediği anlamına gelmez. Numaranızı engellediklerinden şüpheleniyorsanız, öğrenmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bu yöntemler mükemmel olmaktan uzaktır, ancak kesin bir yanıt almanın gerçekten bir yolu yoktur.

Farklı Bir Numaradan Arama

Cep telefonu arama engellemesi kaynak numaraya göre yapılır. İşletim Sistemi (örn. iOS) arayan numarayı tanır, engelleme listesini kontrol eder ve numaranızı engelleme listesinde bulup bulmadığına göre izin verir veya engeller. Birinin numaranızı bloke edip etmediğini öğrenmenin en basit yolu farklı bir numara kullanmaktır.

Engellenen bir arama ve bağlantısı kesilen bir telefon numarası genellikle benzer şekilde davrandığından, birisinin telefon numaranızı bloke edip etmediğini anlamanın en etkili yolu budur.

Elbette herkesin ortalıkta ikinci bir telefonu yok. Sizin için başka bir seçenek de ücretsiz kullanmaktır. Google Voice numarası.

Ulaşmaya çalıştığınız kişi sizi engellediyse, Google Voice numarası size ulaşabilecektir. Ancak, kişinin telefonu kapalıysa veya bağlantısı kesilmişse, hiçbir numara geçemez.

numaranı sakla

yazarsan *67 ABD telefonunuzda, numara arayan kimliğinden engellenir. Numara, ağ üzerinden her zamanki gibi geçer, ancak son baz istasyonunda tutulur. Bu, faturalandırmaya izin verir, ancak numaranızın aranan tarafa sunulmasını durdurur.

Blok, şebekede değil cep telefonunda olduğundan, her zamanki gibi teslim edilecektir. Arayan kimlik sisteminden numaranızı bloke ederek telefon numaranızın engellenip engellenmediğini test edebilirsiniz.

Bu sorunu çözebilecek arama engelleme uygulamaları vardır, ancak bir işletim sistemi engellemesi için (yani, Android veya iPhone iOS kullanılarak ayarlanan arama engelleme uygulaması), arama her zamanki gibi teslim edilmelidir. Bazı kişiler gizli veya özel numaraları otomatik olarak yok sayar, bu yüzden bu yaklaşımı kullanırken bunu aklınızda bulundurun.

Metin Mesajı Gönder

Apple kullanıcısıysanız mesaj göndererek numaranızın engellenip engellenmediğini belirleyebilirsiniz. Kişiye bir iMessage gönderin ve bildirimleri izleyin. Bu kişi numaranızı engellediyse, durum asla olarak değişmez Okumak.

Teslim edildi durumunda kalırsa, numaranızı bloke etmiş olabilirler. Android’in bazı yeni sürümlerinin diğer Android cihazlardan okundu bilgileri de sunduğunu unutmayın.

Engellemeyi Onaylayın

Muhtemelen, bu noktada, telefon görüşmelerinizin alıcısı tarafından engellenip engellenmediğinizi anladınız. Arkadaşınız başka bir telefon numarasına cevap verirse veya o telefon numarası sizinle aynı mesajı almazsa, engellendiniz demektir.

Elbette, aranızı düzeltmeye çalışıyorsanız, diğer kişiyle her zaman bir sosyal medya sitesi veya benzeri bir yolla iletişim kurabilirsiniz, ancak bu her zaman iyi bir fikir değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Engellenmek sizi inanılmaz derecede zor bir çıkmaza sokabilir. Yukarıda bilmek istediğiniz her şeyi size öğretmediysek, sık sorulan sorularımızın yanıtları için okumaya devam edin.

*67 tuşlarsam, bloke olursam hala geçebilir miyim?

Nisan 2022’deki testlerimize göre, bu hala çalışıyor. *67’yi tuşlarsanız, ardından alıcının tam on haneli telefon numarası, aramanız çalacaktır. Alıcının arayan kimliği ‘Bilinmeyen Arayan’ veya benzeri bir şey söyleyecektir.

Bu muhtemelen bugünlerde diğer kişinin cevap vermesini sağlamanın en iyi yolu değildir, ancak telefonun nasıl yanıt verdiğinden engellenip engellenmediğinizi anlayabilirsiniz. Geribildirim tonu, sizin numaranızdan aradığınızdakiyle aynı şekilde yanıt veriyorsa, kişi muhtemelen cep telefonu hizmetinin kapsama alanı dışındadır veya başka bir sorun yaşıyordur.

Ancak, normal şekilde çalıyorsa muhtemelen engellenmişsinizdir.

Birinin mesajlarımı engellediğini nasıl anlarım?

Birinin metin mesajlarınızı bloke edip etmediğini söylemek daha zordur. Telefon numaralarıyla yerel mesajlaşma uygulamasını kullandığımızı varsayarsak, yine de çok zor olmayacaktır. Birisi telefon numaranızı bloke ettiğinde, sizin de mesaj atmanızı ve aramanızı engeller.

Bu, birinin telefon numaranızı kısa mesajlardan engelleyip engellemediğini öğrenmek için yukarıda listelediğimiz yöntemlerden herhangi birini kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Birinin numaranızı bloke edip etmediğini belirlemenin herhangi bir yolunu biliyor musunuz? Varsa aşağıda bize onlardan bahsedin!

Teknory