Birisi, %17 ekstra pil ömrü için Pixel 4a’ya Pixel 5a pili taktı

David Imel / Android Kurumu TL;DR Bir Reddit kullanıcısı, %17 daha fazla pil ömrü için Pixel 5a pilini Pixel 4a’ya taktığını iddia ediyor. Değiştirilen telefonun arkasında, Redditor’un fark edilmediğini söylediği hafif bir çıkıntı var. Telefonunuzun pili eskidiğini göstermeye başladığında ne yaparsınız? Kesinlikle o telefonun varisinden daha yüksek kapasiteli bir batarya ile değiştirmeyin. En azından, iyi […]

Birisi, %17 ekstra pil ömrü için Pixel 4a’ya Pixel 5a pili taktı

David Imel / Android Kurumu

TL;DR

  • Bir Reddit kullanıcısı, %17 daha fazla pil ömrü için Pixel 5a pilini Pixel 4a’ya taktığını iddia ediyor.
  • Değiştirilen telefonun arkasında, Redditor’un fark edilmediğini söylediği hafif bir çıkıntı var.

Telefonunuzun pili eskidiğini göstermeye başladığında ne yaparsınız? Kesinlikle o telefonun varisinden daha yüksek kapasiteli bir batarya ile değiştirmeyin. En azından, iyi miktarda bilgi, test, beceri ve biraz risk iştahı olmadan olmaz. Neden bundan bahsediyoruz? Çünkü bir Reddit kullanıcısı iddia ediyor Pixel 4a’nın 3.885 mAh pilini Pixel 5a’nın 4.680 mAh piliyle değiştirmeyi başardılar.

Redditor, PCB tasarımı ve onarımı konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olduklarını söylüyor. Pixel 4a ve 5a’nın pillerinin aynı göründüğünü düşündüler ve ikincisini bu önseziyle satın aldılar. Pixel 5a’nın pilinin, Pixel 4a’daki hücreden 4,5 mm daha uzun, 0,4 mm daha kalın ve 1,4 mm daha dar olduğu ortaya çıktı. Açıkçası, mükemmel bir uyum olmayacaktı, ancak bazı ayarlamalarla eski Pixel 4a’nın içine sığacak kadar yakındı.

Böylece mod oluşturucu, Pixel 4a’nın pile bağlanan küçük bir kart olan pil yönetim sistemini sol tarafa taşıdı. Her iki telefonun şerit konektörünün aynı olmasına yardımcı oldu. Her şeyi bağladıktan ve telefonu kapattıktan sonra, modelcinin “görsel olarak algılanamaz” olduğunu iddia ettiği arkada hafif bir çıkıntı kaldı. Sonuç, pil ömründe %17’lik bir artıştır.

Pixel 4a'da Pixel 5a pili

Peki ya pil genişletme, pilin patlama tehlikesi ve yazılım uyumluluğu? Redditor, tüm bunların icabına baktıklarından emin görünüyor.

“Genişleme durumunda tüm potansiyel arıza noktalarını, yani arkadaki, milimetrenin biraz altında tıraşlanan ve potansiyel bir iletken olan NFC etiketi, BMS’nin şu anda oturduğu pilin sol tarafında bir rahat miktarda yalıtım ve genişleme için alan da, ”diye yazdı Redditor başlıkta.

Pixel 4a kullanıcısı ayrıca pil yüzdelerinin zaman içinde nasıl görüntülendiğini ve okumaların doğru olup olmadığını takip edeceklerini söyledi.

Harika bir tüyo gibi görünse de, bunu evde denemenizi önermeyiz. Mod yapımcısı ne yaptığını biliyor gibi görünüyor, ancak uzun vadede yine de bazı riskler olabilir. Kendin yap pil değişiminin amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadığını görmek için kişiden bazı güncellemeler alacağımızı umalım.

Birisi, %17 ekstra pil ömrü için Pixel 4a’ya Pixel 5a pili taktı

Teknory